Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használható egy hordozó...

Meddig használható egy hordozókendő?

Figyelt kérdés
Fiam fél éves, érdemes vásárolni egyet? Mennyi idős koráig tudom még majd használni? Milyen márkát vagy típust ajánlotok? És ez nem árt a gerincének?
2013. febr. 3. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérj kölcsön egyet, próbáld ki, meg tudod-e kötni, a babának tetszik-e, te pedig bírod-e !!

Én 2 fajtát is vettem, Nandu hordozó kendő, nem tudtam megkötni, Meitai, nem bírtam, fájt a vállam, a hátam a gyerek súlyától. A lányomnak sem tetszett, lehányt benne.

2013. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gyönyörűséges ***** válasza:
Kislanyom 7.5kg mar nem tudjuk,birjuk elöl hordozni,hatra pedig nem jtudom felkötni. Mindenkepp mei tait fogunk venni,Debrecenben lehet kölcsönözni 1000ft/het. En meg csak jokat hallottam a mei tairol.
2013. febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! én 1 hetes kora óta hordozom lassan két és fél éves lányomat. Szóval bőven kihasználható fél éves kor után is.

Amikor először veszel kendőt, az alábbiakra érdemes figyelni:

keresztsávoly szövés

eltérő színű szegések, hogy könnyebben használd (amikor a hátad mögött megy át a kendő, erről tudod, melyik fele van a baba fejénél és melyik a popsijánál)

a testalkatodtól függően 3,6-5,2 méter hosszúság


Én 3 márkát, a Didymost, a Storchenwiegét és a Girasolt ajánlanám, ezek mind megbiízható minőségűek, garanciát vállal rájuk a gyártó évekre, és ha már nem használod, minimális értékvesztéssel tudod eladni.


A kendő, helyesen megkötve a baba gerincét csigolyáról csigolyára támasztja alá, azaz a te testedre vezeti át az ő teljes testsúlyát, eloszlatva azt, így egyikőtöket sem éri terhelés.


Mivel már nagy a babád, szerintem érdemes lenne egy tanácsadóval beszélned, havan a közeletekben, ugyanis ilyenkor egyre nehezebb elvonni a figyelmüket arra az időre, míg nincs rutinod a használatában, hiszen pont ilyenkor fedezik fel a világot maguk körül és nem szeretnek egy helyben maradni - ilyen szemopntból jobb minél hamarabb elkezdeni használni a kendőt - de hidd el, amint rájön, milyen jó helye van, mennyivel többet lát, tapasztal a világból, és hamar semmi ellenvetése sem lesz!

2013. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én csatost vennék, de ha eddig nem kendőztetek én is javaslom hogy kérjetek egyet kölcsön mert lehet hogy nem bírja. Akkor meg feleslegesen vennéd meg. Egyébként ha bírja, akkor a csatos, a mei tai és a szövött kendő 20 kg-ig jó.
2013. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!