Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadjam bölcsibe? Nagy dilemmá...

Beadjam bölcsibe? Nagy dilemmában vagyok, mert januártól elvileg el tudnék újra helyezkedni, de a lányom még csak 16 hónapos lesz.

Figyelt kérdés
A pénz nagyon kéne, a munka egész jó, és protekcióval be tudnánk bármikor kerülni a helyi bölcsibe. De amikor terhes lettem úgy akartam, hogy itthon vagyok vele 3 évet. Elbizonytalanodtam.... Szerintetek neki mi a jobb? Lehet egy gyereknek pozitív változás a bölcsi? Vagy maradjunk itthon, a gyerek elvégre fontosabb, mint a pénz...
2009. szept. 4. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pont így vagyok vele. Ő most 8 hónapos, és jövő szeptembertől adnám be. Valószínű erre sor is kerül, de leginkább azért, mert imád olyan helyen lenni, ahol nagy a nyüzsi, ahol sok a gyerek. Persze a pénz jól fog jönni, és szerintem ő élvezni fogja a bölcsit. Ha nem látnám úgy, hogy akarná a gyerek társaságot, nem adnám be. Mindenesetre nyáron erre tudatosan készülni fogunk. Olyan módon hogy hétvégékre, illetve pár hétre odaadom őt a nagyszülőknek, hogy ne csak engem lásson mindig. Talán így könnyebb lesz a beszoktatás.
2009. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja, más országokban nem 3 éves a gyes, csak itt nálunk, ha ott elvannak akkor itt is, szerintem nekünk nehezebb elszakadni tőlük és megszokni, hogy nem lehetünk egész nap velük. Az egyik barátnőm is beadta a gyereket és nagyon sok pozitivumot mondott, a gyerek nagyon sokat változott, persze jó értelemben.
2009. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 6 hónapos és jövő szeptemberre iratkoztunk be, szerintem nem lesz gond belőle.

Nyugodtan add be, majd meglátod élvezni fogja!

2009. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a pozitív válaszokat! Sajons a családban is akad nem egy ember, aki szerint szívtelenség bölcsibe iratni a gyereket, mert szenvedni fog, meg folyton beteg lesz... Szeritük én nem vagyok elég jó anya, ha nem ülök otthon vele egész nap 3 éven keresztül:( Jó látni, hogy van ellevéleméyn is!:)

Amúgy aki most szül, az már úgyis csak 2 évet lehet otthon nem???

2009. szept. 4. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is jövő szeptemberben adom de a kisfiam, 2 éves lesz, én is ugyanezeket kaptam mint te, szívtelen vagyok és a gyereknek az anyja mellett a helye, a betegségekkel meg úgy vagyok, hogy ezen túl kell essen mert minden gyerek meg kell szokja a közösséget és ez ezzel jár, a tied már túl lesz rajta, a többi gyerek meg egy évvel később esik bele, és lehet szívós kisgyerek és egyáltalán nem lesz beteg, amúgy én ezt kívánom. Attól m még te nem vagy rossz anya!!!!!!!
2009. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem adod be, akkor oviban lesz egyfolytában beteg! Így viszont túl estek rajta, s mire oda kerül a sor hogy ovi, addigra meglátod az immunrendszere erős lesz, és nem lesz beteges! Ezen mindenképp átesik minden pici. Te pedig emiatt nem vagy rossz anya. Ha azt vesszük, hogy hányan kénytelenek bölcsibe adni a babájukat, akkor mindenki rossz?

Ne foglalkozz az ilyen kedves megnyilvánulásokkal, az én babám is bölcsibe megy másfél évesen, és ettől nem érzem magam kevesebbnek! Ha a délutánokat neki szenteled majd, és sokat foglalkozol vele, nem is lesz olyan szörnyű ott neki.

2009. szept. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!