Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betartottátok volna az orvos...

Betartottátok volna az orvos utasítását a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem akarok okosabb lenni nála,ezt tanulta,elvileg ehhez ért.Másfél éves a lányom,14 hónaposan volt először beteg.Azóta már 2-3szor előfordult,hogy csütörtök este belázasodott,így pénteken levittem a dokihoz,hogy ne maradjunk hétvégére úgy,hogy nem látta orvos.Sosem volt semmi más tünete.A doki mindig azzal engedett el,hogy ha vasárnapig lázas lesz,adjak neki antibiotikumot.Szombatra mindig elmúlt,így erre sosem került sor.Most ugyanez történt megint,de most még mindig tart,pedig vasárnap van.Átlagban 38-38.5 a láza.Tudom,hogy nem kaphat a végtelenségig lázcsillapítókat,ezért kezdek tényleg aggódni.Tegnap óta már fura horkoló hangon veszi a levegőt ha alszik vagy szopja az ujját,de hiába orrsprayzem,nem jön semmi.Szóval az bajom,hogy nem adtam neki az antibiotikumot,mert úgy érzem,hogy az orvos nem tudta,hogy mi a baja,így azt sem tudhatja,használna-e az antib.Holnap visszaviszem a dokihopz,de félek hogy antib.mal fog előállni,én pedig nem vagyok meggyőződve róla,hogy ez a megoldás.Bocs,hogy hosszú lettem.
2011. febr. 20. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

nem, így látatlanban ez elég furcsa, érdekes, hogy pénteken lesz csak lázas, szerdám miért nem?

a lényeg, hogy most tkp. mire is adnád az antibiotikumot neki?? ha holnap viszed vissza a lányodat, akkor kérdezd meg a dokitól, hogy, szerinte akkor mi a betegsége a lánykának? ha nincs ötlete vagy nem meggyőző, amit mond, akkor kérdezz tovább. hogy miből gondolja ezt?? nem kellene-e elmenni más vizsgálatokra? meg ami még az eszedbe jut. miért kell erre antibiotikumot szedni? stb.


így én sem adtam volna be a gyerekemnek, nyugi. ha ez hetek óta tartó dolog, hogy hétvégére belázasodik, akkor ezen az egy napon nem fog múlni semmi. és ha tényleg kell az antibiot., akkor holnaptól adod neki.


jobbulást kívánok!!!!

2011. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Tényleg csak annyi a bajom,hogy egy nap láz után,mikor még azt sem tudja mi a baja,miért mondja hogy 2 nap múlva adjak neki antib.t?Holnap leviszem,de tartok tőle,hogy ugyanide fogunk kilyukadni.
2011. febr. 20. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Fogzás miatt nem lázasodhat be?
2011. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,fogzás miatt nem lehet lázas,csak hőemelkedése lehet,pláne nem napkon át.Másfél éves.
2011. febr. 20. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:

azért mondja az orvos, hogy 3 nap láz után antibiotikum, mert ezt kell neki mondania. a mi doktórnőnk elmondta, hogy elhúzódó láz esetén kell már az antibiotikum, ezt KELL felírniuk, javasolniuk. mi is jártunk úgy, hogy nem volt más tünet, csak láz, aztán mégis csak jött más is. a dokinő ilyenkor mindig visszarendelt bennünket, de a 3 napot mindig kivártuk.

ami még fontos: 38 körüli lázat nem szabad csillapítani, mert akkor működik legjobban az immunrendszer. ha ez a láz viszont elhúzódó, akkor nincs mese, muszáj az antibiotikum.

hozzáteszem legutóbb úgy jártunk, hogy a lányomnak bedugult az orra, egyszerűen hiába használtunk orrspayt, cseppet, szívtuk az orrát..stb. egy hét után lázasodott be, 4 napig volt lázas, de nem nagyon. a torka nem volt piros, nem köhögött, csak ez a fránya dugulás volt. nem kapott antibiotikumot, hanem fenistilt, sinupretet, amitől jobban lett, de utána mégis csak belázasodott ismét. ezért azt mondta a doktornő, hogy muszáj az antibiotikum, az orrmandulája durrant be. így szépen megette 7 napon át, szívtuk az orrát...stb, és rendbe jött. 3 nap után hat kb az antibiotikum, utána már nem is kell a lázcsillapító, viszont a kúrát végig kell csinálni.

szóval szerintem hallgass a dokira. amiket írtál róla, teljesen normális, ismerek olyan orvost, aki azonnal felírja az antibiotikumot, ha kell ha nem kell. amit meg a gyerekedről írtál arra utal, hogy neki az orrmandulája duzzadhatot meg, ezért nem kap levegőt rendesen. a lányomnak több nap után kezdett el folyni az orra, addig csak hallgattuk a szörcsögést, hiába szívtuk, neki sem dugult ki az orra.

2011. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt mondja a doki. De ha 3 napig lázas szerintem neki adhatod, csak van valami a háttérben. Én 1x oltás után vittem, 40 fokos lázzal.semmit nem kapott, ráfogták az oltásra,mert nem volt tünete ,és hogy hétfőn vigyem vissza.Kiderült, légcső gyulladása van, ami ráment a hangszalagokra, 1 hónapig orvostól-orvoshoz hordtam,azóta is furcsán beszél.(1 éve)
2011. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen antibiotikumot írt fel? Nálunk is volt már láz, többször vírusus garatgyulladás... antibiotikumot még nem kaptunk. Bár 3 nap alatt átment rajta.
2011. febr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!