Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan elesettek a...

Miért olyan elesettek a budapesti kismamák?

Figyelt kérdés

Millió olyan kérdés van, hogy hol vegyek cipőt, hol vegyek kiságyat, hol van a védőnő ....stb Budapesten?.

Könyörgöm, egy Budapesten nem talál egy boltot, ahol cipőt vegyen?? A nagy Budapesten? Ahol millió bolt, pláza, árkád, outlet....stb van? Nem beszélve a kisboltokról, a belvárosról, a kínai piacokról?

Én falun lakom, mégis fel tudom ruházni a babámat anélkül, hogy megkérdezném, hova menjek vásárolni....


2009. szept. 4. 21:10
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen igazad van, a kérdés feltevőjének is itt az ideje, hogy visszamenjen dolgozni, vagy legalábbis keresni valami elfoglaltságot a férjén kívül..., akkor talán rendeződjének a hormonjai.

Gondolom a kedves apuka megbámulta ma egy (tök véletlenÖ) pesti lány seggét vagy cicijét, ez motíválta a kérdést.

2009. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%
azért ilyen elesettek, mert 80%-uk nem budapesti, henem vidékről felköltözött, és életében még nem járt a szomszéd utcában.
2009. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert te csak egy helyre tudsz elmenni, a pestiek meg 253658965 helyre. És nagy hassal nem biztos, hogy be tudja járni valaki a várost. És azért akaják ugyanazt olcsóbban, MERT TÖBB PÉNZT AKARNAK A BABÁRA KÖLTENI! Na ezért.

Az a válaszoló meg, aki azt írta, hogy a pestieknek nincs szükségük araa, hogy valamit ezer forinttal olcsóbban vegyenek meg, szégyellje magát! Csöpögnek a válaszai az előítéletektől!

2009. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
hát lányok,az én párom pesti állása megszűnt ezért most vidékre jár dogozni(áttelepűlt a cég)és ugyan annyit keres mint eddig,kajapénznek is annyit visz mint eddig nem érzem a különbséget:)apum csak vidéken hajlandó kocsit venni mert szerinte ott mindig olcsóbb(10 évente egyszer vesz kocsit:)amúgy szerintem minden kismama elesett egy kicsit és mivel a legjbbat akarja mindenki a picijének ezért prónál tapasztalatot cserélni,tanácsot kérni mi hol kedvezőbb:)szerintem vidéken és pesten is nehéz megélni ma,sajnos.kedves kérdező te úgy születtél ,hogy mindent tudtál?7hós pasi anyuja
2009. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező!

Sok igazságot olvastam az előző hozzászólásokból, pl a gyes, gyed ugyanannyi vidéken és Bp-en is, árkülönbség, időtényező, sőt vannak olyan anyukák is, akik nemrég költöztek fel és nem tudják hol érdemes vásárolni stb...

DE ha én is gonoszkodni akarnék, talán azt irnám válasznak, h falun van 1 vagy max 2 bababolt és csak onnan tudod felruházni a babádat, kerül amibe kerül. Igy nem kell /nem lehet mérlegelni, h mi mennyibe kerül, mi hol lenne olcsóbb. Igen, vannak kismamák, akiknek igenis számit az a pár ezer ft is. De ezért nem kell lenézni őket!

egy anyuka a legrosszabb kategóriából:)

(vidékről felköltözött)

2009. szept. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
csak elhűlve olvastam a veszekedős hozzászólásokat.Én nem érzem,hogy bármi külömbség lenne vidéki kismama,és pesti kismama közt.Ugyanolyanok a problémáink csak máshogy oldjuk meg de ez ettől még lehet jó.vidéki vagyok sok ismerössel,pesten és sokkal vidéken.senkinek sem könnyebb,védéken is rengetegnek nehéz az élet és sok van aki csak dözsöl,de ugyanez van pesten is.szóval felesleges átlafot húzni mert nincs.viszont picit fel kéne nőnünk,hogy a sok problémáink melett ne egymást öljük mert vidékiek,vagy pestiek vagyunk.
2009. szept. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én Budapesten lakom,de eszembe sem jutna ilyen kérdéseket feltenni:).

Ha keresek valamit beírom a google-ba vagy megkérdezek pár ismerős anyukát.

A babaruhákat 99%-ban a teszveszről vagy a vateráról vettem,leginkább olyanokat,ahova személyesen is el tudtam menni.


...és igenis számít 1000 ft.különbség is,mert 2 gyerekem van,a nagyobbik úgy nő,mint a gomba.Ruhákat még kölcsönbe sem kaptunk,így mindent elölről kellett vásárolnunk.

Segítségünk nincs,a férjem 2 helyen dolgozik,hogy a számlákat ki tudjuk fizetni.

Az én GYED-em kb.67 ezer ft,abból az utolsó hónapban 65ezer ment a lakáshitelre,ami 1,5szeresére nőtt október óta.

Engem lehet irigyelni:(!


Tudom,hogy vidéken sem könnyű az élet.

Laktunk anyósoméknál,ami szinte a világ vége volt,mert a busz is náluk fordul vissza.

A pénzünk ráment a buszjegyre,állandóan 5-6 szatyorral cipekedtünk haza élelmiszert,mert az ottani bolt egy nagy rabló.


Csak azt nem értem,hogy ezek a kérdések egyeseknek miért bántók?

Ami egyeseknek butaság,másoknak nagy segítség.

2009. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
82%

Mert mindenből problémát csinálnak.

Én is bp-i vagyok, és eszembe sem jut ilyen kétrdést feltenni.

Ha valamint nem tudok, hol van, megnézem a neten.

2009. szept. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem tudom ezt jelenteni a moderátoroknak?????
2009. szept. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Sokan megválaszolták a problémám. Azért bp, mert érdekes, Pécsről, Deberecenből vagy Szegedről nem érkezik ilyen kérdés, pedig ha nem is fővárosok, megyeszékhelyek...

Másrészt, ha valakit valami érdekel, járjon utána, nézze meg a neten, kérdezze meg a szomszéd kismamát.

Vagy, ami még jobb, ha az érdekli, hol olcsóbb a cipő, úgy kérdezze meg. De egy ilyen kérdést sem olvastam, hogy ez vagy az a bolt jobb, olcsóbb, vagy hova éri meg jobban menni, csak simán, hova menjek cipőt vennni-kontra fogalma sincs, hol lehet cipőt venni, és ne is veszi a fáradtságot, hogy utánanázzen-és ez bosszant baromira, és nem csak ebben a kérdésben, bármiben. Millió olyan választ adtam, amit 3 mp alatt megtaláltam a google segítségével. Szóval bosszantó, ha valaki annyira nem veszi a fáradtságot, hogy utánajárjon annak, ami érdekli, hanem simán ide feldobja (pl mennyibe kerül a libero pelenka...)

Aztán én 28 évig éltemPécsen, ami a 4. leganagyobb város, nem kevés városrésszel és üzlettel, de ha valami kellett, képes voltam azt mondani, hogy az összes cipőboltot végigjártam (persze valószínü nem mindg a 32-őt, csak 28-at..) itt megértem, hogy babával erre nincs idő és lehetőség.

Nekem is nem egy ismerősöm él Pesten, és sokakl jobban jönnek ki anyagilag, mint mi vidéken-pedig albiban lakik mindegyik... A fizu sokkal több, a megélhetés ugyanolyan, vagy kevesebb.és persze, mindenki maga választja ki hol él, és hogyan...

Amúgy akárhányszor jártam pesten, és kérdeztem valamit, 10 emberből 9 nem tudott váalszolni (melyik villamossal menjek ide vagy oda pl...) ez is fura.

Aztán nem is tudom mit akartam még írni.

Ja, falun lakom, valóban egy-két bolt van, ahol van pár babrhuha, plusz a piac, de itt még soha nem vettem semmit. Cipőért én is a közeli nagyvárosba járok be-gyerekkel, busszal, cipekedve, végigjárva a pár boltot, hogy hol találok lányom lábára valamit. A ruhákat, egyebet mindent a teszveszen vettem én is.

Szóval akárki akármit mond, nem gyűlölöm, végképp nem nézem le a pestieket, de tény, hogy ők egy külön világban élnek--tisztelet a kivételnek. Valamiért kicsit mások, másnak godnolják magukat, más problémákkal..pedig az élet ugyanaz...

Amúgy tényleg hihetetlen, hogy vitázni bármin lehet...ha nem az én kérdésem lenne, végig nem ovlastam volna 29 hozzászólást, valahol a 8. körül feladtam volna... utálom, ha már rég nem a kérdés, hanem egymás fikázása a téma...

2009. szept. 5. 10:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!