Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felvették a bölcsibe, de jön...

Felvették a bölcsibe, de jön a másik baba, megtehetik, hogy mégsem veszik fel?

Figyelt kérdés

Lányomat felvették a bölcsibe most ősztől, én megyek vissza dolgozni (elvileg), de csak pár hónapra, mert decemberben jön a másik baba.

Megtehetik, hogy nem veszik fel mégsem vagy januártól kiteszik?

Van valami jogszabály erre?


2009. szept. 4. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm megyeszékhelyen így járt. Nem vették be a lányát, mondván, hogy a kicsivel otthon van gyesen.

Sajna megtehetik ha túljelentkezés van a bölcsiben-márpedig legtöbb helyen az van...

2009. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen ahogy megszületik a tesó, a nagyobbat azonnal kiteszik. Nálunk szerencse volt, a baba megszületése előtt beszokott a nagy, nem tették ki. Bölcsőde függő, de nagy általánosságban elküldik a gyermeket.
2009. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, sok helyen ezt csinálják, de nem tehetik meg. Sok helyen képesek még munkáltatói igazolást is kérni, hogy lássák, tényleg dolgozol-e, de ha a munkáltatód jó fej, kérj Tőlük egyet, és onnantól semmi köze a bölcsinek ahhoz, hogy tényleg dolgozol-e. De, hangsúlyozom, nem tehetik meg. Csak elég erélyesnek kell lenni, ennyi, sajnos....
2009. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen,én is úgy tudom nem tehetik meg. Kicsit próbáltam utána járni a dolgoknak, annyit megtudtam, hogy a tgyás alatt még nem rakhatják ki, de gyed alatt már igen, de az meg már nyárra esne, és az nem gond.

Én nem lerázni akarom a nagyobbat félre ne értsétek, de így alakult és ő meg már nagyon várja.

Várok még válaszokat vagy esetleg ha tudtok jogszabályokat ahol utána tudok nézni.

2009. szept. 4. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!