Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érti egy 8 hónapos baba a...

Érti egy 8 hónapos baba a 'Nem' szót?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 00:44
 1/8 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en azt veszem eszre fiamon, hogy igen!
2013. febr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, érti. Sógornőm kislánya legalábbis úgy csinált 8 hónaposan, mint aki teljesen megérti. Csak ilyenkor még annyira kell neki az, amit nem szabad, hogy nem tartja be :-)
2013. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy veszem észre, hogy a fiam érti, csak nem nagyon érdekli :-)
2013. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is értik, anyukám azt mondta, mindig kinevettük, mikor 8 hónaposan mondta, hogy nem szabad:) A 6 hónapos fiam biztosan nem érti még, de talán érzi a hangsúlyt, és ő is jót nevet rajta:)
2013. febr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
:) Én is meglepődtem,mert 8 hónapos a fiam és amikor közelit valamihez amihez nem szabad,szólók neki,hogy nem-nem,rám néz mosolyog és nem piszkálja:)
2013. febr. 5. 09:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez 8 hónaposan még nálunk is így volt de sajnos nem tartott sokáig. Most 11 hónapos a lányom és mintha a falnak beszélnék mikor azt mondom nem szabad. és természetesen csak az érdekli amit nem szabad.
2013. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam értette már 6 hónaposan mikor mászni kezdett. Akkor gagyogott valami olyasmit, ami hangzásban nagyon hasonlított erre a szóra, persze nem beszélt még akkor, csak hasonló hangsort adott ki. Most 2,5 éves, és csak akkor érti meg, ha ő akarja :-), mert szelektív a hallása és dackorszaka van. Mondani viszont tökéletesen tudja.
2013. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha jól közvetítjük a pici felé, akkor nagyon is érti. De ha egyszer kimondjuk, azt a bizonyos tiltó szót, akkor abból soha nem lehet igen. És ami még nagyon fontos, hogy amikor kimondjuk, komoly, határozott arckifejezéssel kell tenni. Ami még nagyon lényeges, hogy ha a pici megy és nyúl a tiltott tárgyhoz, finoman el kell onnan irányítani, hogy ne érje el. És ezt kell tennünk minden esetben, mert az rossz, ha párszor eléri a célját, úgy nem fogja érteni, hogy mit akarunk, meg nem is lesz foganatja. Biztos sokszor fog próbálkozni, de ha mindig következetesek vagyunk, és a "nem"-ből soha nem lesz "igen" akkor idővel megtanulja. Mondok egy példát: Nekem van egy tüneményes 8 hónapos unokám, rengeteg embertől hallottam, hogy mikor a kicsik már megfordulnak, nagyon nehéz a tisztába tevés, mert nem maradnak nyugton a pelenkázón. Az én unokám 2és fél hónaposan megfordult, de a tisztába tevésnél, mikor először akart megfordulni, határozottan kimondtam a "NEM" szót, és egyúttal nem engedtem átfordulni. És minden esetben így tettem, a "nem" kimondásával egy időben megfogtam, hogy ne tudjon fordulni. Így megértette mit akarok tőle. Most 8 hónapos múlt, de a pelenkázón, nincs cirkusz, ugrálás, forgolódás, még a kezébe sem kell adnom semmit, szép nyugodtan vár, kicsit rúgkapál, persze játékosan, és közben beszélgetek vele. Sok ismerősömnél azt tapasztalom, hogy párszor kimondják a tiltó szót, de aztán nem figyelnek rá, a kicsi meg vígan eléri a célját. Tehát azt tanulja meg, hogy úgyis az van amit ő akar. Még egy aranyos dolgot leírok, szintén az unokámmal kapcsolatban. Lent mászott a szobában, és megindult a konnektor felé, amiről már tudja, hogy nem szabad, én csak figyeltem, még nem mondtam neki a tiltó szót, kíváncsi voltam mit csinál, már közel volt a konnektorhoz, és megállt, rám nézett, várta a reakciómat, én intettem, hogy nem, Ő megindult megint, újra rám nézett, én ismét jeleztem, hogy nem, erre irányt változtatott, és a játékai felé ment. Tüneményes volt! Az is lényeges, hogy amit nem szabad, azt senki ne engedje meg neki, mert ha más megengedi, akkor sem lesz hatásos a tiltás.
2013. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!