Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés. Májusban...

Frászkarikaborsó kérdése:

Hozzátáplálás kérdés. Májusban is almával kell majd kezdeni?

Figyelt kérdés
Májusban fogom csak elkezdeni a hozzátáplálást de itt mindenki az almát írja, nem tudom hogy azért mert mindig az az első íz, vagy mert most idénygyümölcs. Ha májusban is azzal kell kezdenem majd, akkor hogyan tegyem el most az almát? Májusban már nem lesz szerintem csak génkezelt, import alma a piacon, akkor már inkább a mostani téli almából tennék el...
2013. febr. 4. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Valaki zöldséggel kezd. Nem muszáj almával. Valaki csak bébiételt ad, pl. barackot én is adtam, meg most mást is, mert kaptunk csomót.
2013. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy gondoltad eltenni? befőttet nem adunk babának.
2013. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

fogalmam sincs hogy lehet eltenni, esetleg főzve-fagyasztva? vagy simán reszelve-fagyasztva légmentesen lezárt zacskóban?


ezért kérdeztem.. :)

2013. febr. 4. 20:57
 4/10 A kérdező kommentje:
a bébiételt mellőzném, májusra nekem kapásból a répa meg a sárgabarack ugrott be, azok már lesznek akkor, csak nem baj-e ha az almával várok nyár végéig, és ehelyett inkább azokat adom ami abban a szezonban megterem nálunk is?
2013. febr. 4. 20:58
 5/10 kíváncsicska ***** válasza:

Ez egybaromság, már bocs mert gyümölccsel kell kezdeni.MIÉRT?Pláne ha nincs szezon.

Egy ismerősöm decemberben kezdte el a hozzátáplálást.Mondta neki a védőnője az alma után jöhet a barack.HONNAN SZEDJEN BARACKOT DECEMBERBEN???????? Erre kapott egy ötletet egy zöldségestől kompót.Na köszi.Én zöldséggel kezdtem.Krumpli sárgarépa sütőtök.Plussz a bukós babáknak a zöldség a javasolt.

2013. febr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aranyos vagy hogy ennyire aggódsz már most a május miatt!:-)

Én decemberben kezdtem a hozzátáplálást,és elég nehéz lett volna idény gyümölccsel kezdenem....és rajtam kívül még nagyon sokaknak van nyári babája.Egyébként a gyerekorvosunk és a védőnőnk is külön felhívta a figyelmünket,hogy ne primőr zöldséggel vagy gyümölccsel kezdjük,hanem bébiételessel,mert azok legalább bevizsgáltak.A hippesek nagyon jók,kaphatók kis üvegesek is,és azt hiszem 250ft-ot ki lehet adni egy bébiételért,főleg hogy felbontás után elállnak a hűtőben 3 napig.Ezen kívül általában a levekkel kóstoltatunk,az almából meg elég nehéz levet facsarni,hát még a répából.Azon kívül hogy a primőr gyümölcsöknek magas a nitrát tartalma, (ezért sem ajánlják egyből a babáknak)az alma iszonyat savat csinálna szegénykének,amitől fájhat a pocakja.Szerintem gondold még ezt át egy párszor,beszélj védőnővel,járj utána a témakörnek.Nem tudom hogy képzeled az alma eltevését,a többiét meg pláne nem,nálunk az alma megrohad pár nap alatt.Még valami az almáról-nem mindegyik almafajta alkalmas a hozzátáplálás kezdéséhez.beleválasztasz egy savanyúbba,és soha többet nem fogod beleerőltetni az almát.Szóval csak okosan!Sok sikert!

2013. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem a 250 forint miatt nem akarok bébiételt, hanem mert kizártnak tartom hogy nincs benne semmi adalékanyag. Akkor már inkább kimegyek a piacra és megveszem a répát vagy ami épp kapható az öreg néniktől akik tuti nem tömegtermelnek hanem a saját kiskertjükből árulják a felesleget. Számomra ez egészségesebb mint a bébiétel, de lehet hogy tévedek.. utánanézek persze még..


amúgy meg nem aggódok, csak megfordult a fejemben hogy most amíg alma van dögivel, lehetne eltenni (mint feljebb írtam pl. főzve-fagyasztva), időm is lenne rá, csak nem tudom érdemes-e.

2013. febr. 4. 23:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok.Nagymamám is árul a piacon,apukám is mindenféle gyümölcsöt.Permetezve van mind,ne is kergess hiú ábrándot,hogy a nagyi bio cuccot árul.Nem lehet megoldani másképp,hogy a kukac ne egye bele magát,ne rohadjon el 1 nap alatt,és ne legyen beteg a gyümölcsfa.A hozzátáplálás úgy működik,hogy 3 napig kóstoltatsz egy féle gyümölcsöt,zöldséget.úgyhogy kb 1 alma elég is lesz a pici babának a 3 napra,mert épphogy csak bele kóstol.Én inkább elhiszem hogy a bébiétel jobb a hozzátáplálás kezdetén,hisz májusban ugye nem nagyon fogsz tudni beszerezni még egészséges barackot,dinnyét,stb...szóval már tavaly nyáron elkezdhetted vna a gyűjtögetést.De ha ennyire ráérsz akkor kísérletezz,bár akkor már inkább a frissebb bébikaja,mint az előfőzőtt,fagyasztott vagy nem tudom milyen gyümölcs.Irigyellek amúgy hogy ennyi időd van!:-)
2013. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Irigyellek amúgy hogy ennyi időd van!:-)"


hát szerintem kb minden ide járogató embernek lenne ha nem itt olvasgatna meg írogatna, hanem valami hasznosabbra fordítaná az időt. Persze tudom, én beszélek... :D

2013. febr. 6. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Simán el lehet tenni több hónapra gyümölcsöt cukor és tartósítószer hozzáadása NÉLKÜL!


Azért csak most írom, mert most már meg vagyok erről győződve, tapasztalat. Korábbi években is nagyon kevés cukorral tettem el lekvárokat, de tavaly bátor voltam és rengeteget cukor nélkül csináltam! Némelyikhez egy kis citromlevet facsartam, hogy szép maradjon a színe, de mást semmit.

A gyümölcsöt feldaraboltam vagy ledaráltam vagy lereszeltem (minél apróbb, annál rövidebb ideig kell főzni...), ha sok leve volt, azt előre leöntöttem vagy gyengén kinyomkodtam belőle. Amikor kellően átforrósodott és megfelelő állagú lett (gyümölcsfüggő, de egyik sem igényel több órás főzést..), akkor teljesen tiszta üvegekbe töltve ment a dunsztba, ahol nyugodtan hűlt napokon át.


Féltem, hogy megbuggyannak, de nem így történt!

Nem bébiételként, csak saját gyümölcs megmentése céljából tettem el, de úgy látom kiváló lenne bébiételként is!


A Kérdezőnek gondolom már nem aktuális, de azért: téli almából garantáltan kivitelezhető, amit leírtam! A téli alma sokkal édesebb, sokkal több cukrot tartalmaz, mint a gyorsan romló nyári almák. Nekem viszont a nyári almából készült cukor+tartósító+egyebek nélküli lekvárjaim is elálltak.


A saját módszeremnél viszont még jobban érzem azt, amikor teljesen nyers gyümölcsöt zárnak le befőttes üvegekbe, és kuktába téve, vízzel felöntve felfőznek. Gondolom abból még kevésbé illannak el az aromák, bár a hő miatt a vitamintartalma annak is csökken, de az ízek bezárása miatt még jobb lehet. És állítólag az is eláll. Én még ezt nem próbáltam, de neten írnak róla... keressetek rá!

2014. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!