Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám utál hason...

5 hetes babám utál hason lenni,1-2 perc után sír. A fejét ugyan át tudja fordítani egyik oldalról a másikra, de ritkán hajlandó rá. Legtöbbször csak megemeli, néz előre, majd csak az egyik oldalra (ált. Ugyanarra) tekintget. Ez normális?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Más helyzetben is észrevenni ezt a "féloldalasságot"?

Táplálás közben is van kedvenc oldala?

HOgyan született?

2012. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt, és iszonyatosan félodalasan lapos lett a feje.

Minket a doki 3 hós kortól küldött el ortopédiára. itt megröngenezték, megforgatták de semmi baja nem volt. Valószínü hogy a vákumos szülés miatt meghúzodott a nyaka és kellemeteln volt neki. Minket hogy minél elöbb foduljon és elfogadja a hason fekvést Vojta tornára küldtek. itt külömbözö nyomásokkal stimulálták a gerincet aitöl elkezdett fordulni. lányom imádta.

4 hósan fordult már, és innentöl szerett is hason.


második babám is az elején elég egy irányba forgatta a fejét, de észre vettem hogy napközben sokszor fordítja másik irányba is (úgy aludt), és hason is szeretett aludni. így nem is lett lapi a feje.


nagyla´nyom 2 éves és hosszú hajú, de én még mindig látom a féloldalas laposságot.

2012. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
39.hétre született, komplikációmentes, elég könnyű szülés volt. Mind a 2 ciciből egyformán szopik, alvásnál sincs féloldalasság (mind a 2 oldalán szokott aludni, legtöbbször viszont háton, a fejét hol az egyik, hol a másik oldalra fordítja). A kérdésen kívül kizárólag pelenkázás közben van kedvenc oldala, de az pont a másik irány, mint hason fekvés esetén. A kérdésen kívül az egyetlen (nekem legalábbis) aggasztó dolog, amit produkál, hogy szoptatás vége felé, félálomban sokszor beremeg a szája, illetve kb. 2 alkalommal észrevettem, hogy a lába is beremegett egy pillanatra. A gyerekorvos erre azt mondta, hogy ezt majd kinövi...
2012. okt. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!