Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Náthás gyereket elküldesz...

Náthás gyereket elküldesz oviba? Dilemmában vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 éves kisfiam nemrég kezdte az ovit, pár nap után beteg is lett, több, mint 1 hét kimaradt. Az orvos szerint már nem fertőz, viszont nem tudom, vigyem-e oviba hétfőn, ugyanis még náthás. Ügyesen fújja, törli az orrát, de mégis úgy érzem, neki és az óvónéniknek is jobb, ha marad itthon még pár napot. A gyerek viszont már durván unja az itthonlétet...

Szóval kezdő vagyok még óvodai témákban, kellene a tanácsotok, ilyenkor Ti mit szoktatok tenni?

köszi, ha írtok!


2011. okt. 22. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor már vinném, hisz az orvos is azt mondta.
2011. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem sosem unja az itthon létet, sőt imád itthon lenni, hál Istennek. Úgyhogy én nem viszem, mert egyébként én is örülök, ha itthon van. Most is itthon voltak egy hetet, habár igazolás is volt már, hogy mehetnek.

De egyébként is jobb szeretem, ha kipiheni a betegséget, és bejött, mert sosem volt komolyabb bajuk, még torokgyulladásuk sem sosem. És durván betegek sem voltak. Csak egy kis orrfolyás- Már általában dokihoz sem viszem őket, csak hogy mennénk oviba, mert kicsit náthásak voltak.

2011. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi, hogy válaszoltatok!

Igazából sikerült "olcsón" megúszni a betegséget, nem kellett antibiotikum, de volt minden, láz, hasmenés, hányás, nátha, köhögés, piros torok...

A fiam alig pár napot járt oviba, ami nagyon tetszett neki, ezért menne már. A hugica kicsit lassabban épül fel, ezért nagyon sokat még nem tudunk udvaron lenni (a kicsi azonnal megint köhögni kezd, ha sokat vagyunk kinn), amit a nagyobb ugye már un...Játszunk sokat, de hát olyan izgi dolgot, mint ami az ovi, nem tudok nyújtani :) persze majd lesz majd, amikor inkább itthon maradna :D

2011. okt. 22. 15:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben is otthon fognám még egy hetet, illetve ahogy írtam konkrétan otthon is fogtam, épüljön fel teljesen, úgyis jön a következő fertőzés vagy ha erős, akkor nem is.


Egyébként félreértettelek, azt hittem egy gyenge nátha, ami még a szobába sem szorít benneteket és egyedül van és bármit tudtok csinálni. Így érthető, hogy unatkozik és vágyik az oviba. De nem vinném.

2011. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát,ez nehéz dolog.Szerencsére,mivel a magam ura vagyok,addig lehetek itthon vele,ameddig akarok(szintén 3 éves,szeptemberben kezdte az ovit).Ráadásul az én csöppem még nem is fújja az orrát(kis lusta),így én biztos,hogy itthon tartanám.Ám ha már nem fertőz(amit a doki is megerősített,gondolom adott igazolást is),látod rajta,hogy nem fáradékony,szinte a régi,vidd.Ami érdekes,az én fiam se szokta unni az itthon létet,holott imádja az ovit(egész nap arról beszél)...persze,a gyerekek nem egyformák.2 gyerekes anyuka
2011. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy, inkább tartsd otthon és csináljatok vmi programot. Ha dolgozol, menjen oviba. Egy nátha nálunk rendszerint 3 hét, annyit mégse maradhatok itthon vele, ha egyszer nem fertőz.
2011. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, azt azért én kötve hiszem, hogy nem fertőz. Akkor ti hogy kaptátok el, ha senki nem viszi a beteg gyereket oviba?

Nálunk a csoportban minden gyereknek folyik az orra meg köhög. Először én is itthon fogtam, de akkor úgy nézett ki, hogy 3 napot ment, 3 hetet volt itthon. Most már én is viszem, hát ha a többiek is viszik a beteg gyereket, akkor nem mindegy? Ha jól érzi magát, és ki tudja az orrát fújni, akkor nyugodtan.

2011. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 fotucsok ***** válasza:

Nem is arról van inkább szó, hogy ő nem fertőz, hanem hogy nem elég erős még a szervezete, hogy őt ne fertőzzék. Ilyenkor elég egy taknyos gyerek mellett aludni, vagy gyurmázni, és sokkal könnyebben visszaesik.


Nekünk is azt mondták a bölcsiben a beszokatás idején,hogy nem baj, ha taknyos, ha nincs láza, mehet. Az lett az eredménye, hogy mivel ott nem szívják az orrát, ő meg még nem tudja erősen fújni, középfülgyulladása lett, amivel 3 hete vagyunk itthon.

2011. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mindegy utolsó, mert én nem viszem a gyerekem, a legkisebb orrfolyásra itthon marad és nem köhög- illetve csak annyit, hogy az orvos is azt mondta erre semmi nem kell, és nem kell orrcsepp sem.

Itthon van egy hétig, de nem fertőzi meg a többi gyerek, akiket nem tartanak otthon. illetve ha meg is fertőzi, megint ez, gyenge orrfolyás, kis köhögés.

Ritkán jutunk el a köhögésgyógyszerig vagy akár az orrcseppig, mert nincs mit fújni, kifolyik az átlátszó híg váladék.Nem beszélve az antibiotikumról meg mondjuk egy fülgyulladásról.


Nem vagyok gyógyszerellenes, de ha ennyire egyszerűen át lehet vészelni a betegségeket, nekem megéri, ha három hátig van itthon, de általában egyet szokott. Mert nem jutunk el a három hétig tartó dologig.

2011. okt. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megoldódott a kérdés. A kicsi jobban van, így már tudnak együtt randalírozni, nem kell külön a nagyobbat lekötnöm (már kifogytam minden kreatív benti játékból), így legalább szerdáig itthon marad, nem megy oviba. Addig szerintem teljesen el is múlik a nátha.


Nehéz kérdés ez egyébként, mert ha valaki megteheti, tényleg jó otthon tartani a gyereket. Én például rugalmas munkaidőben dolgozom, a magam ura vagyok, de ezzel együtt nem tudok táppénzre menni. Ha nem dolgozom 3 hétig, egy fillért sem keresek 3 hétig...


A gyerek pedig egyébként szeret itthon lenni, nem vagyok azért teljesen gáz anya :D sokat játszunk együtt. de az a 4 nap, amit az oviban töltött, nagyon tetszett neki és előtte hetekig készült rá, szóval még él az újdonság ereje. bár nem bánnám, ha későbbis szivesen indulna oviba...


Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

2011. okt. 23. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!