Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetnek a refluxnak ilyen...

Lehetnek a refluxnak ilyen tünetei?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon rossz alvó volt kezdettől fogva. Eddig az éjszakákat legalább megúsztuk 3-4 ébredéssel, de most már minden fél órában felébred. Sokat bukik, néha akkora mennyiséget, hogy öltözni kell, mert mindene átázik. Lehet összefüggés a bukás és a nem alvás között? Nálatok milyen egyéb tünetei voltak a refluxnak?
2013. jan. 30. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak olyan tünete volt, hogy visszajött az étel, ezért kaptunk AR tápszert. Még most is olyant eszik, már 6 hónapos. Egyszer, úgy 3 hónaposan próbáltunk nem AR tápszert, de visszajött. Mivel bántja a gyomrát, persze, ettől nem tud aludni. Nekem is ha fáj a gyomrom, rosszul alszom, a terhesség alatt reflux gyötört, egész nap szenvedtem. Én azt éreztem, hogy a torkomba jön vissza az étel, folyton mart, lehet ő is ezt érzi, csak ugye nem tudja elmondani. És persze heves gyomorfájás járt mellé.
2013. jan. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat sírt, rosszul aludt, és evés után órákkal is bukott. Voltunk uh-on, és kiderült hogy refluxos. Kaptunk AR tápszert.
2013. jan. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez az lehet! Az én babócám is ilyen volt! De nem mindenkinek válik be az AR tápszer!
2013. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk tegnap derült ki, hogy valószínűleg refluxos. 6,5 hónapos. Nem bukik egyáltalán. A doktornő a rossz alvásból és a nyálának a savanykás szagából gondolt erre. Jövőhéten megyünk hasu uh-ra.

Nálunk annyiban nehezedik a dolog, hogy tejfehérje érzékeny és az AR tápszer pedig tejes.

2013. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Az én kislányom is tejérzékeny volt és refluxos, van egy tápszersűrítő a nutriton, mi azt használtuk és ez megoldotta a problémát, kb. 10 hónapos korában kezdett jobb lenni.
2013. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! Már olvasgattam utána. Ezt a gyerekorvos is felírhatja, vagy csak a gasztron?
2013. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos is felírhatja, de recept nélküli is meg lehet venni a patikában, 100 ml tápszer kell egy kanál belőle, így sokáig kitart, egy doboz szerintem egy hónapra elég bőven, kb. 2.000 hufba kerül.
2013. jan. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a második kislányom szintén 6,5 hónapos, tegnap UH kiderült, hogy masszív refluxa van. A Beba Artól fájt a hasa, mától a Milupával próbálkozunk. Most fogok időpontot kérni a Heim Pál gasztróra, remélem nem kell sokat várni.
2013. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!