Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babámnak külön főzök....

1 éves babámnak külön főzök. Milyen fűszereket használhatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért főzöl neki külön? Én azt adom amit mi eszünk, ha nem olyan, amit megehet, akkor külön csinálok neki, de befűszerezem rendesen. Igazából minden fűszert ehetnek már. Persze nem agyon fűszerezve, de pont annyira, amennyire legyen íz, vagy amennyire nekem ízlik. Sót ha neki csinálok abszolút nem használok, ha nekünk akkor keveset, mert mi sem vagyunk 1 nagy sósak! :)
2013. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 évesen simán eheti azt amit Ti. Minden fűszert használhatsz már, csak erőset nem.
2013. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zöldfőszereket, pici sót, sáfrányt simán használhatsz, ahogy hagymát, fokhagymát is. Borsot, paprikát inkább csak 2 éves kor után. Én is külön - illetve az egész családnak ugaynúgy, gyerekre igazítva főzök (apukája ízesíti magának utólag, ha akarja), de pl a piros paprika jelentősen kevesebb fogy a hozzátáplálása óta itthon.


Magamon is észrevettem, mennyit finomodott azóta az ízlelésem, szerintem megéri külön főzni.

2013. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok!


Nekem a doki mondta, h a borsot is lehet használni 8 hótól, de csak a fehérborsot, mert az nem terheli meg úgy, pirospaprikát 1 éves kortól már lehet adni nyugodtan!

2013. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

csak hétvégén főzök igazán


hétközben én a hétvégéről maradtat eszem több napig, nem eszek nagy adagokat, meg spórolós kajákat, így neki külön csinálom


persze így nehéz külön, de a tejes dolgokat most hanyagoljuk az ekcémája miatt, így meg még nehezebb főzni


de köszi az ötleteket

2013. febr. 1. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!