Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telik el egy napotok 2...

Hogyan telik el egy napotok 2 évessel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia..

Kislányom van,márciusban lesz két éves.

Nagyon jó alvó gyerek kb.10-kor ébred.Megissza a tápszerét,még azt adok neki ébredéskor és lefekvéskor is.

Felöltöztetem ,mesét néz jön-megy intézkedik.

Addig én is megiszom a kávémat.

Utána kap valami szilárd "tizórait" de nem nagyon eszik sokat abból.Játszik,rajzol ,jön hozzám a konyhába,berakjuk a mosást,teregetünk stb.Ha jó az idő 1-2 óra körül teszünk egy fél órás sétát.Bejövünk,kicsit még elvan aztán ebéd,utána alvás 4-5 -ig.

Az ébredés után valami kis uzsonna..aztán játék ezerrel estig,7 kor vacsora.Fél 9-kor fürdik ,utána már csend ,nincs játék.Fél 10-körül megissza a tápszerét és alvás.

Most nehezen viseljük a bezártságot,mert felénk nagyon vacak az idő.Nem voltunk kint már vagy 4 napja.Szellőztetek sokat.

Várjuk a jó időt:)

2013. jan. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam holnap lesz pontosan 2 eves es 3 honapos.

Reggel 7 es 8 kozott ebred. Fel 9 korul reggeli. Delelottre tervezek altalaban programot. Ma jottek hozzank jatszani, holnap tancolni jon velem (ez heti 2x van) penteken mi megyunk jatszani valakihez....ebed delben, alvas 1-kor. Mindig tejjel megy el aludni van amikor rizstejet van amikor mandulatejet es van amikor sima tehen tejet kap. 3-4 kozott ebred aztan jatszunk, teszunk, veszunk, fozunk, teregetunk, pakolunk - na ebben nagy a gyermek! - stb. Este 6-kor vacsi, ha apa uton van hazafele akkor varunk egy kicsit. Furdes 7 es 7.30 korul, meztelenkedes, ha apanak nem kell dolgozni nagy jatszas. 9kor tejecske es alvas.

2013. jan. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap:

- reggeli ébredés 7 körül, öltözés, indulás bölcsibe

- 3-ra megyek érte, vagy csavargunk, barátnőzünk, vagy ha rossz az idő, jövünk haza

- ilyenkor általában játszunk, rajzolunk, gyurmázunk, testünk, építünk, legozunk, babázunk. Közben elmosogatok gyorsan, ha kell, vagy megcsinálom a vacsorát. Azokon a napokon könnyebb, mikor jön hozzá az apja. Akkor ők játszanak, én meg vagy csatlakozom, vagy csak nézek ki a fejemből. :)

- fél 7 körül vacsi, 7-kor fürdés

- meseolvasás, legkésőbb 8-kor lefekvés.


Hétvége:

- ha szerencsém van, elalszik fél 8-ig

- reggelizünk, amíg én kávézom, ő mesét néz, vagy játszik

- mosogatok, beágyazok, nekiállok főzni. Addig ő egyedül játszik.

- amíg fő a kaja, általában kicsit takarítok. Vagy segít, vagy játszik addig.

- ha jó idő van, ebéd elott kimegyünk kicsit

- ebéd, utána csendes pihenő, mert aludni nem hajlandó

- utána vagy kimegyünk, vagy elmegyünk barátnőmékhez, vagy játszóházba, vagy jön az apja (2 hetente szombaton el is szokta vinni), vagy játszunk.

- este ugyanaz, mint hét közben, kivéve, hogy korábban elalszik, mivel nem alszik ebéd után. Bölcsiben le tudják birkózni, itthon lehetetlen.

2013. jan. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. febr. 2. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

2 éves ikerfiúk.

Reggel valamivel 8 előtt kelnek. Öltözködés után mehetnek kicsit játszani, míg én is összeszedem magamat, reggelit készítek. Reggeli után ha eljátszanak magukban vagy egymással, akkor gyorsan végzek egy kis házimunkát, berakom a mosnivalót, stb. Ha nincsenek el, akkor mindezt kapkodósabban végzem el, miközben lógnak rajtam. Utána lehetőleg kimegyünk az udvarra motorozni, vagy a kisboltba kenyérért. Ebédig még lehet játszani, én felváltva foglalkoztatom őket és csinálom a dolgomat. Ebéd után kb. du. 1-ig még lehet kicsit szórakozni, akkor aztán elkezdődik a hosszadalmas altatási ceremónia. Fontos, hogy egyszerre fáradjanak el, egyszerre aludjanak el, mert ha csak egyikük alszik el, akkor úszott az egész délutánunk. Délután kicsit kimegyünk, ha délelőtt nem voltunk, és ha jó az idő. Normál esetben eljárunk játszóházakba, Ringatóra, de ebben az influenza szezonban nem megyünk. Hetente egyszer-kétszer benéz egy-egy nagyszülő pár órára, azt hálás szívvel fogadom. Ha nem jön senki, és már nagyon fáradt vagyok (mert épp terhes is vagyok, nem bírok egész nap a két gyerekkel meg ezzel a nagy háztartással), akkor leülhetnek megnézni egy mesét. Én ezalatt ideülök a géphez, felpolcolom végre a lábamat. Utána uzsonnázunk, aztán próbálom őket úgy foglalkoztatni, hogy játszunk is, de dolgozunk is valamit. Pl. ahogy szedem le a ruhákat a szárítóról, úgy szállítják be a szobákba, nagyon rendesek. Vacsora után fürdés, én ezalatt időnyerés céljából lezuhanyzom. Egymás mellett van a kád és a zuhanyzó, így szem előtt vannak, szépen eljátszanak a kádban. Utána meseolvasás, ének, tejivás, ima. Kb. 8-fél 9 körül alszanak el jó esetben. Éjjel kb. két-háromszor kelnek.

2013. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!