Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem zavar az hogy...

Csak engem zavar az hogy általában T/1 be beszélnek az újdonsült anyukák?

Figyelt kérdés

én mindig figyeltem erre mert a hideg ráz attól

Vagy ezzel próbál teljesen azonosulni a babával? gyerekkel?

pl

kinöttük a pelenkánkat

kibujt a fogacskánk

elhagytuk a pelus stb stb


2013. febr. 4. 13:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
En is probaltam neha odafigyelni, hogy ne mindig igy mondjam. Neha en is mondtam igy, de szerintem termeszetes, hogy valaki igy beszel. Azt nem szeretem, ha valaki folyamatosan igy beszel, es mar magarol nem tud egyes szam elso szemelyben beszelni. De idovel elmulik. Ahogy irtak, en is ugy gondolom, es tapasztaltam is: Ahogy valik le a gyerek, egyre kevesebb az ilyen mondat. Masfel ket eves korara mar egyszer se jutott eszembe tobbesszamba beszelni:D csak ugy, ha azt tenyleg ugy kellett mondani. Ha azt mondom, furdunk, akkor tenyleg ketten ulunk a kadban:D En is azt gondolom, hogy a szoptatas peldaul tenyleg ertheto, hogy tobbesszamba mondjak, hisz anyuka is aktivan reszt vesz a szopiban:D
2013. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Eleinte én is így beszéltem, úgy, hogy ezen egyáltalán nem is gondolkoztam, de a férjemet nagyon zavarta, és pár alkalom után leszoktam róla. Most már kicsit zavar, ha más így beszél, de nem mászok tőle a falra.

Viszont attól tényleg a hajam áll az égnek, ha valaki magáról beszél E/3-ban: hozd ide anyának, anya odaadja, anya segít, stb.

2013. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tök elégedetlen vagyok magammal, de ilyen kérdések olvasásakor tökre megörülök magamnak, hogy legalább ilyen semmiségeken nem rágódok feleslegesen.
2013. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
majd te is így fogsz beszélni a gyerekeddel :d én is röhögtem ezen, míg nem volt gyerekem. aztán így beszélek hozzá, mióta van. az apja sem értette, hogy miért kell a többesszám és már ő is úgy beszél hozzá :D
2013. febr. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
teljesen normális úgy 5-6 hónapig a T1. a babának mindent,az életet jelenti az anyja,ugye addig ő lelkileg is úgy éli meg,hogy egyek az anyukával,a szoptatás meg fantasztikus minden szempontból,az meg szerintem rátesz még 2 lapáttal,hisz csak az anyja tudja etetni.
2013. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!