Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamik! Mennyit foglalkozik...

Kismamik! Mennyit foglalkozik a párotok a pici babával? A miénk 2 hónapos, de nem erőlteti meg magát apa :- ( Fog ez változni ha nagyobb lesz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nem isemerem a párodat, meg, hogy akarta-e ő is a babát, de szerintem azért nem foglalkozik vele, mert a férfiak ilyen korú babával nem nagyon tudnak mit kezdeni. Majd talán amikor már nagyobb (9 hónapos) lesz, akkor foglalkozik vele. Akkor már tudnak egymással kommunikálni, együtt játszani, stb... Nálunk is így volt.
2009. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó így volt. Szószerint le se sz*rta a gyereket,már néha úgy kellett rátuszmákolni,hogy nekem is legyen egy kis szabadidőm,már a kislányunk 4 éves és le se szakadnak egymásról,most már szívesen van vele bármikor,hiszen már nem olyan törékeny a pic és tök jól el tudnak bohóckodni...
2009. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Fog változni!!

Egyszerűen ha tetszik ha nem, a leg gyerekszeretőbb apa is elbizonytalanodik, hogy mit is lehet kezdeni egy ilyen pici babával, aki esetleg semmi visszajelzést nem ad.

Nálunk ugyanez volt a szitu, sokat veszekedtünk is miatta, meg voltak naaaagy beszélgetéseink, mire én is megértettem mi zajlik a páromban és hogyan éli ezt meg, és fordítva is.

+ segítettem neki, hogy mi tetszik a babának, miket csináljon amit én is szoktam, és ezáltal magabiztosabbá vált (nem kioktatóan). Lányunk jelenleg 4 hónapos, már örül a világnak, mosolyog, kommunikál a maga nyelvén, és hihetetlen aranyosak együtt.

2009. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11:59-es vagyok,nekem kb 10-11 hónaposan kezdett vele igazából foglalkozni,mikor már elkezdett menni...Addig alig alig
2009. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én azt hiszem a szerencsések közé tartozom! Az én férjem nagyon sokat foglalkozik a kicsivel, amikor hazajön a munkából. Eteti, itatja, pelenkázza stb. szóval mindent ami kell. Amikor én már nagyon fáradt vagyok, akkor éjszaka ő ébred fel hozzá megetetni, nekem ez nagyon nagy segítség, mert a mi babánk beteg és napközben rengeteget foglalkozom vele és én is elfáradok. Szerintem add a párod kezébe a babát és nem fogja letenni:-)

2009. szept. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sok férfi nem "ért" a kisbabákhoz. Nem tud velük mitkezdeni, nem hogy ellátni nem tudja, de mivel még a babák nem tudnak beszélni, nem tud velük mitkezdeni. Mikor a gyerek már tud komunikálni, menni ez megszokott változni. Sok ilyen barátom van ahol apuka a csecsemökkel nem foglalkozik, aztán nagyon jó apa lesz.

Pl apukám is ilyen az unokáival. Mikor az unokák kicsik voltak hozzájuk sem nyúlt, kb 1-2 éves kortól már nagyon tud velük játszani. Apám a pelenkát sem cseréli ki, söt a seggét sem törli ki a gyerekeknek, mindig azt mondja ö ehhez nem ért, meg büdös. De órákig képes a 4 éves gyereknek válaszolni a kérdéseire nyugodtan akár ha már 10x kérdezte ugyan azt.

2009. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó, nem nagyon erőlködik. Mindig azt mondja hogy még túl pici most nem tud még mit kezdeni vele. Majd ha nagyobb lesz... kiváncsi leszek
2009. szept. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sziasztok,én elhiszem,hogy egy férfi nem tud mit kezdeni egy pici babával,bár az én párom tudott,a legelejétől fogva foglalkozik vele,és a tesója is minta apa,de szerintem ez csak időhúzás a férfiak többségénél.majd rá érek akkor foglalkozni vele,ha már lóg rajtam,mert amég nagyon pici addig is tud vele mit kezdeni.lehet hogy nem ugy mint egy 2 évessel,de tud,ha akar és szeretne.szerintem ez a két szó itt a lényeg,az akarás,és a szeretés.
2009. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Személyesen ugyan nem ismerem a párodat, de általában ez változik!

A csecsemőkkel még nem nagyon tudnak mit kezdeni a férfiak. Valahogy azt sem nagyon tudják, hogy mit csináljanak ők egy törékeny kis babával. Egy kicsit idétlenek a feladathoz, de ezt persze nagy férfiúi büszkeséggel eltitkolják, és esetleg azzal is jönnek, hogy ez "egy anya feladata". Pedig valójában csak egy kicsit bénák, és félnek ezt bevallani, mert akkor csorba esne a férfiúi önérzetükön. :-) Ez egészen addig tart, amíg akkora nem lesz a gyerek, hogy már lehet vele haverkodni, játszani, jönni-menni, érdekes dolgokat csinálni. Ez múlik a gyerek temperamentumán is, illetve az apáén is.

Például én azt vettem észre, hogy olyan 1 éves kor után kezdődött el az igazi együttes időtöltés apa és a kisgyerekünk közt. Akkor már jól eljátszottak, mentek mindenfelé együtt. Ennek az volt az oka, hogy egy ilyen korú gyerekkel már jól tudott kommunikálni a férjem is, hiszen már elég egyértelmű volt, hogy mit akar. Mostmár teljesen jól elvannak órákig is, és nem hozza nekem vissza a gyereket 10 perc után, hogy kezdjek már vele valamit :-).

Persze van olyan apa, akinél ez később jön elő, a gyerek 2-3 éves kora körül, de szerintem akkor már mindenképpen.

2009. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fog változni!! Azért említsd meg, hogy te örülnél, ha többet foglalkozna vele.
2009. szept. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!