Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy súlyú, anyatejes babák...

Nagy súlyú, anyatejes babák anyukái: hamarabb kellett elkezdeni a hozzátáplálást, vagy ki tudtátok várni a 6 hónapot?

Figyelt kérdés

Fiam 4 hónapos, és állandóan enne. Kizárólag anyatejet kap. Nagyon nagy súllyal született, és éjjel-nappal 2 óránként eszik két mellből. Emellett elég nyugtalan, nem jól alszik. A védőnő azt tanácsolta, hogy kezdjük el a hozzátáplálást esténként sinemil péppel.

Más is járt így? Kicsit szomorkodom, úgy várnék még a hozzátáplálással, de már hulla vagyok. :(



2013. febr. 4. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a fiam 4150g született

8 hónapig kizárólag anyatejet kapott (hiába kínáltam kiköpött mindent ami nem anyatej volt :-)

fél évesen 10,5 kg volt

és neki is voltak olyan időszakok mikor 2 óránként evett 2-3 hétig


kitartás

ha rendesen fejlődik akkor nyugodtan várj még

2013. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagy súllyal született a bébink, és nagyon rossz volt, mikor úgy tűnt, h nem elég a cici... estére nekünk is pótlásnak bedobtak plusz tápszert, mert olyan volt, mintha kevesebb tejem lett volna hirtelen kb ugyanennyi idősen (de ez a normális ilyenkor, mert van ilyen korban egy fejlődésugrás, mikor többet igényelnek, de ha serényen szoptatsz, beáll rendesen)

Aztán szinte minden percben mellre tettem... most 1 éves a lányom és még mindig van tejem :) A pótlást 1-2 hét múlva el is hagyhattuk annó.

Ugyanezt tanácsolom.. addig, amíg nem lendül be újra a tejed, addig jobb kipótolni, mint az, h éhes maradjon.

Sok sikert :)

2013. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát ő mindig is gyakran evett, ez nappal engem nem zavar, de újabban az éjszakáink teljesen elviselhetetlenek. Nem alszom semmit egy hete. :(
2013. febr. 4. 15:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 2640 grammal született, 1 hónaposan 4 kiló, 4 hónaposan 8 kiló volt. Kizárólag anyatejezett,de azt imádta. A védőnő erőltette a hozzátápit 4 hónapos kortól, de nem kezdtük el. 5 és fél hónaposan kezdtük az almát enni, 6 hónaposan 8,7 kiló volt. Most majdnem 8 hónapos, 8,9 kiló. Még mindig főleg szopizik, de már főzelékezünk, eszik husit és nagyon szereti a gyümölcsöket. Én várnék a helyedben, az anyatej tökéletes táplálék az első kb. 6 hónapban...
2013. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A gond a kialvatlanság.

A nagytesónál 5,5 hósan tápláltunk hozzá, és ő is borztalmas alvó volt, 3 évig kb zombik voltunk. Nem bírnám újrakezdeni...

Amúgy így, hogy folyamatosan etetem, nem éhezik, de nekem nagyon rossz. :(

2013. febr. 4. 15:17
 6/13 anonim ***** válasza:

ismerős... eleinte férjem kelt és tápizta a bébit, aztán "átvettem" az esti "műszakot is, h akkor is szoptatok...

Aztán lett, hogy átálltunk a fekve szopira és így én is tudtam aludni, ő is nyugodt volt.. esetleg így?


(2-es voltam)

2013. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4370g, 55 cm-rel született.Nagyon sokáig nem kellett tápi. Ő 5-ször eszik naponta. Így éjszaka is. Most kb. 8 kg körül van és 68-70 cm.Etetésenként 180 ml kellene ennie kb.Sajnos nincs annyim.Van hogy, több egy-egy etetés, de estére már 110, vagy 100. Muszáj pótolni. Sajnos, még nem tudjuk elkezdeni a hozzátáplálást, pedig a baba már érdeKlődik a mi kajánk iránt, mert fejletlen a bélrendszere(nagy súlyú babáknál előfordul), így hiába 4 hós múlt, majd 8-10 hósan, ha a gaszrodoki megengedi.
2013. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja a vicc az, hogy eddig ott altattam magam mellett, és kb. végig tudtam aludni a szopit is, meg a köztes időket is, de egy hete csak az ágyában hajlandó aludni, azóta zombulok... :S
2013. febr. 4. 16:26
 9/13 anonim válasza:

Nálunk is így van, 5 hònapos lesz 3 nap múlva, és éjszaka 1, 5 òrànként felkel enni kb 3 hete.

Nagyon ki vagyunk készülve, a védőnő azt mondta adjak neki almát délelőtt, delben főzelék és este is, persze ne menjen az anyatej rovására.

Tegnap este adtam neki este tápszert is, de láthatòan utálja az ízét.

2 napja csinalom, de ugyanugy felkelt

Ajanlottak a sinlacot es silemil.

Szerintem fogzás is lehet.

2013. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mi 2 napja elkezdtük a hozzátáplálást, persze csak fokozatosan, egyelőre 30 ml sinemilt kap este, és semmi eredménye egyelőre, ugyanúgy kel két óra múlva.

Ma már kicsit többet adok, hátha... Persze fontos a fokozatosság, mert a mellem szupertermelésre van ráállva.

2013. febr. 6. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!