Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babám alvási szokásain...

10 hós babám alvási szokásain változtatnék. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

7 hós koráig (amíg meg nem tanult felülni, felállni) ha álmosnak tűnt letettem, puszi, simi, alvósjáték, kijöttem. Dünnyögött még a plüssnek, majd magától elaludt. Napközben is, éjjel is.

Három hónapja viszont nem alszik magától, ha leteszem, feláll, és ha kijövök ordít. Próbáltam ráhagyni, de úgy behergelte magát, hogy már öklendezett. Eleinte cicin nyugtattam, abba belealudt. Kb. egy hónapja kézben ringatom el, így kb. 5 perc és alszik. Ha álmos jön hozzám és bújik az ölembe, így alakult ez ki.

Nappal kétszer alszik, délelőtt fél óra babakocsiban, majd ebéd után másfél-2 óra. Fél óra után felébred, és újra el kell ringatni. Ha hagyom az ágyában és simizni próbálom, kipattan a szeme, és ordít, kézbe kéredzkedik. Kb. 5 perc után ringatva, vagy fekve összebújva elalszik.

Este 8-kor fekszik le, tápszer (2 hete nincs szopi) után, vagy van, hogy már közben bealszik, kb. éjjel 1-kor ébred, sírva vár az ágya végénél és onnatól mellettem alszik, de sokszor nyugtalan, dobálja magát, és csak úgy jó, ha két kezével ölelheti a nyakam. Hajnal fél 6 körül ébred, cicin még megnyugszik és fél 7-ig visszaalszik.


Hagyjam amíg magától változik, vagy tehetek valamit?

Tudom, hogy én szoktattam rá az elringatásra, de mivel előtte szó nélkül elaludt egyedül, nem volt tapasztalatom az altatásban ez vált be, így nincs ordítás.


Köszi előre is!


2009. szept. 2. 14:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Az alvós állatkára már rá se bagózik, nincs semmi kedvence. Ami régen volt, már nem érdekli, bár mindig mellé teszem.

Napközben teper a lakásban, felfedez, játszik, ott vagyok ugyan vele, de elvan egyedül, nem igényli a babusgatást, csak ha álmos. Esetleg éjjel így pótolja (nyakölelős együtt alvással), hogy nappal nem bújik?

2009. szept. 2. 14:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos,amihez szokik a kicsi,azt továbbra is igényli!Ha neked nem fárasztó,akkor ezt kell csinálni még egy darabig!Esetleg,ha valami kellemes zenét halkan feltennél neki és ahhoz szoktatnád úgy,hogy melléfekszel egy kicsit?Ilyenkor próbálgatni kell,hogy lenne jobb neki!

Kitartás!:)

2009. szept. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mintha én íetam volna a kérdést,nekem 14hós most,kb 2hónapja alszik éjszaka,ezt csináltam:mikor felkelt éjszaka felvettem,mikor visszaaludt az ölembe,vissza a kiságyba,utána arra törekedtem,hogy még ébren legyen mikor visszarakom,persze sírt,de kitartó voltam,közbe simiztem stb.mosmár fel sem kel.viszont napközben még mindig belebújik az ölembe,onnan tudom,hogy álmos.,és és ringatás,dúdolás.remélem egy picit segítettem,sok sikert.
2009. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!