Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem zavar az hogy...

Csak engem zavar az hogy általában T/1 be beszélnek az újdonsült anyukák?

Figyelt kérdés

én mindig figyeltem erre mert a hideg ráz attól

Vagy ezzel próbál teljesen azonosulni a babával? gyerekkel?

pl

kinöttük a pelenkánkat

kibujt a fogacskánk

elhagytuk a pelus stb stb


2013. febr. 4. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nemcsak Téged zavar, vagytok egy páran. Legalább hetente van ilyen kérdés.
2013. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem zavar
2013. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem provokácionak irtam ki csak szeretném megérteni miért igy beszélnek mások
2013. febr. 4. 13:11
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, engem egyáltalán nem zavar! Én is szoktam néha így beszélni!
2013. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Hát engem nem, pedig én nem úgy írok.
2013. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát én ezt nem szoktam figyelni! Észre sem veszem! Pedig első perctől én ő róla beszélek nem ugy,hogy mi!
2013. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Az elején még nagyon nagy a szimbiózis anya és baba között: szinte mindig együtt vannak, szinte mindig mindent együtt csibálnak - természetesen adja magát a szituáció a T/1-re.


Amíg nem volt gyerekem, addig én is viszolyotam tőle (személyes kedvencem a "már 4 fogunk van" - szívem szerint mindig visszakérdeztem volna, hogy "kettő neked, kettő a babának? vagy mind a 4 a babáé, neked egy sincs?", de sose tettem, csak magamban). Aztán mikor pici gyerekem volt, nekem is kicsúszott néha egy T/1-es mondat (bár nem fog-témában)...

2013. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért van mert a gyermek az elsö hónapokban még teljesen függ agyermeketöl, amit tesz, amit elér az mind közösen az anyukával.

Vagy is szopizunk, mosakszunk, sirdogálunk, nem alszunk. Ennek az anyuka 100%-ig része és ugyan úgy éli meg mint a baba.

Aztán ahogy a baba elkezd leszállni az anyjáról, önállósodik így anyuka is elkezd beszélni, hogy felült, elesett, felállt. ezeket már egyedül éri el, az anyuka csak kívülállóként látja.


Ahogy írod, "én mindig figyeltem rá", vagy is autómatikusan te is azt érezted hogy egy és ugyan azaok vagytok a babával az elsö hónapban, csak te eröltetted magadat hogy másképp beszélj róla.

2013. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Engem egy kicsit zavar. Nem megyek tőle a falnak, de azért megüti a fülemet.

Máshol már leírtam a történetet, amikor a lányom 2 év körüli volt, megkérdezte egy anyuka: "Szobatiszták vagytok már?" Hát bakker... Mondtam, hogy én már igen, a lányom még nem.

2013. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 frászkarikaborsó ***** válasza:
engem is zavar de ettől függetlenül néha észre sem veszem és én is csinálom. Próbálom nem így mondani, de néha mégis besikerül... A becézgetés is midnig is zavart, de persze nálunk is pelus van meg rugi meg ami a leggázabb, csomószor cumi helyett cumcsit mondok... frászt hozom saját magamra :) mentségemre legyen mondva az ember tök be tud fásulni amikor az egész napja abból áll hogy ugyanazt a mondókát mondogatja különböző hangszínnel mert a gyermek arra és csakis arra kacag nagyokat. :D
2013. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!