Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan elesettek a...

Miért olyan elesettek a budapesti kismamák?

Figyelt kérdés

Millió olyan kérdés van, hogy hol vegyek cipőt, hol vegyek kiságyat, hol van a védőnő ....stb Budapesten?.

Könyörgöm, egy Budapesten nem talál egy boltot, ahol cipőt vegyen?? A nagy Budapesten? Ahol millió bolt, pláza, árkád, outlet....stb van? Nem beszélve a kisboltokról, a belvárosról, a kínai piacokról?

Én falun lakom, mégis fel tudom ruházni a babámat anélkül, hogy megkérdezném, hova menjek vásárolni....


2009. szept. 4. 21:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
:D Ez tetszik. :) Igazad van egyébként. A budapestieknek mindig minden probléma, mindig mindent más oldjon meg, főként állambácsi.
2009. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
93%

Talán a bőség zavara az, ami épp ezeket a kérdéseket szüli.

Nem mindegy ugyanis, hogy azt a kis cipőt 6 ezerért vagy "csak" 5 ezerért kapod meg. És sajnos ilyen eltérés is lehet két bolt között. A minőségbeli különbségekről meg már ne is beszéljünk. Persze az interneten a nagyobb tételek árairól (babakocsi, gyerekülés stb.) tud tájékozódni az ember, de a ruhaneműk tipikusan azok, amik egyrészt nem teljes választékban találhatók meg a boltok honlapján, másrészt általában az áruk sem szerepel ott.

S ráadásul még ott van az időtényező is. Ha nincs időd órákat ülni a gép előtt, s keresgélni a boltok kínálata között, akkor egyszerűbb mások tapasztalataira hagyatkozni.

2009. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%
Azért az időtényező nem hiszem, hogy itt játszana... Akkor a vidékiek is állandóan kérdezősködnének.
2009. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%

Kedves VIDÉKI Kismamák!

Valószínűleg pont azért kérdezik meg, mert annyi a lehetőség. Nem akarnak 2000 boltot végignézni, árakat összehasonlítani, hanem inkább segítséget kérnek. Így esetleg csak 2-3 boltba kell elmenni és nem kell bejárni az egész nagy Budapestet.

...egy budapesti kismama...

2009. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
58%
Ó, szegények. Nyilván nem tudnak jóval olcsóbban vásárolni, mint a vidékiek... És nincs is több pénzük, mint a vidékieknek. Így már érthető.
2009. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
57%

Kedves első!


Neked ki fizeti a gyeded vagy a gyesed?Úgy sejtem h állambácsi neked is.Vagy a vidéken tán nem így van????

2009. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Tessék,én egy budapesti kismama vagyok. Az hogy az ember kérdezget, pont azért van mert nem egy, vagy három bolt van a környezetemben hanem kerületenként annyi mint egy másik nagyvárosban. Különbség pedig több ezer forint lehet. Én is mondhatnám hogy a buta vidékiek miket tudnak kérdezni, de szerintem nem ezen múlik, hogy ki hol lakik, itt is,ott is vannak sötétek....
2009. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
48%
A vidékiek nyilván azért nem kérdeznek mert valószínű arra a kérdésre,hogy Bivalycseszneken hol olcsóbb ez vagy az, nem sokan válaszolnának,mivel azt se tudják hol van... :D
2009. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 21:23-as!

Miért gondolod - és úgy általában a vidékiek miért gondolják - hogy Bp-en minden olcsóbb és a bp-ieknek több pénzük van?????? Ez akkora marhaság!

Budapestre lehet költözni, meg lehet tapasztalni hogy mennyivel "könnyebb" itt!

2009. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
40%
Első vagyok. Nem a gyesre gondoltam... Hanem mondjuk BKV, távfűtés meg hasonló csodás dolgokra. Azt is a mi adónkból veszik el a pestieknek, mert annyit nyávognak, hogy ők milyen szegények. Ja persze, csak éppen kb. 70%-os áron vásárolnak élelmiszert a vidékhez képest, ráadásul ugyanabban az üzlethálózatban. A fizetés meg persze 200%-a a vidéki fizetéseknek. Úgyhogy a kérdésre visszatérve, nem hiszem, hogy nagyon nagy szükségük lenne arra, hogy valahol 1000 Ft-al olcsóbban tudjanak megvenni egy cipőt.
2009. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!