Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hidaljam át azt a...

Hogyan hidaljam át azt a problémát, hogy ha majd megszületik a babám nyáron, ne jöjjenek csőstül a "nyakamra" a látogatók?

Figyelt kérdés

Mi a legjobb módja annak, hogy ezt finoman közöljük velük, hogy az első hetekben csak mi hármasban szeretnénk lenni, hogy megismerjük egymást? A rokonokat ismerve, ahogy hazahozzuk a babát, azonnal ránk fognak telepedni...

Persze nem akarom őket megsérteni sem.


2013. febr. 5. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Szó szerint ezt mond nekik, amit leírtál a kérdésbe. Ebbe semmi bántó nincs. Biztos lesz, aki nem érti meg, megsértődik. Azokkal nem kell foglalkozni, had sértődjenek meg. A ti nyugalmatok lesz a legfontosabb. Csak feltétlenül szólj előre. Tudod, "néma gyereknek..." :)

Könnyű, gyors szülést, és sok egészséget, boldogságot a babához:)

2013. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Légy kreatív, komolyan azt vârod, hogy idegenek adják a szádba a szavakat?
2013. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyikrészröl igazad van, a másikrészröl meg kicsit rugalmasnak is kell lenned.


Sógornöm volt ilyen, aztán mikor otthonlétük harmadik napján össze esett a sok tehertöl+hormonoktól akkor már mindenki jöhetett segíteni. Nem jött a tej, a gyerek állandóan éhes volt és sírt, és nem bírta. Aztán ment anyukám elször, mert ö volt a közelben, aztán már jöhetett az édesanyja is, aki a végén ott is aludt.


DE amit tehetsz, hogy ne legyen gond ebböl, hogy minden hétvégét kijelölsz látogatós napnak. Elöször jöjjenek a nagyszülök, hza van elég hely a testvérekkel. Aztán ha van más nagynéni, nagybácsi aki látni akarja...

2 óra látogatóktól semmi bajotok nem lesz. és még az is lehet hogy a férjed akkor már nagyon vágyni fog másra is mint a baba.

2013. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
"Kedves rokonaim, szeretnénk egy kicsit pihenni a következő hetekben. Mindenképpen szólni fogok, ha már jöhettek meglátogatni a babát. köszönöm a megértéseteket."
2013. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

hát szépen hangsúlyozod időnként,hogy mennyire várod,hogy megszülessen a pici,mert,hogy mennyire jó lesz végre hármasban mint egy család és milyen remek alkalom lesz az első pár hét,hogy zavartalanul összeszokhattok

vagy

ki mondod kerek perec első hetekben senkit nem szeretnél fogadni,bár a nagyikat nehéz lerázni,főleg az anyóst,egyenesen odaköltözik ilyenkor

2013. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:)
2013. febr. 5. 13:10
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

A 4. válaszadóval teljesen egyetértek. Finoman is lehet közölni velük, nem kell hátulról megközelíteni mindent, mert a célozgatással lehet igazán bántani... ha valakinek leesik. Ha meg nem, akkor ott lesznek a nyakadon.

Viszont az a válaszadó is jól látja a dolgokat, aki a sógornős sztorit írta. Honnan tudod, hogy akkor majd mit fogsz gondolni, nem-e jön jól egy kis segítség? A hétvégétekből 1-2 órát be lehet áldozni a rokonokra. A barátok meg jöjjenek később, ők meg fognak érteni szerintem.

2013. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
Én, ahogy itt többen is írták azt mondtam, hogy borzasztóan fáradt vagyok, emellett vérzek, kimerít a szoptatás, minden nagyon nehéz, ezért szeretném megvárni minimum a gyermekágyas időszak végét, és akkor fogok szólni...Illetve most már család lettünk, szeretnénk szokni a helyzetet:))Mondanom sem kell, volt aki enélkül is természetesnek vette, és volt aki mindezek után is vérig volt sértve, telefonon zaklatott, hogy ezt hogy képzeljük???Szelektív hallás!!! Most TI vagytok a lényegek, ne törődj mással!!
2013. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyukámmal egy telken lakunk, segítségem lesz:) Én is ettől tartok, hogy nem lesz erőm és energiám készülni a vendégek fogadására, sütni-főzni, órákig szóval tartani őket :S Ha csak valaki szinte jön és megy is, azzal nincs gond, dehát tudjuk, hogy sokan hajlamosak elfelejtkezni magukról...
2013. febr. 5. 13:41
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Sütni-főzni???Nehogy már!!!!Ez nem erről szól!!!Nálunk párom vett valami ropogtatni valót, és ennyi, mégis, hogy valamivel meg lehessen kínálni őket...Hidd el, a pici mellett senki nem várja el, hogy ugrálj nekik, nem is tudnál...Nekem volt olyan ismim aki a sokadik hét után is hozott enni, de nem csak nekem, magának is!!Én egy csomó ideig rendeltem, segítségem nem volt, főzni nem bírtam 2 óra alvás mellett, majd ezek után még főztem volna a családnak is? Kizárt!!
2013. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!