Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, adnátok tanácsot,...

Anyukák, adnátok tanácsot, mert a hajam lassan égnek áll?

Figyelt kérdés

Két csemetém van 5 és 27 hónaposak. A kicsinek semmi nem jó, azt hittem könnyebb lesz,ha helyet tud változtatni,de még rosszabb lett a helyzet, egyszerűen semmi enm jó neki, egész nap csak nyügösködik. a nagy meg olyan korszakát éli, ha nem vagyok mellette semmi nem érdekli.

Szar anyának érzem magam, mert már a főzésr is úgy tudom elintézni,hogy a nagy leül kicsit mesét nézni, a kics melettem a földön, de már lemészik a plédről, így már ez sem biztosnságos.


A kicsi éjszaka legalább 5-10 alkalommal ébred, így hulla vagyok, de ahogy elnézem, fel kellkelljek korábban ha főtt ételt akarok adni ebédre nekik. Apa sokat segít de az ebédhordásról hallana sem akar.


Ti hogy oldotok meg mindent, eddig olyan simán ment, és msot semmi enm akar összejönni.


2013. jan. 30. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy nem akar hallani róla! Te "szenvedsz" otthon két kicsivel! Mindennel könnyítheted az életed ami csak eszedbe jut!
2013. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egyszerre több napra főzni, így lesznek napok, amikor legalább ennyivel egyszerűbb lesz. A nagyot be lehet már vonni pl szétválogatni a különféle tésztákat. Kamu munka, de lefoglalja. A kicsi járókában nincs el esetleg? Tavasszal, nyáron könnyebb lesz. Kitartás! Nem vagy rossz anya egyáltalán, a tél mindenkit megvisel....
2013. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak nehéz időszakok akkoriban. (23 hónap a korkülönbség az első két gyerkőc között).

De nem hinném, hogy általános érvényű szabályok lennének, minden gyerek és baba más, meg kell találni, hogy nálatok mi jön be.


amilyen ötleteim vannak próbálkozásra:

-hordozó kendő a kicsinek (hátadra mei-taiban)

-szobahinta a nagynak (pár hónap múlva már a kicsinek is jó lesz)

-hintázó pihenőszék a picinek


Alapvető ötlet:

vond be a nagyot a tevékenységekbe, amiket csinálsz. Főzésbe, teregetésbe, bármilyen házi munkába, a pici körüli teendőkbe. (Ő hozza a popsikrémet, adja a pelenkát)

Nem tudom kislány vagy kisfiú, de meg kell találni az érdeklődési területének megfelelő feladatokat.

Nálunk a sütés adu ász volt, ha adtam neki egy darab nyers tésztát meg egy nyújtófát, akkor egész hosszú ideig elvolt. Lehet hogy nálatok ez a játék-kalapács lesz, fogalmam sincs.


Engedd szabadjára a fantáziád és próbálgass, egész addig, míg valami bejön.

Szoptatás közben én mesét olvastam vagy duploztunk.


És persze vannak ilyen időszakok. A tél vacak, mert be vagytok zárva. Mindjárt jön a jó idő. Ha a játszón lefárasztod, akkor utána otthon biztos el van egy picit többet egyedül a nagy.


Kitartás, nem marad így!

3 gyerekes anyuka

2013. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a baj azzal hogy a nagy tv-t néz míg te fözöl?

Nem ördögtöl való az a tv, te is rongyosra néztet már a szemedet elötte, a gyereked sem lesz rabja ha nem 12 órát ül ott naponta.

Lányom is pont ennyi idös mint a te nagyod, és mióta a tesó megszületett (7 hónapja), nagyon gyakori lett a tv. a kicsi össze vissza szopott, szinte cicin lógott mindig az elsö hónapokban, így muszáj voltam tv-t bevezetni mert már az ideg roham kerülgetett. de attól még simán eljátszik. amúgy ha fözés van a nagy rögtön ott akar lenni, felteszem a munkapultra és adok a kezébe két müanyag adényt, egy kanalat és egy marák tésztát.már is negyed óra csend. vagy kap egy répát és azt rágcsálja.


a kicsi nekem is mindenhova közlekedik már, de leteszem a földre és hagyom útjára menni, minden biztosnásgosra van csinálva, oda mehet ahova akar.

2013. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna!

Nekem 8 hónapos a pici és 27 hós a nagy.

Ahogy én oldom meg:

Mivel a pici többemberes már születése óta (van olyan nap, amikor egész nap üvölt, le sem lehet tenni, főleg, ha fogzik is, mint most 2 napja megint), így ha nem tudok hajnalban felkelni főzni, akkor mei-tai-ban a hátamra kötöm, ott fél óra nyűglődés után elalszik, így nyerek másfél órát (takarításnál is). 2-3 napra főzök.

A nagyobb segít krumplit mosni, takarítani, ruhát kiszedni a mosógépből, teregetni, ruhát leszedni a szárítóról, felmosni...

A pici éjszaka legalább ötször ébred és cicizik, de nekem ez fel sem tűnik, mert vele alszunk, így egyikünk sem ébred fel teljesen, nem vagyunk kimerültek.

Persze én is ki szoktam készülni azért, mikor mindkettő hisztizik egész nap és volt már, hogy pizzát rendeltünk, a pici pedig általában bébikaját eszik, neki már tényleg nincs időm mindig pacsmagolni...

Tényleg jobb lesz, ha végre jön a tavasz!

Kitartást!

2013. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hozasd a kaját házhoz! Komolyan, 2, max 3 hónapról van szó! Én 3 hónapig hozattam, mindenki túlélte, nekem pedig hatalmas teher ment le a vállamról. Ma sem csinálnám máshogy.

Pont nem az érdekelt, hogy a párom miről akar hallani és miről nem.

2013. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitartas, ez nalunk pontosan igy volt, es meg rosszabb lesz, ha a kicsi tobbet mozog es azzal akar jatszani folyton, amivel a nagy. Szegyen nem szegyen, en csak ugy tudtam fozni, hogy a nagy meset nezett, a kicsi meg vagy aludt, vagy engem nezett, enekeltem neki meg mondokaztam, es csak olyan kajakat foztem, ami husz perc alatt megvolt. En probaltam a kajarendelest, de nekem nem valt be, mert folyton akkor hoztak amikor setalni mentunk volna. Raadasul, nekunk fontos volt a leves, mert a gyerekek szeretik, es azt ha rendelem, akkor mereg draga. Igy inkabb egyszeru kajakat foztem, leves+ valamilyen teszta, turogomboc, sutozacskoban sult hus, egybefasirt, tojasos nokedli, nudli, rizseshus stb. Olyan kajak amiket gyorsan ossze lehet dobni, aztan meg ra se kell nezni. Amig a kicsi csak fozeleket evett, ahhoz a zoldseget a levesbol vettem ki, es csak utana izesitettem be. Nem kellett ketfelet foznom.
2013. jan. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!