Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak milyen...

5 hónapos babámnak milyen ételeket adhatok? Még anyatejes, de szeretném már pótolni valami mással. Almát már adtam és sütőtököt. Szereti nagyon. A tököt répával turmixoltam össze.

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 14:57
 1/3 Gyönyörűséges ***** válasza:

A tökhöz ne tegyél máskor répát, mert mindkettőben elég sok a "festékanyag", azaz a sárga és a bőrén is kijöhet ez a szín. Ha aznap eszik tököt akkor répát már ne adj neki, és ugyanez fordítva.


Sóska, paraj, saláta...ezeket is adhatod krumplival, illetve rizzsel. Céklát is. Adhatsz barackot is, üveges bébi kajában, vagy ha fagyasztottál nyáron akkor azt.

Banán.

Illetve a dm-ben lehet kapni olyan ételsűrítőt ami glutén mentes és azzal is kombinálhatod a gyümölcsöket.

Amiket soroltam, azokat is óvatosan vezesd be, kb. a 6. hónap elejére végezzetek a fentiekkel, utána lehet tovább lépni.

Én ezeket adtam annak idején.

Most 8 hónapos a babám és még szopizik is.

2013. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a sütőtököt krumplival adom neki vagy önmagában. Szilvát, cukkinit és tejpépet is adhatsz nyugodtan neki. Kombinálhatsz is, én ma vettem kisfiamnak paradicsomos krumplit.
2013. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) A cukkinit mivel ízesíthetem? Rizs főve vagy párolva? Só nélkül nem hiszem,hogy íze lenne.
2013. febr. 4. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!