Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kész rémálom 7,5 hónapos...

Kész rémálom 7,5 hónapos kislányomat pelenkázni. Van ötletetek, hogy mi a teendő? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ahogy leteszem a pelenkázóra, fordul hasra, ül fel, mászik, néha feláll belém kapaszkodva. Eleinte próbálom hagyni, de egy idő után elfogy a türelmem. Van, hogy lefogom, de hát akkor nagyon sír, nyilván fáj neki, meg ideges, hogy lefogom. Nem tudom, mit csináljak, mostanában tiszta idegbeteg vagyok és nincs türelmem hozzá. Valamelyik nap kb fél óra alatt sem sikerült átpelusozni, a férjem mire hazaért a közértből már sírt a lányom is és én is! Előre félek már a pelenkázástól. Köszi a segítséget!
2012. dec. 28. 22:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
nem tudod közben valami játékkal lefoglalni, vagy énekelni közben neki ?
2012. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mindig adok neki valamit a kezébe, akkor azzal fordul hasra. Állandóan veszi el a pelenkát, veszi ki a dobozból a popsitörlőt, a krémet is elveszi. A falon a lámpa a pelenkázó felett van, most arra van "ráállva", meg van kint egy Micimackós matrica, már majdnem letépte, azt átteszem holnap máshova. Az a baj, hogy az egyik felem mindig azt mondja, hogy hagyjam, hisz még úgysem érti, hogy valamit nem szabad, a másik felem meg azt, hogy jó lenne egy kis rendet tanulnia már. Meg kellene érteni, hogy nem lehet mindig az, amit ő akar. Nem tudom, hogy melyik "felemnek" van igaza. :-)
2012. dec. 28. 22:35
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Szia nálunk ez a szitu.Sokszor úgy pelenkázom,hogy hason van közbe. :D Öltözésnél is ugyan ez van.Nálunk ami bevált,olyan dolgot adtam a kezébe,amit nem szokott nézegetni pl a kézkrémemnek a tubusát,lemerevedve nézi és forgatja a kis kezébe,közbe néz rám. :) Így 2 per alatt átpelusozom és elveszem tőle.
2012. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már volt, hogy a telefonomat adtam oda, de azzal is hasra fordult és közben rágta. :-)
2012. dec. 28. 22:37
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Tudom nem a legjobb ötlet de az enyém ilyenkor telefont kapott, azzal lefoglalta magát.
2012. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Olyat adj neki,amit még nem ismer,mert akkor nem kezd el rögtön játszani vele. 2. voltam.
2012. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

És miért muszáj fekve maradnia?


Az én lányom is ilyen volt, ahogy fordult, felállt, stb, azonnal reagáltam le, volt gyakran, hogy már állt, amikor rányomtam a tépőzárat... gyakorlatilag nem tartott sokkal tovább, mintha végig fekve maradt volna.

2012. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Mi is állva pelenkázunk,mert amint lekerül a pelus már szökik is:))
2012. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy béna vagyok, de nekem csak így megy. Még a fenekét valahogy kitörlöm hason, na, de ülve. Meg az nagyon klassz, amikor mindenhova keni a sz@rt. :-) Öltöztetni már szoktam forgás közben.
2012. dec. 28. 23:06
 10/20 A kérdező kommentje:
Meg, amikor ül, áll stb, akkor egy kézzel fogom, vagy mögötte van a kezem, hogy nehogy leessen.
2012. dec. 28. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!