Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mérted otthon a babádat,...

Ha mérted otthon a babádat, akár esténkét vagy szopi előtt, és után azt mennyi idős koráig csináltad?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hétig bírtam... Aztán bevezettük a 3 naponta fürcsi előtt mérést, és feljegyzést. Így tisztán látszott, hogy nő a súlya, nincs semmi gond :) Engem megőrjített az állandó méricskélés... A 3 napos mérést kb. fél éves koráig csináltuk
2013. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hónapos koráig minden étkezés előtt és után, és írtam is, mert nem volt elég tejem. Megbántam, másodiknál már nem fogom, mert csak plusz feszkó volt. Utána már csak naponta esti kaja előtt, most 7 hónaposan pedig hetente, kéthetente.
2013. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az első 3 hétben szinte minden szopinál,mikor láttam,h eszik eleget, már csak heti egyszer 5 hós koráig,aztán visszavittük a mérleget
2013. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hetente 1x mértem őket kb 3 hónapos korig

utána havi 1x 1 éves korig

utána évente iskolás korig


suliban meg mérik őket minden évben 2x :-)

2013. jan. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Babám kis súllyal született, és muszáj volt nézni, hogy eleget eszik-e, (ráadásul tejem sem volt elég), így minden szopi előtt és után mértem. Ezt kb. 2 hónapos koráig bírtam. A végén állandóan azon görcsöltem, hogy mennyit eszik, miért csak ennyit, miért van csak ennyi tejem, így befejeztem az etetésenkénti mérést. Azóta hetente 1x mérem, és ha gyarapodik, nyugodt vagyok.

Egyetértek az előttem szólóval, a napi/etetésenkénti mérlegelés hosszú távon csak plusz feszültség mindenkinek.

2013. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én hetente-kéthetente mérem.Már lassan nem fogom szerintem,mert leér a lába a földre a mérlegről igy össze-vissza ugrál a mérlegen a súly,mert leteszi/felemeli a lábait.3,5hónapos.Én nem a kajálásait mértem,mert tápszeres/anyatejes üvegből.
2013. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én hazajövetel után három napig, a harmadik napon egyszer szopi után kevesebbet mutatott a mérleg mint előtte:DDD, akkor mondtam férjemnek, hogy most azonnal vigye vissza mert meghülyülök tőle. Mondjuk 4 kilósan hoztuk haza, szóval nem nagyon kellett izgulnom semmi miatt. Épp elég volt hat hetes koráig a heti védőnős mérés, aztán a havi.

Kis súlyú/sárga babával biztosan tovább méricskéltem volna, de így nem.

2013. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!