Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet kivinni a babát...

Mikor lehet kivinni a babát sétálni?

Figyelt kérdés
a védőnő szerint csak hat hetesen, de ahogy látom sok kismama nem hagyja otthon mikor dolgát intézi.
2013. jan. 31. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem kell hat hétig várni..

Nyáron már akár 2hetesen is ki lehet vinni,de télen is már nyugodtan egy hónaposan.

Csak szépen fokozatosan,rászoktatva a kinti levegőre,a hidegre.

2013. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget beszél a védőnőd.egy hetesen szellőztess mellette,persze ugy hogy felöltözteted,igy szoktasd a kinti levegőhöz.Aztán pár nap mulva 10 percre kiviheted,majd szép fokozatosan egyre többet.Meg is bolondultam volna 6 hétig a lakásban!!Főleg ilyen szép időben mint ma volt!
2013. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma mi is kimentünk a teraszra 10 percet kint voltunk, mert nagyon szép idő volt. Holnap viszont elkell szaladnom a postára, innen tőlünk odavissza körülbelül 15 perc lehet, de itthon csak nem hagyhatom.
2013. jan. 31. 18:05
 4/10 gabszem ***** válasza:
100%
jézusom, ne hallgass rá. Az ilyen védőnőktől óvjon az ég... Kislányom 2 hetesen már a teraszon levegőzött napi 10-20 perceket minusz 10 fokban. Kb. 3 hetesen pedig már sétálni mentünk, de a gyerekorvos azt mondta hogy 2 hetesen már vihetem sétálni ha -5 foknál melegebb van.
2013. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta, hogy nyáron két-három hetes kor után, télen három-négy hetes kor után! Annyi, hogy először mindig csak egy kicsit vidd ki, és fokozatosan növeld!
2013. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Osztom a véleményem az előttem szólókkal! 2hét utána vittem ki én is. Először 10perc, 3nap utána 15, utána 20, és így tovább.

Ezért nem védőnőzök. az enyém is "ennyire okos" :S

2013. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6# Ez jó! Egyetértek!

És az elôttem szólókkal is.

Oroszországban élek és itt mindenki sétál még nagyon hidegben is. Három hetesen vittem ki a babámat 10 percre,naprol napra emeltem tíz percekkel. Egy hét mulva már másfél órát sétáltunk.

Csk akkor nem sétálunk ha egésznap zuhog az esô vagy -15-nél alacsonyabb a hômérséklet

2013. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Októberben 5 naposan kivittem sétálni a kisfiam.
2013. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sumergo ***** válasza:
61%
Október végi a lányom, 1 hetesen már kivittem. Előtte csak azért nem mert köd volt minden nap. Nem értem a védőnőket. Ilyen alapon haza sem lehetne hozni a gyereket a kórházból! Ha nincs erős szél, nem esik, nincs ködös, párás idő, vagy extrém hideg, nyugodtan ki lehet vinni a picit. Sokkal betegesebbek a széltől is óvott gyerekek, mint a sokat friss levegőn tartózkodók. Persze jól legyen felöltöztetve. :-)
2013. jan. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, én is úgy gondolom, ha mindentől óvva van akkor majd betegesebb is lesz. Mi 2 hetesek vagyunk
2013. febr. 1. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!