Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 éves gyerkőcök Anyukái...

2-3 éves gyerkőcök Anyukái melyik volt a legnehezebb időszak a babával és miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hetek, a kialvatlanság miatt. Meg én valami rettentő kényelmetlennek éltem meg a szoptatással járó tejcsöpögést. Nekem valahogy nem múlt el sose, reggelre mindig elöntött. Aztán ezek a dolgok rendeződtek, egyre könnyebb és könnyebb lett.

Most nehezebb megint egy kicsit, gyakran van hiszti, amit nem mindig tudok kezelni

2013. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen pont a hisztis időszak miatt kérdezem hogy az a nehezebb-e vagy az első időszak. Mi még a dackorszaktól is messze vagyunk csak kíváncsiskodom :)
2013. jan. 30. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehezebb most, csak más. Talán úgy tudom megfogalmazni, hogy az első hetek fizikailag voltak nehezek, most meg "szellemileg" kell befogadni a dolgait :) A hisztit azért ne úgy képzeld, hogy folyamatosan, de most már egyre élénkebb a tudata, igényli a foglalkozást, játszást.
2013. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 0-1,5éves korig!:(

Az ok a lányom iszonyat hasfájós bukós volt rengeteget sírt aludni soha nem akart mintha fájt volna neki!:( Teljesen egyedül voltam mindig vele,másfél év alatt nem aludtam összesen talán 1napot. A férjemmel hajnalokig ringattuk,felváltva éjszakáztunk pedig ő dolgozni is járt. Majdnem rá is ment a kapcsolatunk.

Minden lehetőséget végigkottáztunk mi lehet a baja,százféle orvosnál voltunk de sehol nem találtak semmit,aztán egyik percről a másikra kinőtte!:D

Most már lassan 3éves lesz,és az hogy néha előadja a hattyú halálát az utcán és teli torokból üvölt,vagy ledobja magát a földre a bolt közepén tiszta felüdülés!:)))

2013. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éves a kislányom, és most a legnehezebb, merthogy hisztis a kisasszony... nekem ez váratlan két "normális" fiú után :DDDD Sajna még nem tudtam rájönni, hogy is kellene kezelni, amikor hisztizik, így folyamatosan égek mindenhol, pedig nagyon igyekszem, és már azt sem mondhatom, hogy még kezdő vagyok, bár mégis :) Próbáltam már, hogy ráhagyom, otthagyom, levegőnek nézem, azt is, hogy beszélek hozzá, megpróbálom megnyugtatni, de ez szörnyű, pedig ő még viszonylag visszafogottan is hisztizik, csak ordít és sikít, láttam már olyat is, hogy verte magát a gyerek a földhöz (sosem felejtem el, középiskolás voltam, a matektanárnőm az egyik kezénél fogva húzta maga után a földön vergődő hisztis gyerekét a belvárosban - na ezt tuti nem élném túl). De túl nagy problémát azért ebből sem csinálok, ebbe még sem gyerek, sem anyuka nem halt bele :DDDD
2013. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár hét és a harmadik gyermeknél a 3 év körüli időszak.


Az első és a harmadik babám extra hasfájós volt, rengeteg sírással és éjszakázással.

A harmadikkal a dackorszak volt nagyon nehéz.

2013. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1 év, kegyetlen úgy is, ha igazából egy angyal.Most azon nevetek, hogy egész nap alig aludt, most is csak "lalázik" az ágyban (csendespihenő), de mosolygok csak rajta.Szóval én már túl vagyok azon a korszakon, ami nekem nem volt jó, tőlem jöhet más, nekem az volt a legnehezebb időszak.
2013. jan. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, az első 1-2 hónap az volt nagyon rossz az első és a harmadik nagyon hasfájós volt, alig aludtunk. A második csak hobbiból volt fent hajnali 2 és 5 között 2 hónapos koráig. és kb. addig (hetekig) gyógyult a gátmetszésem, sajnos nekem mind3 nál volt hegesen gyógyult stb...

Aztán áldott nyugis vidám időszak van úgy 1.5 éves korig:)) kedvesek nyugodtak mosolygósak aranyosak, szerencsére addigra éjjelente max.1-2 szer keltek azt már el tudtam viselni.

És úgy 1.5-2 éves koruktól 2.5-3 ig ismét baromi nehéz az állandó hiszti nyűglődés akaratmegnyilvánulás. Utána az ovis kor megint nagyon klassz:) Már sokkal nyugodtabbak, segítenek sok mindenben, önállóbbak , értelmesen elbeszélgetünk okosakat kérdeznek stb.:)) Későbbi időszakról még nem tudok nyilatkozni:)

2013. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Most lesz három, kezdem látni a fényt a dackorszak végén, de az elmúlt egy év nagyon kemény volt, igazi kis akaromgolyó, és nem nagyon érdekelte amit mondok neki, közben született a kistesó is, aki szintén nem egy nyugodt gyerek szóval, az elmúlt fél év egy lázadó 2,5 évessel és egy állandóan síró csecsemővel nagyon megterhelő volt főleg szellemileg.
2013. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!