Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor etessem 11 hónapos...

Mszama79 kérdése:

Hányszor etessem 11 hónapos kislányomat és hogyan tegyem elég változatossá az étrendjét?

Figyelt kérdés
Még szopik,az anyatej melletti étkezések is - akár a szopizás - igény szerintiek,de kíváncsi vagyok rá,más anyukák hogyan csinálják. Az ételei főképp zöldségek,gyümölcsök,különféle tejkészítmények babáknak,bébiételek (csak a színtiszta gyümölcspépeket eszi meg).

2013. febr. 5. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én 8 hónapos csajszim is igény szerint szopik.

Csak egyszer kap hozzátáplálás még, délutáni alvása után.

Kifigyeltem, hogy a barack a kedvence, ezért ezt gyakran variálom.

Pl barack alma krumpli husi, vagy ugyanezt husi helyett kekszel.

Pépesítem az egészet.

Vagy a meggyes cucc is nagyon finom, barack helyett ugyanígy.

Mindig én főzöm neki, adhoc jelleggel.

Almát mindig rakok bele, vagy megfőzöm, vagy beleturmixolom nyersen.

Ma brokkolit krumplit husit fog kapni.


Húst is könnyű belecsempészni, én előre megfőzök egy adagot, és beleteszem jégkockatartóba, és lefagyasztom.

Majd ha szükséges, csak egy kockát kiveszek, és nincs vele gond.


Gyakran nézegetem az étrendtanácsokat, onnan merítek ötleteket.

Pl a kecskeméti küldött prospektust, azt itthon is simán megcsinálom :) És akkor két nap ugyanazt kapja, mert egyszerre 2 adagnyit főzök meg.


Jahh, még a sütőtököt is imádja, azt is lehet mindenfélével keverni, almával, krumplival, kekszel, husival, stb.


Azért csak egyszer kap hozzátáplálást, mert még bőven van tejem, viszont így is megismer minden ízt, és hozzászokik a rendes ételhez.

Ha majd tud normálisan ülni etetőszékben egyedül, akkor asszem nekikezdek a szilárdabb dolgoknak is.

2013. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Czinkapanna ***** válasza:
Szia nekem a 12 hón.kislányom nem szopizik de azért leírom reggel vajas kenyeret v májkrémes kenyeret kap v párizsiset virslit stb tízóraira gyümölcs alma banán stb ebéd babiétel v amit én főzök uzsonna kefír v joghurt v túró+vmilyen gyümis babi kaja összekeverve este tápszer hajnalban fel kel 4-5óra fele tszer ennyi:))))
2013. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A hússal én is így csinálok-jégkockakészítőben,sőőőt-a májjal is,egy héten 1-2 alkalommal azt is kap. Használok kölesgolyót is és háztartási kekszport is az ételekhez.A levesben főtt zöldségeket imádja.:-) Már evett tojássárgáját is többször-ízlett neki,fehérjét még nem,majd 1-2 hónap múlva,ha már szabad.:-) Én is nagyobb adagokat főzök neki és elteszem a mélyhűtőbe,így könnyebb variálni. :-)
2013. febr. 7. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!