Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változott meg az alvása?...

Miért változott meg az alvása? 4 hónapos kisfiú

Figyelt kérdés
Az elején kétszer kelt éjjel,aztán egyszer olyan 5 körül,majd egy hétig simán végigaludt 10-12 órát is egyhuzamban. Anyatejes baba,így csodálkoztam is,de örültem a helyzetnek. Aztán egy nap,ugyanolyan nap volt,mint a többi. Elaltattam,elaludt. Aludt 3 órát,felkelt. Aludt megint 3-at felkelt,majd óránként kelt,cicire tettem,nem evett,csak szívott kettőt és aludt. Ettől az esettől fogva ismét nem alussza át az éjszakát. Van,hogy csak egyszer kel 5-6 körül,de egyre gyakoribb,hogy 2-3x is.. Mi lehet vele? Az ínyét megtapogattam,nem dagadt sehol. Mindent úgy csinálok,ahogy eddig.
2013. jan. 30. 13:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Az Én Fiam is 4hós.Pont a héten.


Kb. 1,5 hós korától már csak 1x kelt hajnalban (5körül) enni, aztán 8körül indult a napunk.

Aztán 3 hete azt csinálja, hogy éjjel fel nyüsszög kb. 2-3x , bemegyek, cumit adok neki (csak alváshoz fogadja el, napközben nem) és vissza alszik órákra. Nem tudom miért csinálja?! Doki néni szerint nem jön a foga még... jó lenne néha belelátni a fejükbe :)

2013. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy az normális és élettani dolog ha egy 4 hónapos akár többször is ébred éjjel, még ha előtte hosszabbakat is aludt, szóval nem "romlott" el semmi, pusztán annyi, hogy ahogy kábé semmi, az éjszaka átalvása sem lineárisan működő dolog. Vannak könnyebb és nehezebb időszakok, amikre mind- mind elfogadható élettani magyarázat van:). Idézek Neked(Nektek) egy írást, érdemes az egszet elolvasni, most csak egy kis ízelítő:)(itt az egész: [link]

"(...)Aztán jön kb. a 4. hónap. Elkezd forogni, fogni és ordítani, ha egyedül hagyod. Este netán ordít és teljesen tanácstalan vagy, éjszaka egyre rövidebbeket alszik, az is lehet, hogy a nappali alvás is lecsökken, esetenként 20 percre, vajon mit rontottam el?-merül fel benned.


Van egy jó hírem: semmit sem rontottál el. Ez egy ilyen időszak. A gyereknevelés kicsit olyan, mint az orvosegyetem. Mikor elsős voltam és megláttam az első féléves tananyagot, ki voltam akadva: Normálisak ezek, hogy egy félév alatt tanuljak meg annyit, mint amit a gimiben négy évig tanultam? Aztán kiderült, hogy megtudom tanulni és minden év egyre nehezebb volt, de valahogy mindig sikerült levizsgázni. Valahogy így van ez a kisbabákkal is. Megszületik, nagyon nehéz volt a szülés, az utána következő hetek még nehezebbek. Aztán fellélegzel és újabb kihívások várnak. Mire beleszoktok valamibe, már jön is egy újabb kis szokás. Ezért jó tudni a lépcsőket a csecsemő fejlődésében, mert akkor értő szeretettel tudsz alkalmazkodni a kicsihez, persze próbálkozhatsz a betöréssel is, de akkor előtte szerezz be kötélidegeket és kőszívet.


Szóval mi is történik a 4. hónap tájékán? A legtöbb baba átfordul. Elkezd fogni. Kitágul a világ. Többet van ébren. Már nem olyan magatehetlen, mondhatni “vérszemet kap”. Minden érdekli és egyre többet akar.(...)"

2013. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!