Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek vigyem gyógytornára?

Szerintetek vigyem gyógytornára?

Figyelt kérdés
Babám 9 hós, szépen kúszik, forog, feltérdel, ülni viszont csak úgy ül, ha valamiben megtámaszkodik, magától még nem, illetve nem is mászik...Inkább az ülés érdekelne, hogy miért nem akarja már egyedül csinálni?Mással is volt így? Köszönöm előre is!
2013. febr. 1. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 10 hónapos és még nem mászik és nem is kuszik csak hátra tolja magát.
2013. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Igen vigyed, nem veszíthetsz vele semmit.
2013. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindkét lányom 10 hónaposan ült fel először egyedül. A nagyobbik mászásból ült le, a kicsi 11 hónaposan kezdett mászni.
2013. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kérj egy beutalót neurológiára és ott megmondják hogy van e valami gond a babával.Lehet hogy későn érő tipús,de legalább megnyugszol!!!Nincs veszítenivalód!
2013. febr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekorvosod nem javasol további vizsgálatot vagy gyógytornát, én nem vinném sehová.
2013. febr. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne vidd emiatt gyógytornára. Szerintem nem igaz, hogy nem veszíthetsz vele. Manapság nagyon divatos dolog minden babát "fejleszteni", ha kell, ha nem. Ha amúgy nincs erre szüksége, akkor kifejezetten káros, hogy nem hagyják a saját ütemében fejlődni.

Ha nagyon idegeskedsz emiatt, megnézetheted egy neurológussal, ő megmondja, ha gyógytornára lenne szükség.

2013. febr. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Első vagyok! Az én babámat hordjuk dévény tornára. De mint ahogy az egyik lehet divat, lehet nem. De az én babám sem fordult meg 6 hónapos korában még. Lehet későn érrő tipus is ilyen téren. Csak az is a baj szerintem , hogy egyik másik baba meg már 7 hónaposan áll vagy még hamarabb. És akarva ,akaratlanul össze hasonlitjuk őket. És jol bepánikolunk mert az én 10 hónaposom sem felülni sem felállni nem tud magátol. Lehet magátol is rá jönne a mászásra, mert most kezd négykézlábazni az én segitségemmel. De ha meg valami baja lesz később , akkor meg sosem bocájtom meg magamnak, hogy nem vittem.

Egyébként mi is voltuk neurológián és az orvos szerint is a leglustább fajta az én babám.

2013. febr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az utolsónak igaza van nagyon! Ebben a felgyorsult világban mindent azokhoz mérnek akik átlagon felül teljesítenek, és az átlagos fejlődés már nem megfelelő:( De azt nem veszik számításba, hogy a gyerek lehet, hogy 6 hósan mászik, viszont nem kúszott, lehet, hogy gyorsan feláll, de az sem biztos, hogy jó a gerincének...De ezek a dolgok, csak később derülnek ám ki...Tegnap beszéltem egy gyógytornász ismerőssel végül, és azt mondta, hogy nem kéne erőltetni semmit, 1 hónapot még minimum várjunk, és ha még kell majd mutat gyakorlatokat ami ösztönzi őt....Mivel egy jókedélyű,értelmes baba szerintem a neurológián ki is nevetnének, hogy mit szeretnék?Látom rajta, hogy folyamatosan fejlődik, ezért tényleg csak a legvégső esetben vinném el, de akkor el fogom, mert pár gyakorlaton nem múlik, és legalább megnyugszunk...Ja, és figyelembe kell venni, hogy a szülők mikor mit csináltak a genetika miatt....Azért nagyon jó olvasni mások gondolatait hasonló helyzetben, szóval szívesen fogadok még....
2013. febr. 2. 13:11
 9/10 anonim ***** válasza:
arról nem beszélve,ha elviszed dévényesre,biztos talál valamit,jaj de feszeske a háta vagy kicsit laza a lábizomzata...aztán ha meg megmutatod egy tb által finanszírozott petősnek,az meg azt mondja makk egészséges az izomzata...
2013. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így van, ezért viszem ismerős gyógytornászhoz, aki a frankót mondja, és nem a pénz motiválja....
2013. febr. 2. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!