Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden "eltervezett" szabályt,...

Minden "eltervezett" szabályt, módszert betartottatok a babánál?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy még szülés előtt megbeszéltétek a párotokkal, hogy csak 3 óránként kap enni a baba, ha sír akkor is, vagy pontban 7-kor van fürdés, meg ilyenek. Változott valamit az elképzelésetek? Min változtattatok? Te vagy a párod módosított? Miért kellett változtatni?

2013. febr. 1. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a mondás is tartja:

"Gyerekvállalás előtt volt 6 teóriám erről, most van 6 gyerekem és egy teóriám sincs."


Persze voltak dolgok, amiket elképzeltem, de hát nem minden vált be.

Gondoltam, soha nem hagyom sírni. Aztán amikor 7 hónapon keresztül napi 10 órákat sírt, sajnos volt olyan alkalom, hogy sírni kellett hagynom, mert konkrétan pisilni sem tudtam volna elmenni. Nem beszélve arról, hogy terhesen elhatároztam, hogy nyugodt babám lesz. De nem lett az...

Gondoltam, sokat fogunk babakocsival sétálni a friss levegőn, de minden áldott alkalmat végigbőgött a babakocsiban. Így hordoztam. Amit viszont el sem tudtam volna előtte képzelni.

Gondoltam, maga vagyok a türelem mintaképe, aki soha nem borul ki. Aztán végigbőgtem jó pár napot és hónapot a lányommal.

Gondoltam, maga leszek a megtestesült anya, de egyben szexkirálynő is az ágyban. Hát persze...már ha egyáltalán képes voltam estére mozogni a fáradságtól...


Na igen...voltak elképzeléseim, de a gyerekvállalásra teljesen nem lehet felkészülni. Nem lehet tudni milyen lesz a babád, és te magad miként reagálsz a nehezebb helyzetekre.

Nekem leginkább lelkileg kellett küzdenem. Az etetésekben, altatásokban nem voltak olyan elképzeléseim, amik vaskalaposak lettek volna. Ebben rugalmas voltam, és bár ragaszkodtam a napi rutinhoz, de nem kötöttem fel magam, ha el-el térünk tőle.

A gyerek egy külön sztori. Maga írja az életet, mi csak próbálunk útvonala adni. S ugye ez hozhat meglepetéseket. :)

Amúgy minden szép és jó, sokkal több jót tudok mondani, mint rosszat, csak te most nem arról kérdeztél. :)

2013. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekszülés előtt elveim voltak,most gyerekem van.


Amennyire készültem arra,hogy hogy fogom felnevelni,milyen elvek alapján,annyira ösztönösen jött az egész.


Még a terhesség alatt sokat gondolkoztam "és ha sír rögtön vegyem fel?" "ha éhes,de még nem telt a három óra etessem meg?" stb. Hidd el,úgy jön minden,hogy észre sem veszed,csak csinálod.

Én az első pár hónapban egy napirendre törekedtem,és próbáltam magam bizonyos szerintem fontos dolgokhoz tartani,sikerült is.De az én előre megtervezett komoly napirendem csak egyfajta felvázolt rendszeresség,mert a baba néha közbeszólt,és én akkor mit csináltam volna?! Lényeg,hogy az nem baj,ha van elképzelésed arról,hogy mit, hogyan,de semmiképp ne legyél görcsös vagy hasonló.Az első pár nap nem lesz könnyű,de hamar belerázódik az ember,és akkor már időd sem lesz azon gondolkodni,hogy "felvegyem-e",mert akkor már éppen üvölt...


Hozzátenném a szakkönyvek tény,hogy jók,de nem kell aszerint beprogramozni magunkat.Sógornőmék sokat vártak a babára,és már annyira vágyott az anyaságra,hogy mire megszületett a kislánya bemagolta a könyveket.Aztán 5 percenként csöngött a telefon,hogy "na,de Eszti(én) most miért nem kel fel,fürdeni kéne?" "most miért éhes,nemrég evett?" Tehát annyira mereven csinálta a dolgokat,hogy totál bestresszelt,és nem akarta elfogadni,hogy a babája nem a könyv szerint működik.


1 éves kislány anyukája

2013. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még terhesen elterveztem, hogy addig fogom szoptatni a kisfiamat ameddig van tejem. Ehhez képest 11 hónaposan köszönte szépen és soha többet nem fogadta el a mellemet.

Elterveztem az egész szülést, utánanéztem minden alternatív lehetőségnek, szülési pozícióknak, készítettem nyugtató zenéket cd-n stb. Ehhez képest sürgősségi császárral bújt ki a kisfiam.

Elterveztem, hogy születésétől mellettem lesz baba-mama szobában. Ehhez képest 1 naposan elvitték a város másik végében található újszülött intenzívre 40 fokos lázzal és légzésleállással mert elkapott egy fertőzést a szülészeten mert a csecsemős nővérkék nem szeretnek kezet mosni...

Elterveztem, hogy majd ha kedvünk lesz vagy beteg lesz akkor majd velem vagy köztünk fog aludni. Ehhez képest a 17 hónap alatt 1x sem volt hajlandó a kiságyán kívül aludni éjszaka.

Elterveztem, hogy ha átalussza az éjszakákat onnantól én is majd jól kialszom magam. Ehhez képest 2 hónapos korától átalussza az éjszakát, most 17 hónapos de én még 1 éjszakát sem aludtam végig mert 4x-5x kelek és megyek át a szobájába, hogy betakarjam mert a hálózsákot nem viseli el.

Elterveztem vagyis elképzeltem, hogy barnahajú barna szemű kisfiam lesz (akár az apja és az anyja). Ehhez képest szőke kék szemű kisfiam van. :)

Elterveztem, hogy majd nagyon következetes anyuka leszek aki jól kitalálok szabályok szerint fogja nevelni a gyerekét. Ehhez képest egy mosollyal levesz a lábamról és mindent megadok neki ami csak kér. :)

2013. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Úristen, dehogy :) én inkább úgy voltam vele amíg nem volt gyerekem, hogy márpedig nálunk fegyelem lesz, és igenis első perctől kezdve ránevelem hogy átaludja az éjszakát és a saját ágyában aludjon el, cumizni soha nem fog mert az milyen gáz, stb.

Na hát hagyne mondjam hogy fegyelem nincs, az éjszakát nem alussza még át 3 hónaposan, a saját ágyában elalszik ugyan de ez nem nevelési érdem, egyszerűen csak nála ez működik és kész, és játszócumija is van...


és nem gondolom azt hogy kudarcot vallottam, hanem csak azt hogy hihetetlenül sokat tanultam az elmúlt hónapokban a csecsemőkről és nagyon sokat változott a véleményem. Persze lesz majd fegyelem később, de nem most van itt az ideje, akármennyire is azt hittem még a gyerek előtt hogy ezt nulladik perctől kell kezdeni.

2013. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:-) aranyos történetek, és tényleg a gyerkőc átír minden eltervezett "szabályt" :-) nálunk a férjem volt azon, hogy majd mindent pontosan betartunk, az etetéseket, fürdést, alvást..kezdjük ott, hogy iszonyú hasfájós lett a kisfiunk, 2 hónapos koráig lilára ordította magát, és bizony apuka hamarabb ott volt a kiságynál, hogy kivegye, minthogy én kigondoltam volna. Másfél éves koráig egy éjszakát sem aludt végig, persze apuka vette közénk,hogy majd ott aludni fog. Hát nem, csak a kiságyban. Ha nyűgösebb volt, apa szólt, hogy anya, fürdessük hamarabb, aztán vacsi és alszik. Persze..igazából semmi nem úgy történt ahogy ő "eltervezte":-) ismerősöm viszont percre pontosan betartott mindent, nem számított neki, hogy mennyire sír a kislánya:-( dekára mérte az ennivalót, mert annyit kell ennie a "nagy könyv" szerint..a lányunk teljesen más volt, sokkal rugalmasabban ment minden, mint a fiunknál. A szigorú apukából egy mókás, gyerek után rohangáló, pelenkázó(pedig nevetve megmondta, hogy ő nem fogja tisztába tenni), esti mesét olvasó(ő, aztán nem fog olvasni, nem neki való) apuka lett, a kicsi abszolút nem olvasta a "nagy könyvet":-) de akkor nem csak nálunk van minden másképp, mint elterveztük:-)
2013. febr. 2. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!