Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tracy Hogg : A suttogo titkai,...

Tracy Hogg : A suttogo titkai, van itt olyan anyuka aki olvasta ezt a konyvet, alkalmazta a benne foglaltakat es mukodott is? (van egy ket dolog ami nem vilagos)

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 10:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves elozzem kommentelo.. Igen en ie hasonloan gondolpm most... Igy latatlanban. Nqpirend kell(ene) de nyilvan nem lehet betartatni vele es nem lehet szigoruan venni sem amiket leir.. Inkabb csak utmitatonak gondoltam...
2013. febr. 2. 14:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó könyv sok mindent alkalmaztam belőle sikerrel,pl. így szoktattam a kiságyába és egyedüli elalvásra és nem ordított órákig,a napirend az más azt jóval később kezdtem alakítani a babámhoz igazítva mert azért nem szentírás és ezt ő is leírja csak útmutatás.Számomra megdöbbentő volt hogy azonnal működnek dolgok amiket leírt.Most 1 éves és kiegyensúlyozott,vidám kisfiú.
2013. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Ilyen nincs benne hogy nem szabad aludni hagyni:)!!! Sok félre értelmezést hallottam már...

A lényeg, hogy csak azt nem szabad hagyni, hogy 2,5 3óránál többet aludjon egyhuzamban nappal, éjszaka hagyni kell, hogy addig aludjon ameddig csak tud...


Én is első kisbabás anyuka vagyok és 5 hetes volt a babám amikor bevezettük ezt a rendszert....


(Előtte elég sokat sírt a baba azt hittük hogy fáj a hasa, közben csak fáradt volt én meg nem tudtam hogy egy csecsemő nem alszik el csak úgy hogy ha fáradt, és hogy ilyenkor már nem szabad játékokkal zavarni...mert csak túl pörgeti magát...)


Most 20 hetes azóta tartjuk a rendszert, azóta egyszer sem sírt csak mostanában hogy kezd jönni a foga...


Nagyon tudom ajánlani. Csak KÖVETKEZETESNEK ÉS kitartónak kell lenni az első 3 napban, utána már megy magától...


Rugalmasnak kell lenni, az nem baj ha nem mindig ugyanazok az időpontok ismétlődnek, például van hogy 1 órát van hogy 2 órát alszik egyhuzamban a baba, a lényeg hogy ébredés után rögtön eszik, utána lehet pelenkázni és játszani vele kb fél órát - órát utána játszik(attól függően, hogy mennyi idős és mennyire bírja) Ha fárad elkezd nyűgölődni , nem tud koncentrálni , esetleg ásít vagy elfordítja a fejét, ilyenkor nyugodt környezetbe kell helyezni elvenni a csörgő, pörgő játékokat odaadni a cumit és már alszik is... Ha felébred eszik és megy tovább minden előröl ...!!!


Ha van kérdésed nyugodtan írj nekem nagyon bevált csak dicsérni tudom!!!


Sok sikert


Ja és szoptatok, és egyáltalán nem ment el a tejem... sőt!!!

2013. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Bár mi még nagyon az elején vagyunk (még csak egy hetes a pindúr), de azért feltennék egy kérdést. Mi van akkor, ha miután felkel, cicit kér, majd jóllakik. Hallom közben, hogy betrotyogott a drágám, ezért hát viszem átpelenkázni szopi után (persze ekkor már félig alszik). A pelenkázást általában ébrenlét és sírás kíséri, és eddig csupán egyetlen módon lehetett megnyugtatni: a szoptatással. Próbálkoztunk már mindenfélével, de végül csak oda lyukadunk ki, hogy bár fél-egy órája hagyta abba az evést, mégis félreérthetetlenül cicit kér. Itt pedig borulni látszik Tracy evés-játék-alvás elmélete, mert evés után valahogy csak a szundihoz kerülünk. Szóval akkor én csinálok valamit rosszul, vagy még túl korai lenne alkalmazni efféle napirendet? Megjegyzem, igény szerint szoptatok, tehát, ha néha óránként kér, akkor meg is kapja azt. Remélem, tud azért valaki ebben tanácsot adni. Köszönöm!
2014. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!