Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinál, mit nem csinál 6...

Mit csinál, mit nem csinál 6 hónapos babátok? Alvás, evés, mozgás, stb. Kisbabám miatt aggódok (részletesen lent). Csak megnyugtatásul.

Figyelt kérdés

Az én kislányom 6 hónapos és fordul hasról hátra és fordítva, hason sokat "repülőzik", ügyesen fogja a játékokat, de semmit sem vesz a szájába. Nem kúszik, nem tud pillanatig sem ülni. Nincs még foga, de néha erősebben nyálzik. Sokat mosolyog,sikítozik néha gagyog. Este 8-tól alszik éjfélig, akkor szopi, majd reggel 6-7-ig alszik. Onnantól kezdve minden napunk úgy zajlik, hogy 1-1,5 órát fent van, utána fél-1 órát alszik. Ez kb. 4 alvás egy nap, minden étkezés után, 2 hónapja próbálom hozzátáplálni, de 4-5 kanálig jutunk ált., max. 80ml... Éppen csak megkétszerezte a születési súlyát, tehát ugy tudom ez normális. Tejem alig van,minden étkezése után szopizik, de csak 20-30ml-ket, tápszeres kiegészitést kap-na, de sokszor nem is kér.

Van valaki hasonló cipőben?


2013. febr. 5. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia nekem is 6 hós a lánykám ,dettó, annyi különbséggel hogy forogni nem forog, viszont , mászik rendesen ,sokáig ő is repülőzött!

Enni hát mi 1 hónapja eszünk már mindent , csak én inkább bébiételt veszek neki,kanalazás nem nagyon szeretjük!

Alvás éjszaak alszik végig, de nappal pff talán 20 perceket ,aztán sikitozik eljátszik kicsit az ágyban ,majd kéreckedik ki!!

Borzasztó mert igy alig tudok valamit csinálni a 20 perc alatt ,ráadásul a 4,5 éves fiam is akkor hangoskodik mikor a kicsi alszik !

Huu hát nem egyszerü!

Ja igen 4,5 hósan jött ki az alsó két fogunk dec 6.án bujti ki hozta a mikulás!!

2013. febr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia az én kisfiam 14-én lesz 6 hós. Foga még a közelben sincs :)

Este fél 9 körül elalszik, kb 4-ig, akkor eszik, utána ismét alvás kb. 7-ig. Reggeli, játék, néha közben megint eszik. Ilyenkor adok egy kis gyümi levet neki. 10 körül séta, elalszik kb. 1-ig. Ekkor kapja a főzelék féléket, mikor mit, szerencsére sokat eszik belőle. Elkezdte érdekelni a kanál és így többet megeszik egyszerre, persze én is fogom meg ő is, és irányítom a szájába :)Utána játék, délután megint egy kis szundi (kb. 1 órát). És újra játék, fürdés, evés, alvás. El van magával elég sokáig. Sokat van játszószőnyegen, forog minden irányba, kúszik, most kezdett négykézlábra állni, remélem nemsokára elkezd mászni! Már nincs tejem így csak tápszert kap, meg egyre többször próbálom hozzátáplálni.

2013. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!