Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bölcsibe akarom iratni...

Ha bölcsibe akarom iratni majd a babám, akkor elég a bölcsinek egy igazolás, hogy visszvesz a munkahelyem, ha lejár a gyed, vagy meg is kell szakítanom? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Januárba jár le a gyedem, de a bölcsi szeptemberbe vesz fel csak gyerekeket. El lehet tolni egy-két hónappal a beszoktatást, attól függően, hogy ki mikor megy vissza dolgozni és az anyukák beosztják ezt. Gondolom egyszerre kevesebb gyereket szoktatnak be.

Évvégéig szerettem volna itthon lenni a babámmal, de így elég gáz, hogy úgymond a bölcsi szabályoz be.

Mondjuk az se biztos, hogy felveszik.


2013. febr. 6. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Munkaltatoi igazolas kell, hogy dologzol. Ha gyeden vagy, nem lehet bolcsodes a gyerek.
2013. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkáltatói igazolást kell beadni a felvételkor, és a gyed lemondó határozatot is, attól az időponttól, amikortól beiratod a gyereked.
2013. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszerre csak két gyereket szoktatnak be (a két gondozónő 1-1 gyereket) így bár mi is szeptemberre jelentkeztünk, végül is november vége óta bölcsis a kisfiam. Szóval a kérdésedre válaszolva, igen, sorban szoktatják be a gyerekeket és ha sok új baba van, simán előfordulhat, hogy csak decemberre kerültök sorra. Főleg ha szólsz, hogy Neked nem sürgős. Ha szerencséd van, csak egy hónapra kell lemondanod a gyedről, de akkor is kapod helyette a gyest legalább. A beszoktatásra kell majd vinni a gyed lemondó nyilatkozatot, legalább is nálunk csak akkor kellett.
2013. febr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: azért csak a beszoktatásra kellett vinni a lemondó nyilatkozatot illetve a munkáltatóit, mert a gyerek ténylegesen akkor kezdett el bölcsibe járni, novemberig otthon voltam vele, amíg a sorunkat vártuk, tehát nem dolgozhattam és így járt is a gyed teljesen hivatalosan. Ha Ti sem szeptemberben kezditek meg, akkor nem kell szeptembertől lemondanod a gyedet, elvégre otthon leszel a gyerekkel....
2013. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor a beszoktatás eslő napjával le kell mondanom a gyedet.

S innentől kezdve fogom akkor a szabimat tölteni? Vagy addig gyesen is lehet lenni?

Persze az összege miatt nem csinálnám így.


Egy kicsit nem fer dolognak tartom a bölcsitől, hogy januártól nem tudom beadni, máshol meg megoldható.

2013. febr. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!