Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek náthás babátokkal,...

Mit tesztek náthás babátokkal, ha már a Nasivin sem használható?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete náthás 7 hetes babám. Az első héten végig használtuk a Nasivin Sanfot, nem nagyon akart múlani, így orvosi javaslatra még 1 hétig alkalmaztuk. Az orrnyálkahártya duzzanata jelentősen csökkent (ma voltunk dokinál), de most olyan sűrű, szörtyögős trutyi van a nózijába. A doki ma azt mondta, péntekig még használjuk, addigra rendben lesz a gyerek. Viszont én azt veszem észre, hogy rosszabb. Ugrál az orrában az a szutymó, hiába a Sterimar, az orrporszívó. Már nem szívesen cseppentek neki a Nasivinból, akármit is mondott az orvos, hisz már harmadik hete használjuk. Ti mit tesztek ilyenkor?

Ráadásul csak hason alszik, így a szutyok sem tud lefolyni a garaton a kis gyomrába, hanem felgyűlik a nózijában.

Nem tudom mivel teszek jót!


2013. febr. 5. 22:53
1 2
 1/13 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia,nem tudom,hogy a koranak megfelel e de mi most hasznaltunk baby luuf balzsamot,mellkasra,hatara kell kenni. Tovabba a süszler so D6 homeopatias tabletta,vízben feloldhato es ugy tudod kanalazni a kicsinek. Az infralampa is tök jo,pennybe holnap akcios en veszek.

Jobbulast,mi 10napig voltunk betegek.

8hos picilany anyukaja.

2013. febr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Gyönyörűséges ***** válasza:
Ha van anyatejed cseppentheted az orraba. Viszont a nózijat tisztítsd gyakran. Olyan napunk is volt,h fél órankent porsziztuk.
2013. febr. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 SaraZs ***** válasza:
A baby luuf 6 hónapos kortól használható. Nekem párásítást javasoltak. Ezenkívül én függőlegesen tartottam (amíg bírtam), így nem dugult el a kis orra. Az anyatejet is mindenképp próbáld ki. Gyógyulást!
2013. febr. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen színű az orrváladéka?

Ha színtelen, átlátszó, akkor tök normális, hogy hetekig eltart, ha sárga, zöld, akkor nem jó. De egy kis takony nem baj, csak kellemetlen.

Én egyszer kaptam a fiamnak antibiotikumos orrsprayt, de akkor már nagyobb volt, ha nagyon nem múlik esetleg kérdezd meg. De akkor a fiam már jóval nagyobb volt, ilyen picinek nem tudom lehet-e adni.

És bízz a dokidban, tudja mit mond.

Fogd függőlegesen többet, és akkor jobban tisztul.

2013. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Párologjunk sósan!


A semminél még az is jobb, ha egy jó vizes törölközőt teszünk a radiátorra. Neuwirth doktor szerint a legkevesebb, amit meg kell tennünk, hogy egy kis tálkába sós vizet teszünk és azt hagyjuk párologni. A sónak nyákoldó hatása van, ezért nagyon hasznos megfázás, betegség esetén.


A legegészségesebb a sós párologtatás, amire vannak speciális szerkezetek, mert a hagyományos párologtatót tönkreteszi a só. A sós párologtatást lefekvés előtt fél órán át a hálószobában érdemes elvégezni. Érzetre is egészen más, olyan, mint a tengeri levegő. Aztán nagyjából fél órával a sós levegő belégzése után a legtöbben elkezdenek köhögni, mert a só mindent felszakít, ami a légutakban lerakódott."


keres rá a sós párologtatásra

talán a himalája só jobb

2013. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Stérimar- nevű természetes sóoldatos orrspréjt használom a gyereknek. Az enyém 3 hónapos lesz. Ezt bármennyit lehet használni, hisz természetes a tengerisó. Ezzel naponta többször befújod, és úgy szippantod ki az orrporszívóval. Sokkal jobban feloldja a taknyot. A csomagolása fehér és kék színű és egy sárga delfin van rajta. 0-3 éves korig lehet használni. Herbáriába is kapható vagy bármelyik gyógyszertárban vény nélkül.
2013. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tengervizes orrspré, párologtatás és vöröshagyma! Egy félbevágott hagymát tégy oda ahol van a Babád, az illóolajai nagyon szépen feloldják a szmötyit és könnyebb kiszívni, vagy kifolyik magától:).
2013. febr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Egy cipőben járunk! Nekem a gyerekorvosom kérdezte, hogy megfelel-e nekem a gyógyszertári sós víz oldat, ami lényegében ugyanaz mint a sterimar és társai, csak 85 Forint. Mondtam naná! abból is bármennyit be lehet csepegtetni. ha spórolni akarsz ;) valamint az anyatej!!! mi 5 napja szörcsögünk és jön is ki a színtelen fehér trutyi, van hogy egymás után kiszívom 2-3-szor, mire kijön rendesen, kitartás!
2013. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szinte mindent próbáltunk már, amiket írtatok. Kinder Luuf Balzsam van itthon a tesó miatt, de bedörzsölésre 3 éves kortól, inhalálásra 6 éves kortól használható. Sterimar-t én is fújok neki, de azzal is nehezen jön ki. Olyan érzésem van, mintha "magasan" lenne az orrában a cucc. Sólámpa is van a szobájába, sőt, egyenesen az ágyába állítottuk be, de kipróbálom e sópárásítást is, meg a vöröshagymás történetet is. Valami csak jó lesz. Az anyatejes csöpögtetés sajna nem működik, mert nincs tejem, tápszeres a pici. Ja, a legrosszabb az egészben, hogy csak hason alszik, tehát sokszor fel is ébred, mert feltelik a nózi. Este a "nagy" alvás előtt mindenképpen csöppentek neki Nasivint, de nap közben hanyagolni szeretném.

Köszi a válaszokat!

2013. febr. 6. 14:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha mélyen ül a váladék, tényleg használd a vöröshagymát, mert a belélegzett illóolajok oda is eljutnak, ahova más nem! És tényleg használ!
2013. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!