Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hónapos a babám. Nem áll...

10hónapos a babám. Nem áll fel, nem lépeget. Nem mászik. Vigyem gyógytornára?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
A nem mászik miatt igen. A többi még belefér ebben a korban de másznia már kéne.
2010. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
11 hós koráig rá ér mászni.1 éves koráig felállni és 16 hós koráig járni. Sztem nincs elkésve, de hogy megnyugodj beszélj a gyerekorvosotokkal.
2010. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
nem biztos hogy mászni fog. Én sem másztam, még sincs semmi bajom, értem ezalatt tanulási nehézség stb, amivel összekötik a nem mászást.
2010. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

nem kell


aláírás: egy gyógytornász

2010. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyerek ekkor már mászik, de van, aki kihagyja a mászást. A gyerekek közt azért elég nagy eltérések lehetnek és az nem jelent feltétlenül bajt. A legközelebbi példa az öcsém, aki (már magzatként is "lusta" volt, keveset mozgott) másfél éves koráig nem járt, két éves koráig nem beszélt. Az égvilágon semmi baja nincs, egészséges, lassan 30 éves.

Ha Budapesten vagy nagyvárosban laksz, szerintem könnyen találsz fejlesztő játszóházakat, ahol szakemberek foglalkoznak a gyerekekkel, játékosan fejlesztik őket (vagyis foglalkozást tartanak, nem csak a játéklehetőséget adják). Ilyen helyekre akkor is járhatsz, ha valóban azt mondja az ottani szakember, hogy nincs gond, de van kedvetek játszani, részt venni a fejlesztő programban.

2010. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 9,5 hónapos, u.ez a helyzet.

Én látom rajta a fejlődést, csak lassan.(Pl. 2 hete már mereszti a fenekét, vagyis hasonfekve maga alá hűzza a lábait).

Ja, ülni sem tud, max 5 másodpecig - egyedül.

Ha mellette vagyok és támasztom, akkor sokáig, de mi kb. 1,5 hónapja ültetjük, és nagyon fokozatosan - időtartamra gondolok.

Személy szerint hagynám a maga tempójában fejlődni!

Jövőhéten megyünk tanácsadásra, kíváncsi vagyok, hogy ott mit mondanak...

Egyébként ülés helyett ált. feszíti a lábat, nyomja ki magát és egyfolytában "rügyőztetni" kell, mert akkor örül :)

Teljes talpon egyre gyakrabban áll meg (ha fogjuk), de még legnagyobbrészt a spiccelés jellemző.

A bicepszük már alig bírja. :)


Nálatok mi a "helyzet" bővebben?

2010. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem kell másznia (sok gyerek ezt ki is hagyja), elég ha kúszik. Felállásra és lépegetésre pedig végképp ráér még. :)

Egyébként az én lányom is 10 hónapos és csak kúszik, illetve ül, a doki mégse küldött vele sehova...

2010. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi pánik. Fiam 10,5 hónaposan kezdett el mászni, addig még csak négykézlab se volt. Üldögélt és ha nagyon akart valamit posin odacsószott. Járni meg csak 16 hónapos korában kezdett. :) Kicsit lusti volt.:)
2010. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj még, az én fiam 16hósan kezdett el járni.:D igaz azóta rohan.:D

Minden gyerek más ütemben fejlődik, legyél hozzá türelmes! :D

2010. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
hát igen keztem agódni az én fiam 9 hósan nem tartja meg testsúlyát...
2010. ápr. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!