Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetei vannak kisbabán...

Milyen tünetei vannak kisbabánál a laktózérzékenységnek?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos a kislányom, főleg tápszert eszik, néhány ételt bevezettem már, de az most nem fontos a kérdés szempontjából. Anyósom, (aki kb. 3x látta a gyereket születése óta összesen jó ha 1 órán keresztül), meghallotta, hogy pukizott egyet és kijelentette, hogy szerinte a gyerek laktózérzékeny. A másik, hogy a gyerek rögtön elkezdett sírni, ahogy felvette, és ezzel is érvelt, hogy fáj a baba hasa.

Persze már rég nem hasfájós, csak nem szereti, ha idegenek ölbe veszik. Itthon szinte soha nem sír. Nyilván pukizni szokott, de szerintem ez természetes egy kisbabánál. Szerintem semmi baja. Van okom aggódni? Nem akarok felelőtlen lenni, de felesleges vizsgálatoknak sem szeretném kitenni.


2013. jan. 23. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne. Amit tudok: piros kiutes veres vizelet.
2013. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én anyósom szerint is fáj baba hasa, aki már 6 hónapos, és eddig kb. háromszor látta. Ezt azért mondják, mert nem értik, náluk miért sír a baba. Ne aggódj, ha laktóz érzékeny lenne, arról már tudnál, hiszen azonnal jelentkezett volna, amikor először evett tápszert. Egy órával a tej elfogyasztása, ez esetben tej alapú tápszer hasi fájdalom, puffadás, erős szelek keletkeznek. De ha te vagy a baba apukája nem érzékeny, kicsi az esély, hogy a baba az lenne.
2013. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. A laktóz érzékenység tünete még a hirtelen jövő, vizes, gyakori hasmenés is.
2013. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Épp a héten beszélgettem erről a védőnővel státuszvizsgálaton, mert baromi hasfájós 2 hónapos kislányom, és én is erre gyanakodok, már csak azért is mert én magam is laktózérzékeny vagyok, és állítólag örökölhető a hajlam. A legjellemzőbb talán az, hogy apró fehér csomócskák (emésztetlen kaja) van a kakiban, ill. súlyosabb esetben bőrkiütés, piros, száraz foltok is lehetnek a bőrön. Meg persze a puffadás, a hasgörcsök, stb.
2013. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!