Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Narancslevet adhatok?

Narancslevet adhatok?

Figyelt kérdés
Adhatok minden nap a babámnak 1 db.frissen facsart narancs levét,fele-fele arányban hígítva forralt,lehűtött vízzel?10 hónapos múlt.4 foga van már,csak azért kérdezem,nem baj ha mindennap kap?Köszönöm a választ!:)
2013. febr. 5. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Elöször is a narancsot rengeteg vegyszerrel kezelik. Bio narancs nagyon ritka. (nálunk a nagy boltokba rá is írják a cetlire hogy milyen vegyszerrel vannak kezelve.)

A másik hogy szerintem nem, mert egyetlen bébiételben sincsen narancs. gondolom nem véletlen.

2013. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Egy éves korig nem javasolják a narancsot, mert nagyon allergizál. És sajna a narancsokat ezerféle vegyszerrel kezelik, hogy ne legyen baja, amíg ideér. Így én a helyedben várnék vele. Adj almát:)
2013. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Dehogynem, nyugodtan adhatod. A Kecskemétiben is van narancs bébiital. Arra az van írva, hogy 4 hós kortól adható. Nem kell annyira túlparázni, ahogy az első írta.
2013. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Az igaz, hogy sok benne a vegyszer, na de mibe nincs egyáltalán. Szerintem olyan, hogy 'bio' nem létezik.

Gondolom eddig nem jelentkezett allergiás reakció. Ha szereti add neki nyugodtan.

2013. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes, hogy egyik helyen azt olvasni nem szabad 1 éves kor alatt, máshol meg azt írják lehet.

Az én lányom is 10 hónapos, és a védőnő már 7-8 hónapos kora óta mondja, hogy kaphat narancsot. Igaz annyi idősen még nem igazán ette meg, viszont mostmár egy párszor kapott és szereti. Szerintem nyugodtan adhatod neki, bár szerintem ne mindennap! A narancs savas, és akár a fenekét is felcsípheti (védőnő mondta).

Az meg hogy Bio, vagy nem... hát akkor ennyi erővel semmit nem ehetnének a gyerekek!

2013. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk a védőnő a narancs levét már 4 hós kortól mondta. Az enyém 7 hós és 6 hós korától minden nap 2 teáskanál frissen facsart narancslevet.
2013. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hónapos kora óta adok neki minden nap frissen facsart naracslevet C-vitamin miatt. Nagyon szereti, semmi baja tőle :) Én mielőtt kifacsarom, megmosom héjastul.
2013. febr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!