Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba koraszülött lett...

Első baba koraszülött lett (33. hét), a második is az lesz?

Figyelt kérdés
Mire kell készülni? Kórházba fektetnek? Vagy csak gyakoribb ellenőrzés? Elsőnél magánorvos volt, de csalódást okozott. Keressünk mást vagy megbízható az sztk is?
2012. júl. 23. 08:25
 1/7 Anita8401 ***** válasza:

Szerintem keress màsik magán dokit nekem nincs jó tapadztalatom az sztk-s rendeléssel :-( .

De attól,hogy az első babád koraszülött nem feltétlenül jelenti azt,hogy a második is korán érkezik :-) ,szerintem meg nem biztos,hogy befektetnek maximum sűrűbben fognak behívni ellenörzésre :-) .



20 hetes kismama

2012. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj az offért, de kérdezhetek? Veszélyeztetett vagyok, és 33 hetes. Remélem még kihúzom pár hétig, de azért elmondanád, hogy mi zajlik egy 33. heti szülésnél? Sokáig kellett bent maradni a picinek a kórházban? És lett valami maradandó károsodása? Köszönöm!!
2012. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Azt attól is függ, hogy miért lett koraszülött. Nekem a nagyobbik fiam csak a súlya miatt lett az (1760 gramm), a hetek száma miatt nem, mert a 37. héten született. A második fiam viszont a 35. héten született 2230 grammal, keringési rendellenesség miatt sürgősen megcsászároztak. A doki szerint az elsőnél is ugyanez volt a gond, de ott nem vette észre senki. Sajnos a dokim, akinél mindkettőt szültem, nem ultrahangoz, így kénytelen volt a kollégái által sztk-ban elvégzett ulrahangokra alapozni. Érdekes módon amikor a kissebbik fiúval befektettek, ott már mindenki normálisan meg tudta nézni ultrahangon, hogy mi az ábra. Illetve nekem még azt is mondták, hogy nálam ez genetika, kb. a 33-35. hétig bírja a méhlepényem táplálni a magzatot. Szóval ha nálad nem ilyen gond van, hanem az első valamilyen fertőzés, stb. miatt született korábban, akkor nem valószínű, hogy a második is koraszülött lesz.

Hogy a második hozzászóló kórházban töltött időre vonatkozó kérdésére is válaszoljak, nálunk a koraszülött osztály sokkal jobb, mint az újszülött, legalábbis a nővérgárda szempontjából. Nálunk van koraszülött rooming-in, 1,5 kiló fölötti babákat már odateszik melléd. Ha a súlya rendesen megy, nincs más gond, akkor 2 kiló körül már haza lehet menni.

Én mondjuk a második terhességemnél nagyon rákattantam a méretekre, mivel ugye az első kicsi volt, mondjuk az sztk-s doki is rendes volt, mert mondta, hogy ezt beszéljem meg mindenképp a magándokimmal, ő nem akar beleszólni az ő dolgába, de szerinte mindenképp kórházban a helyem. Fel is hívtam a dokimat, másnap is csináltak egy vizsgálatot, egy hét múlva már kórházban feküdtem.

2012. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat. Öregedett a placenta, és kicsi volt a magzat, ezért kellett volna egy infúzió kúra (esti magánrendelés alapján) másnaptól. Helyette sürgősségi császárral 1370grammal megszületett a pici lányom. Kedves Kérdező, a hirtelenség miatt egy rémálom volt. Felfogni sem volt idő, nehogy felkészülni rá. Napra pontosan öt hétig voltunk bent. A korás nővérkék nálunk is fantasztikusak, emberileg-szakmailag egyaránt. Nagyban megkönnyítették a napjainkat. 18nap inkubátor volt, aztán "szabad"levegő :) Károsodás szerencsére nincs semmi, csak a súlyhatárt kellett elérni.

Köszönöm a hozzászólásokat! Jó egészséget kívánok!

2012. júl. 23. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem kell h koraszülött legyen. minden terhesség más, tiszta lap. nekem pl teljesen más az egész, előzőt végigszenvedtem, 36hétre meg is szültem. most meg 38hetes vok és semmit nem érzek még. nagyon jól vok, törökülésben ülök a szőnyegen és focizok a fiammal:)
2012. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyire hajlam/genetika kérdése a korai placenta öregedés, de elképzelhető, hogy csak ennél a terhességnél jött elő. Minden terhesség más.

Nekem az első terhességem a 34. héten sos császárral végződött totál hirtelen (szerintem úgy mint neked) terhességi toxémia + méhlepényleválás (lehet, hogy a sok nyomkodás segített az utóbbinak) miatt. 32. hétig mintaterhesség, utána kezdtem vizesedni. A 34. heti vizsgálaton 170-es vérnyomás, fehérje a vizeletben, a vizsgálattól számítva 6 óra múlva megvolt a fiam.

A második terhességemmel most vagyok 36+3 hétben. Semmiféle panasz nincs, nem vizesedek, a vérnyomásomat naponta mérjük és totál jó.

A dokim mondta, hogy előfordulhat az újabb toxémia, de nem törvényszerű.

Ja, és a dokim nem vizsgált gyakrabban, csak annyit mondott, hogy a 26-30. héttől mérjük otthon is a vérnyomást, mert a toxémiának ez az 1. jele.

Szerintem egy megbízható orvosod legyen. Én a dokim magánrendelésére járok mondjuk (márcsak a nagy felügyeletének megoldása miatt is), de rendel sztk-ban is. Róla mindenhonnan jókat hallok. Ha jó a doki az sztk-ban mehetsz hozzá is, de érdeklődj előtte. Nálunk több nőgyógyász van az sztk-ban, egyszer voltam másnál, még mielőtt ráakadtam volna a dokimra, ahhoz az orvoshoz, aki megvizsgált, soha többet nem megyek, pedig csak egy nagyobb tejmirigy miatt gyulladtam be, de nagyon lekezelő volt.

2012. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kriszti0125 válasza:
Sziasztok 33+2 napos terhességèl szerintetek normális szülés lehetséges ???
2021. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!