Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásgondok, mit tehetnék még?

Alvásgondok, mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

4 éves és 4 hónaposak a gyerekeim. Mindketten egész életükben rossz alvók voltak (a kicsinél azért még nem halt meg a remény, hogy ez megváltozik :)), és az volt a legjobb időszak életemben, amikor mind együtt aludtunk, és bármelyik ébredt, gyorsan tudtam reagálni, vizet hozni, visszaaltatni, szoptatni, stb.

Viszont egy hete mindketten kitalálták, hogy csak külön hajlandóak aludni. (Nem tudom mi történt...) A nagynál ez még oké is lenne, csak sajnos még ő is ébred, és mennem kell hozzá. De a kicsi sem alszik már el mellettem az ágyban szopi után, hanem be kell raknom a saját ágyába. Éjszakánként 2-3 óránként szopik. Van egy ágya a hálónkban, oda szoktam tenni, de hajnalban már ott sem hajlandó aludni, csak külön a szobájában.

Kizárólag anyatejet kap, ma próbálkoztam citromfű teával, de nem igazán ízlett neki.

Egész éjjel mászkálok a lakásban, és hulla fáradt vagyok. :(

Mit tehetnék? Bármi tipp segíthet, megköszönöm, ha írsz!



2013. febr. 1. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyerekek egy szobában vannak? Akkor esetleg tégy le egy szivacsot vagy valamit, ahová leheveredhetsz, ha már nagyon fáradt vagy. Max. ott ér a reggel, és nem kell sokat menni ide-oda.

Az ajtót csak hajtsd be, így a nagyobbik ki tud jönni, ha éjjel igénye van rád, nem neked kell hozzá menni.

Esetleg aludjon egy éjjel a mamánál a nagyobbik, az is segítség lehet egy picit.

Nálunk ezek váltak be úgy-ahogy. Kitartást!

2013. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem, külön szobájuk van, nem túl nagyok a szobák.. Hát igazából nem kell ott maradnom, csak odamegyek, visszajövök. Szoptatni a saját ágyamban szoktam fekve.
2013. febr. 1. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!