Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menekül a férjem itthonról....

Menekül a férjem itthonról. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Terveztük a babát aki 8 hónapja meg is született.Férjem már akkor is hónapokat volt külföldön.Most december óta itthon van.Nagyon örűltem neki végre nem leszek egyedűl és lesz segítségem is.Ám nem így történik.Hajnalban bemegy a cégéhez és csak akkor jön haza mire a fiunk alszik.Megkértem,hogy míg dokihoz megyek ne kelljen oda vinnem a gyereket vigyázzon rá pár órát.Nem vállalta hivatkozott arra sok a meló inkább lehívta anyósomat.Hétvégén pedig mindig kitalál valamit,hogy hova kell menni.Még bevásárlást is inkább egyedűl tudja le.Persze a külvilág felé eljátsza hogy milyen jó apa és mennyire szeret minket.Sokszor próbáltam beszélni vele,de vagy veszekedésbe torkollot vagy arra sem volt ideje.És különben is hagyam őt van elég baja a munkahelyen ne idegesítsem még én is.A pénz valóban jól jön,de a fele is elég lenne bőven csak legyen velünk egy kicsit.Teljesen magam alatt vagyok.Lassan oda jutok,hogy abszolúlt nem lesz rá se nekem sem a gyereknek szüksége csak a pénzére.(ez szörnyen hangzik de ez az igazság.)Nagyot csalódtam benne.Meg persze van egy kis irigységem is,hogy ő eljár sörözni én meg nemhogy fodrászhoz még az orvoshoz sem jutok el.Olyan mintha egyedüláló anya lennék.Úgy érzem magamnak szűltem a gyereket.Amit sose fogok megbánni mert sosem éreztem még ilyen fokú szeretetet.Mind ezek ellenére is szeretem.De ha ez így folytatódik belerokkanok.Nem tudnám elhagyni.Meg félek,hogy mivel nekem semmim sincs még jól fizető állásom sem nem nekem ítélnék a gyereket.Próbálok beletörődni és csak a fiamnak élni de ahogy a gyereknek apára úgy nekem társra van szükségem.
2013. febr. 4. 21:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem írtad le, de azért biztosan voltak olyan alkalmak, amikor ő is a kicsivel volt.

Na mármost: "legyet fogni nem ecettel, hanem mézzel lehet"

Ha pl. a síró gyereket adod a kezébe, vagy azzal kezded, hogy "gyere tanulj meg pelenkázni, szívem" az lehet, hogy elijeszti a férjedet. Figyelj oda, hogy mindig tiszta, száraz, mosolygós babát adj oda neki, hogy egyáltalán megismerkedjenek, és a feladatokba csak ezután, fokozatosan próbáld bevonni.

2013. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 krisztivan ***** válasza:
97%

1.lépés: Válassz ki egy rendes,kedves bébiszittert.

2.lépés:Mindig legyél fitt,csinos,vidám!(legnagyobb kihívás ez)

3.lépés:Ne lássa rajtad,hogy kell otthonra(ja,mész is?Á,tényleg én is ma megyek ezzel-azzal,ide-oda.Jó mókát találj ki,tényleg.

4.lépés:próbáld elfogadni,hogy a babát magadnak szülted.Sajnos ez van:-((

2013. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Szia, érdemben segíteni nem tudok, de nálunk is vannak ilyen jellegű problémák, bár azért ennyire nem durva, mindt nálatok. Nálunk az a gond, hogy a férjem még mindig nehezen áll át arra, hogy már családosok vagyunk. Nehezen alkalmazkodik, nehéz elfogadnia, hogy már nem tudunk spontán szinte semmit csinálni, úgy érzi elhanyagolom stb. Az én férjem szakács, tehát amikor dolgozik akkor reggeltől éjszakáig, így nem sokat találkozunk. Viszont ő próbálkozik, imádja a lányát és igyekszik foglalkozni vele. Meg igyekszik segíteni is. Mi sokat beszélünk erről, az érzéseiről, az én érzéseimről és szerintem ez valamennyit segített. Kapd el valahogy és beszélj vele, mert ez így nem állapot! Biztos tudja, hogy nem helyes, amit csinál, és ezért igyekszik kerülni a beszélgetést. Ne hagyd magad, mert attól nem javul a helyzet! Bocs, hogy érdemben nem tudtam segíteni.
2013. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen volt olyan alkalom annyira gépezett közben ,hogy a kicsi elesett és úgy beverte az arcát,hogy belilut.Próbáltam bevonni etetésbe amit kb 2 perc alatt megunt.Közölte,hogy neki nem eszik.Pelenkázta is le is pisilte a fiú azóta nem meri.Egyszer meg fürdette.Szerencsére nem sírós baba.Az éjszakák nehezek mert alig alszik.eleinte áttment inkább a másik szobába,de most tv hiánya miatt visszajött hozzánk.Szokott vele foglakozni ha könyörgöm érte de nem sokáig bírja.Amikor leszaladtam a boltba 5 perc múlva hívott,hogy siessek mert ordít a gyerek tényleg ordított mert bekakilt és inkább megvárt engem nem tette tisztába.
2013. febr. 4. 21:42
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj de én nem értek egyet főként az első hozzászólóval. Nem hiszem hogy az lenne a megoldás hogy a férjet csak a gyerekvállalás habos-babos oldalával szembesítjük, mert akkor az nem más csak képmutatás, a Te helyzeteden mit sem változtat hiszen a feladatokkal, problémákkal ugyanúgy egyedül maradsz majd. Ha egy férfi nem képes felfogni hogy egy baba megváltoztatja az életét egy párnak és rengeteg felelősséggel és feladattal jár akkor az veszett fejsze nyele. Főleg hogy semmi hajlandóságot nem mutat arra hogy segítségedre legyen és teljesen kivonja magát az egészből. Eleve, ha valakinek nem jelent örömet az ha a családjával lehet akkor ott valami nagyon nem stimmel. Én biztosan nem erőltetném, ha nem akarna engem és a közös gyereket akkor menjen, nem is kell visszajönnie, ilyen társ biztos hogy Neked sem kell. Valahogy az anyagi függőséget kellene megszüntetned hogy ne legyél rászorulva, mert ez így baromi megalázó és lélekölő, főleg hosszú távon.
2013. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Azt el is felejtettem írni,hogy ő apa nélkűl nőtt fel.És anyósomnak nem is volt apósom halála óta senkije.Azt hittem emiatt a hiányérzet miatt minta apa lesz.
2013. febr. 4. 21:53
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Én már ezen túl vagyok, fiunk 3,5 éves, lányunk 2éves. H-P albiban van a férjem(olyan messze dolgozik szegény:D Kistarcsa-BP-Déli neki megterhelő bejárni)

Én meg a kicsikkel itthon.

Hétvégén pedig majd hazajön 3.gyereknek. Gyerekezés=rájukhagyni mindent, majd anyjuk megoldja.

2013. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%
nem akarlak elkeseríteni a véleményemmel,de ezek a dolgok vagy jönnek maguktól,mármint hogy egy apa mit csinál szívesen a babával,vagy megette a fene,mert kicsikarni nem lehet,ha ő ezt nem érzi magától.elég szomorú.lehet már csak akkor térne észhez a párod,ha jól ráilyesztenél és elhagynád egy hétre.
2013. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Hát talán nem kellett volna egyből a mélyvízbe dobni szegény férjedet, jól elriasztottad a gyerektől a pelenkázással meg etetéssel.

Talán azt kellene elmagyarázni neki, hogy ezeket a feladatokat senki sem tudja tökéletesen csinálni, ezért ne akadjon ki, ha neki "nem eszik a gyerek" (dehogynem), vagy lepisili - szóval, hogy ezek nem hibák, ne féljen tőle.

2013. febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó bejegyzésedből gondolom, te a babával alszol. Na ezt sürgősen változtasd meg szerintem, tegyétek külön a kicsit, lehet azért nem is alszik jöl, mert neki sem kényelmes így. Az én kisfiam mindig is külön aludt de pl amíg a bébiőrt el nem tettem minden kis rezdülésre ébredtem és ha bementem megnézni csak zavarta,. Amióta nincs azóta alszunk mint a bunda. Igaz ő mãr nagyobb.


Én az első gyereknél már túl vagyok a hãzassági válságon. Szerintem szerezz valakit akire néha rábízhatod a kicsit, és ilyenkor foglalkozz kicsit a férjeddel. Tudod azt kapod amit adsz. Lehet hogy neki meg te hiányzol. Oké hogy kellene foglalkozni a kicsivel is, de előbb egy kis romantika , intimitás, aztán meg lehet próbálkozni kicsit beszélgetni vele, de nem úgy hogy ő mit csinál rosszul, hanem úgy elmondani, hogy neked miért esik rosszul a viselkedése. Tudom, hogy kissé igazságtalannak hangzik, de sok pasi ilyen bennük nincs meg az a zsigeri dolog ami nekünk anyáknak megvan egy baba neveléséhez. Lehet hogy fél a feladattól. Ez viszont nagyonis kényes téma a pasiknál, félni valamitől, ezért én azt tanácsolom, ahelyett hogy az ellensége lennél, inkább extra türelemmel és szeretettel fordulj felé, ha azt mondod szereted, mert szerintem a kommunikáció, és a kompromiszumkészség a legfontosabb ilyen esetekben. Persze a sikerre akkor van esély ha a férjed is felismeri ugyanezt. Nekem magyon bejött ez a módszer.

2013. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!