Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet észrevenni ha már...

Hogy lehet észrevenni ha már kevés a tej és esetleg nem lakik jól a kicsi?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos,ha nem elég tápszerezzem vagy hozzátápláljam?
2013. febr. 7. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem gyarapszik a babád, esetleg szopi után még sír, tömködi a kezét a szájába, akkor éhes. Tedd sűrűn mellre, attól több tejed lesz, de ha a súlya is csökken, akkor beszélj a gyerekorvossal, és tápszert fog felírni Nektek. Hozzátáplálással még mindenképp várnék egy kicsit. Minden jót Nektek!
2013. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
naponta kb 5-6 pisis pelenkának kell lenni akkor elég neki
2013. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a napi 5-6 pisis pelus, akkor tutira elég a tej. A kéz szájba tömése mástól is lehet, sőt! Ez az orális korszak. Ha bizonytalan vagy, először nézd meg a lll.hu weboldalt, ahol megtalálhatod képzett szoptatási tanácsadók telefonos elérhetőségét, akik ingyen válaszolnak a kérdéseidre. Ha nem tudnak segíteni, úgyis a gyerekorvoshoz irányítanak. Én első körben azért próbálkoznék inkább szoptatási tanácsadóval, mint gyerekorvossal, mert a dokik sajna iszonyúan nincsenek képben (általában) a szoptatással és egyből felírják a tápszert (aztán nem csoda, hogy tényleg elapad a tej...). Kérj segítséget és tutira menni fog! Minden jÓt!
2013. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Napközben nem sír,sőt ő engedi el a cicim és simán megvan a napi 5-6 pisis pelus (nagyon sokat pisil) és a napi egy székletes is megvan.Nappal sokat alszik,ha ébren van játszik. De 2 hete este 20 percenként felkel és csak cicizne és cicizne én meg úgy érzem,hogy olyankor nincs semmi a mellembe. Lehet hülyeség de a hasából is jönnek ki hangok mintha korogna.
2013. febr. 7. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt mindig azt hittem, hogy nem elég a tejem, főleg este, óránként etettem, de ez be fog állni sok folyadékot kell inni. Én 6 hónapos kora után elkezdtem tornázni és aztán jött a pánik, mert este 45perc kínzás után, úgy hogy tettem a gyereket az egyik mellről a másikra masszíroztam, de nem akart elindulni a tej és aztán ilyen éreztem, hogy megérkezett, de addig én is és a babóca is kimerültünk, nem értettem miért , már vettem tápszert is, aztán olvastam, hogy a torna is csökkentheti a tejtermelést, abbahagytam és most már minden a helyére állt, ezt csak azért írtam, ha te is tornáznál akkor ez is lehet. Ne aggódj kialakul az :)
2013. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Az én gyerekorvosom napi 3-4 tele pelust mondott. A súlyából könnyen el tudod dönteni, hogy elég e neki, vagy sem. Ha nem gyarapszik, akkor már kevés neki. Lassan hozzátáplálhatsz cicizés után. De tegyél meg mindent az anyatejes táplálásért, gondolom meg is teszed, hisz aggódsz a kérdésedből kiindulva. Igyál szopis teákat, egyél rendesen, tedd cicire sűrűn. Van homeros bogyó is, nekem az segített. De ha nem megy, akkor sincs semmi baj! Sok gyerek issza a tápszert, és egészséges felnőtt válik belőle. Minden jót nektek!
2013. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!