Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy 8 hónapos baba...

Lehet egy 8 hónapos baba hisztis? Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete kezdődött, mióta tud mászni a kislányom. Mindig az kellene neki ami nem játék, pl. távirányító, csipesz, újságom összegyűrni, és mikor elveszem tőle, mert mellettem van az ágyon, akkor sírni kezd, vagy ha nem éri el, amiért indul, vagy elérné, ha akarná, de nincs kedve. Ezt nem tudom másnak nevezni, mint "hisztis sírás", mert nem éhes, nem álmos, nincs tele a pelus stb. Eddig nem volt sírós, csak ha pl. éhes volt, vagy náthás és eldugult az orra, szóval most nem tudom mit kezdjek vele. Meg mostanában a délutáni alvásból is sírva ébred általában.
2013. febr. 3. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szeparációs szorongás, még nem tudja kezelni mozgást adta "hatalmat", fel kell dolgoznia az idegrendszerének, nálunk kb. egy hónapig tartott. Foga nem jön?
2013. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Látni nem látom, hogy jönne de kb. már 2 hónapja van hogy felsír éjszakánként, de szakaszosan, vagy hogy egymás után több éjjel, van hogy napokig nem. Még nincs foga.
2013. febr. 3. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Lehet hisztis. A szeparációs szorongás azt jelenti, hogy rájön arra, hogy van saját akarata. Nem azt, amit belemagyaráznak sokan.

Ilyenkor hagyd rá, akkor is ha hisztizik. Ha nem veszed figyelembe, akkor pár nap után abbahagyja majd. Ha viszont kielégíted, amit akar, csak még hisztisebb lesz,és nehéz lesz róla leszoktatni.

2013. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért "hisztis", mert már van akarata, de nem érti, miért nem szabad, miért nem képes valamire. Ez nem dacos hiszti, mint később, egyszerűen csak fejlődik az agya, de az idegrendszere még nem érett arra, hogy a problémákat kezelje. Ne hagyd rá, magyarázd el neki, miért nem szabad, akár ezerszer is. Vagy tereld el a figyelmét azonnal valami mással - ez általában bejön. HA felébreszted a "kereső reflexet", azzal akár a hisztit is meg tudod előzni, ha időben közbelépsz.
2013. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
ennyi idösen sztem nem hiszti.az h te nem latod nem jelenti h nem fogzik.az meg h olyan dolgok kellenek ami nem jaték?8honaposan épp elkezdi tanulni h mi az a 'nem'..ez még sokaig fog tartani.2évesen ha földön fetrengve visit valamiért az hiszti!kitartas és türelem most kezdödik a neheze!
2013. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet hisztis, csak szeparál, rájött, hogy nem vagy mindig ott vele, viszont megijed ha nem lát, mert nem tudja, hogy visszajössz...Az idegenektől félni kezd, keres téged...Illetve ahogy írták nem tudja lekezelni a mozgás által kapott szabadságot, illetve van amit még mindig nem tud megcsinálni, pedig akarja, ez frusztrálja őt!Sok inger éri, amit szintén fel kell dolgozni, emiatt nyűgős, emellett jöhet a foga is:)) Szóval sokszor anyásabbak ilyenkor, én nem vagyok híve a ne törődj vele c. történetnek, de ezt mindenki maga döntse el! Én szerintem a baba igényeit ki kell elégíteni, és mivel még csak 8 hós, nem valós hiszti, hanem a leírtakról van szó, ezért meg kell nyugtatni úgy vélem,hiszen kire számítson ha nem az anyukájára? Igen többet kell felvenni stb, nehéz időszak tény...
2013. febr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!