Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesseg alatt szoptatas...

Terhesseg alatt szoptatas vagy nem szoptatas?

Figyelt kérdés

15 hos lanyomat szoptatom meg, kistesot szeretnenk. teherbe is estem, nogyogyaszom szerint nyugodtan szoptathatok, vedonom szerint nem ajanlatos. Vedonom azert meg megkerdezett egy szoptatasi tanacsadot, o azt mondta, ez egy regi elmelet, hogy nem lehet, nyugodtan szoptassak....elveteltem, meddosegibe mentunk tanacsert, ott egybol azt mondtak, valoszinu azert veteltem el, mert szoptattam, hagyjam abba, ha babat akarok.

Folyamatban van a leszoktatas, de nem olyan egyszeru, nagyon ragaszkodik a leanyzo...

(Meddosegibe azert mentunk, mert a lanyom is ott fogant, es ez a masodik vetelesem volt)


2013. febr. 1. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én abbahagynám a szoptatást...
2013. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szeretnél még 1 gyermeket, akkor tényleg le kell állni a szoptatással.

A nagy már nem csecsemő, adhatsz neki kakaót, tejes kávét... Ha arra rákap, nem is kell majd a tej...

2013. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tejallergias...
2013. febr. 1. 19:03
 4/13 A kérdező kommentje:
Most van 3 honap szunetunk a mutet miatt, addig megprobalom leszoktatni teljesen.
2013. febr. 1. 19:03
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem te jobban ragaszkodsz a szoptatás hoz, mint a gyermeked!!!
2013. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Vannak akik végig tudnak csinálni egy terhességet úgy hogy szoptatnak, és vannak akinél gondot okoz. A magas prolaktin szint okozhat meddőséget, vetélést... sokaknál kezelik is, akik nem szoptatnak és mégis magas nekik. Nem lehet tudni hogy nálad ez okozott gondot vagy amúgy is elment volna a baba. Szerintem jobban teszed ha a babára gyúrsz inkább és nem a szoptatásra, szép fokozatosan abba kellene hagyni...
2013. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én abbahagynám a szoptatást.

Volt már elég bajod, minek kockáztatni?

Amúgy tejallergiás gyerekek közül sem szopizik mind sokáig, mégis szépen felnőnek.

Lányod már nem aprócska baba, hanem 15 hónapos, tök jó, hogy eddig tudtad szoptatni.

2013. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

10 hónapos volt a lányom (aki lombikbaba) mikor váratlanul, de nagy örömünkre spontán terhes lettem. A nőgyógyászom azt mondta azonnal álljak le a szoptatással és mivel rettegtem, hogy ez a csoda aki beköltözött a pocakomba itthagy minket, így inkább az elválasztás mellett döntöttem. Azt hittem nagyon meg fogja viselni a lányomat mert csak cicin volt hajlandó este elaludni, de nem volt gond, simán ment, engem szerintem jobban megviselt!

Azóta megszületett a kisfiam és nagyon örülök, hogy anno nem kockáztattam.

Lánykád nagy már, válaszd el ha tesót akartok

2013. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En is amondo vagyok, hogy erdemes elvalasztani a picit, ha babat akar az ember. Tudok ugyanilyen esetrol a csaladi korben, mikor az anyuka meg szoptatott, amikor teherbeesett. Sajnos elvetelt. Orvos nem fogta a szoptatasra, nem mondott semmit, lehetett barmitol, de nagy a valoszinusege, hogy a szoptatas miatt. En akkor kezdtem tervezni a babat, amikor mar nem szoptattam, semmikepp nem szerettem volna terhesseg alatt szoptatni. Szerintem nem erdemes kockaztatni. Van, aki vegig szoptat a terhessege alatt es semmi baj nem lesz, de vannak az ellenkezo esetek. Es sajnos gyakoriak is, biztos, van abban valami, hogy sok szakember nem ajanlja a szoptatast a terhesseg alatt.
2013. febr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezek után neked ez még kérdés? Eleve felelőtlenség volt a terhesség alatt szoptatni, ha már volt vetélésed.

Döntsd el, hogy mit szeretnél jobban, a babát, vagy a szoptatást. Mert a gyerekednek már nincs szüksége a szoptatásra, nem kisbaba már, ugye ezt te is tudod?!

2013. febr. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!