Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire változott meg a...

Mennyire változott meg a kapcsolatotok a barátaitokkal, barátnőitekkel, a baba születése után és milyen irányba?

Figyelt kérdés
Mennyit találkoztok, vagy beszéltek egymással?
2013. jan. 28. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé megváltozott a gyakoriság, mert munkatársak vagyunk, tehát a heti 5 napból igen éles a váltás, de ettől ugyanúgy szeretem őket és viszont. Még kicsi a manóm, úgyhogy ők (mindig egyikük, tehát általában nem együtt) kb havonta 1 alkalommal jönnek hozzánk, így ez kb havi 3 látogatást jelent. Beszélni jó esetben 2 hetente szoktam mindegyikükkel telefonon, mert megmondom őszintén, sokszor eszembe jut mondjuk este elalvás előtt, hogy holnap felhívom őket, de a kúszó-mászóm mellett napközben semmi ilyesmi nem jut az eszembe, vagy ha épp eszembe jut, akkor épp nem úgy alakul :(

Ha van valami felnőtt rendezvény (pl legutóbb évzáró osztálybuli) akkor arra nyilván megpróbálom megoldani , hogy el tudjak menni...

De van olyan barátunk, aki hetente jön (férjemmel közös barát).

A minőség nem nagyon változott. Egy barátnőmnek van gyereke csak, vele gyereknevelésről nyilván többet beszélek, mint előtte :) De kb ennyit változott a dolog. Mikor jönnek, ugyanolyan vidámak vagyunk, hülyéskedünk.

És hát a babámat meg mindenki imádja!!!

2013. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az első baba 20 évesen jött... mindenki, ahogy megszületett el kezdett hanyagolni,majd teljesen megszakadtak a kapcsolatok.
2013. jan. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát... én nagyon ritkán találkozom a barátnőimmel. Őket leköti a munkájuk, engem pedig a manócskám. :) Nehéz összeegyeztetni az időpontot, de nem lehetetlen! Egyébként emellett még annyiban változott, hogy a 20 hónapos kisfiam körül forog minden (ez természetes nekik is), tehát olyan programokat szervezünk együtt, ami a picurnak is jó. Például elmegyünk szánkózni, megnézünk egy mesét, imádunk festeni, mindent összemaszatolni! :) Ezt a csajok is élvezik, mert így egy kicsit mi is újra gyerekek lehetünk! :)
2013. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem semmiben nem változott a kapcsolatom a barátnőimmel, maximum annyiban hogy most Ők jönnek sűrűbben. megértik h egy 4 hónapos gyerekkel elindulni nem annyira egyszerű, főleg télen :)

De amikor szabadnapjuk van jönnek, összebeszélnek és többen jönnek. De volt már párszor olyan hogy 2- 2,5 órás programokra el tudtam velük menni, akkor Apa vagy a Mama vigyázott a Fiamra. Ők ezt megértik, és örülök neki h nem hanyagolnak :)

2013. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó. Az igazi, "öreg" 15 éves barátságaim semmit nem változtak szerencsére, ott folytatjuk, ahol abbahagytuk.

A fiatalabb barátságok közül sajnos kettő megszűnt, felénk sem néztek mióta szültem... Az egyik hívott nyáron vidékre hozzájuk, de a 6 hósommal nem olyan egyszerű ez, főleg úgy, hogy kinti program lett volna egész nap. Na ezt nem akarta megérteni és megsértődött... ez nekem a mai napig fáj. A másik a férjem jó barátja volt, egyszerűen lelépett. Se híre, se hamva...

Egy másik barátság a terhesség alatt szakadt meg, mert a párnak nem lehet gyereke és ezt nem tudták feldolgozni. Most a bab születése után pár hónappal visszatáncoltak, de nem a régi a dolog sajnos...

Viszonylag kevés nem gyerekes érti meg a gyerekkel járó gondokat, nehézségeket. Aki megérti, ott a barátság is megmaradt.

2013. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!