Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babák anyukái,...

Koraszülött babák anyukái, leírnátok, hogy alakultak az első napok, hetek? 32-33 hét körül.

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A lányom pontosan 32 hétre született, problémamentes terhességből. Idő előtt elfolyt a vizem, a kórházban "érlelték" még egy hétig, amíg a fertőzés miatt meg nem kellett indítani a szülést. Makk egészségesen született 10/10 APGAR-ral, 1,75 kilósan. A SOTE Klinika PIC-ban töltött egy hónapot, eleinte inkubátorban, aztán kiságyban. Első naptól kezdve bejárhattam hozzá, jól szopott, napközben öltöztettem, tisztába tettem. 2 kilósan adták haza, azzal a feltétellel, hogy találjunk egy gyerekorvost, aki kijár hozzá, és nem nekem kell vele mennem rendelésre, vagy tanácsadásra.

Az orvos és a védőnő is azt javasolta, hogy akárhányszor felébred, tegyem mellre, anyatejen kívül ne kapjon mást. Az első otthon töltött napokban, ez 1,5-2,5 óránkénti szoptatást jelentett napszaktól függetlenül. Az éjszakákat 3 hónapos kora körül kezdte átaludni úgy, hogy este 10-11 körül evett utóljára, és 5-6 óra körül ébredt. A hasfájós időszak nála teljesen kimaradt, az étkezések közötti időt többnyire átaludta. 3 hónaposan egyik napról a másikra elválasztotta magát, mert menstruálni kezdtem, és onnantól kezdve sem szopni nem akart, sem a lefejt tejet nem fogadta el, tehát tápszert kapott. 5 hónapos korára utolérte az időre született babák súlyát. Időben jött a foga, a mozgásfejlődése volt lassúbb (talán) 15 hónaposan indult el. Fél éves koráig hordtuk szemészeti, és neurológiai kontrollra, amikor azt mondták, hogy felesleges.:-)

2013. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Arra nem emlékszel hány napos volt amikor először szoptathattad? Vagy rögtön lehetett? Barátnőmnek 1850 g a baba, még nem etetheti. Teát kap. 2 napos.
2013. jan. 30. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a koraszülöttön a 32 hetes babánál így volt: koraszülöttön inkubátor, gyomorszonda 2-3 hétig, mert ilyenkor még általában nincs kialakulva a szopóreflex. Rájuk van kötve még monitor is. ahogy telik az idő, és esznek, előszőr 5 ml-t, de csak inkubátorban lehet őket etetni, kivenni nem lehet. Aztán egy idő után, kb 3 hét, ha minden oké, akkor kiveszik őket inkubátorból, kiságyba mennek, itt már lehet szoptatni.

Látogatás csak apának és anyának lehet, beöltözve zöld ruhában.

Nálunk kórházi cuccban voltak, amikor kiságyba kerültek.

5 hetet voltak bent, 2 kiló felett jöhettek ki.

2013. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 1 hét után kaptam meg "gyakorolni", addig a lefejt tejet kapta, nem volt szüksége gyomorszondára. Nekem annyiból szerencsém volt, hogy 3. baba volt, szóval nem estem kétségbe, amikor először mindketten "bénáztunk" egy kicsit a szopival, hamar belejött.

Hallottam én is, hogy más kórházakból 2 kiló felett, vagy 2,5 kilóval adják haza a korababákat. A SOTE-n azt mondták, hogy a gyerek teljesen jól van, minek tartsák bent még hetekig. Az más kérdés, hogy három gyerekorvost kérdeztünk meg, mire a 4. vállalta, hogy ellátja otthon a 2 kilós babát. A többiek nagyon kicsinek tartották ezt a súlyt, és azon a véleményen voltak, hogy felelőtlenség hazahozni. Mondjuk nem ők ingáztak 2 nagyobb gyerek mellől napi 5x szoptatni reggeltől estig...Nekem nagy megkönnyebbülés volt, amikor végre úgy vehettem ölbe a gyereket, hogy nem télikabátban rohantam be hozzá, aztán haza a nagyobbakhoz. A másik lehetőség, hogy bent maradok vele egy hónapig, még rémesebb lett volna:-)

2013. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jöhetnek még :) Minden érdekel.
2013. jan. 30. 19:58
 6/6 anonim válasza:
Engem a 32. héten császároztak meg, bár szerintem még csak 30 hetes voltam. Egy egyszerű ultrahangos vizsgálatra mentem, onnan egyből vittek a műtőbe. Megijedni se volt időm. Ma a babánk 1 hetes, egy délután volt lélegeztetőn. 1050 grammal született, lefogyott 960 grammra. 4 napig nem indult be az emésztése,és nem is nagyon akart enni. Ma már rendesen eszik,és hál istennek az emésztése is jó felé halad. Más problémája szerencsére nincsen. Még nehéz út áll előttünk,de bízunk abban,hogy minden rendben lesz :)
2013. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!