Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy egyik...

Hogy lehet az, hogy egyik nőnek azt mondják a babájára, hogy semmi gond vele, a másiknak meg azt, hogy nagyon kicsi, nem úgy fejlődött mint kellett volna?

Figyelt kérdés
Mind a két baba 2700gramm!
2013. febr. 3. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ hányadik hátben születtek a babák és mennyire voltak saccolva a terhesség végére! Szerintem ezért lehet!
2013. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha egy baba 2000 grammal született és elsö hónap végére 2700 gramm akkor semmi baj, jól fejlödik.

Ha egy baba 2600grammal született és egy hónaposan 2700 gramm akkor nem fejldött igazán semmit, meg kell nézni az okot, mert ebben a kroban minimum 500 grammot híznak egy hónapban.

2013. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 38hétre 2640gramm született! 2430grammal hztam haza. 1 hónaposan hízta vissza a a születési súlyát! Semmi baja nem volt a gyerekemnek! Most lesz 1 éves s 10kg :) Makk egészséges.


De abban én is egyet értek, h valószínűleg a születésnél meglepően kicsinek találták... vagy ha már 1 hós, akkor lehet, h nem úgy fejlődött, ahogy kellett volna. Valakinek nincs annyi teje, de nem veszi észre, mert mondjuk be volt/van sárgulva a babája, aki aluszékony, és nem túl evős, akkor előfordulhat ilyen. De szerintem ez iszonyú ritka! Bármi lehet a gond, de ezt a doki tudja majd.

2013. febr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyetértek többiekel ,az fontos hogy születési sulya után mennyit hizott.
2013. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mind a két baba időre 40hétre született! Nekem szülés napján uh-on mondta a doki ,hogy nem fejlődött rendesen azért pici! Kérdezték,hogy az előző mennyivel született ,ő majdnem 4 kiló volt és 57 cm! Szülés után az én babám is és a barátnőmé is szépen gyarapodnak,nincs gond! Csak neki nem mondták,hogy kicsi a babája,nekem meg nagyon is kicsinek találták!
2013. febr. 3. 13:44
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan iszonyú ritkaság,hogy nem úgy hízik a baba ahogy kellene,mert pl nekem is a kórházban rengeteg tejem volt de itthon nagyon kevés és fogyott a babám, kellett neki tápszer is, és egyik ismerősöm is így járt, az orvos azt mondta,hogy ez elég gyakori!
2013. febr. 3. 13:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az ultrahangon azt látta az orvosod, hogy érett a lepény, és meszes is, és ez alapján mondta, hogy nem fejlődött rendesen. Ilyen esetben ugyanis nem táplálja megfelelően a babát.

De az is lehet, hogy az előző ultrahanghoz viszonyította. Ha akkor még átlagos méretű volt a baba, nem volt kisebb, akkor abból lehet tudni azért, hogy nem genetika miatt kicsi, hanem valami rendellenesség lehet. (egy barátnőmnek egészen a 37. heti ultrahangig rendben volt minden. Akkor vették észre, hogy még kisebb is a baba, mint az előző ultrahang becslése. Azonnal császározták, két kiló sem volt a kisbaba. Szerencsére időben vették észre, és nem lett gond belőle, megnőtt kinn :) )

2013. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én ilyennel sosem foglalkoztam.kisfiam 19 hónapos,nekem ő tökéletes.nem szoktam foglalkozni azzal sem hogy hány kiló.annyit eszik amennyi jólesik neki.ráadásul egész nap rohangál.
2013. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom nem mostani kérdés, de leírom, hogy nekem is első fiam 3800grammal a második csak 2600grammal született... és nekem is borzasztó kicsinek találták a kisebbiket. Én is annak láttam, főleg az első után.

Utána azért helyesbítettek, hogy végülis normál súllyal született mindkettő (2,5-4kg között. )


Egyébként már a kisebb is 3éves múlt, és nagyon jól fejlődött, a nagy 9200/77cm volt egy évesen, a kicsi pedig 9150/77 - szóval egyformák lettek. 2 -3évesen már kicsit kisebb a kisebbik, de csak 2-3cm és 100-400gramm van a súlyuk, hosszuk között - ha őket hasonlítom össze. Egyébként meg mindkettő tök formás fiu -teljesen más testalkattal. :) Vékony magas az nagy, a kicsi meg nagyon arányos és iszonyat sportos izmos kis teste van.

2013. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is kicsinek láttam a lányom mikor megszületett csak 2700gr volt és hosszába is picike volt ,de 1 évesen 80cm volt ,3 évesen meg már 98 cm
2013. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!