Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más érez néha így?

Más érez néha így?

Figyelt kérdés
11hónapos a lányom az utóbbi 1 hónapban, már nagyon nincs kedvem játszani a babámmal, de ötletem sincs már mit kezdjek vele... Mindent megun 1 perc alatt, mondókázok neki, nem érdekli, játszunk a játékaival, nem érdekli, játszunk nem játékkal, nem érdekli, egész nap pedig nem tudom emelgetni és közbe bohóckodni vele, mert ugye az megunhatatlan! ( a házunk minimál desig, így pakolgatni se tud, mert minden letisztult, semmi nincs szét, elöl, fiókokat nem tudja kinyitni, csak a saját szobájába, stb...) Most van abban a korszakban, h mindent meg akar ismerni tudni, még nem áll, jár, így ölben kell fognom és vinnem, ahova mutatja és beszélnem kell róla... 10kg, majd leszakadok... Néha persze elmegyünk erre arra, de már elmenni se nagyon lehet vele, mert a babakocsiba max. fél-1óra, de az a max. tényleg! Ha meg barátnőhöz megyek, a popómba van végig, el se lehet mellőle mozdulni. Ma is reggel felkeltünk megetettem, bekapcsoltam a kacsa tv-t, aztán elkezdtem takarítani, megunta persze, mert nem szokta nézni, csak 1-2 dolog tetszik neki benne, amit mondani is szoktam, h mi, vagy mit csinálnak benne... Amikor készen voltam, nem nagyon volt kedvem vele játszani, és ez van már 1 ideje... és tudom, h azért mert semmi nem jó, mindig új dolog kell! Nálatok hogy van ez hasonló korú babák anyukájánál! Nyugtassatok meg, h nem vagyok rossz anya, csak ez 1 ilyen korszak!
2013. febr. 7. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is mindjárt 11 hónapos. És szórul szóra ugyanezt érzem. Valahogy olyan mintha nem tudnék mit kezdeni a gyerekemmel. Ráadásul ő le van maradva a mozgásfejlődésben és sokat kell tornáztatnom is. Így nem sok idő marad sz "okositásra". De nem is igazán tudom lekötni egyébként.

2013. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen játékai vannak? Biztos, hogy a korának megfelelőek? Azért kérdezem, mert ez a 10-12 hónapos kor, tényleg az, amikor egy gyereknek szinte minden eszköz alkalmas a játékra; üres flakontól a fakanálig...

[link]

[link]

Hátha valamelyik beválik nálatok is:)

2013. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez változni fog mikor megtanul járni.
2013. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Korának megfelelő játékai vannak, és mindennel eljátszik, de mint írtam, megunja pár perc után! Látom rajta, h olyan mint 1 szivacs, szívná az infót meg mindent, de nekem már nincs erre energiám, h napról napra újabb dolgokat kitalálja, kreatív legyek... Belefáradtam! Kedves utolsó, lehet igazad van és jobb lesz, ha feláll... Már nagyon várom, h végre valami törtéjen, mert 4 hónapja csak mászik (felül, stb), de felállni, csak párszor állt, és nem is nagyon töri magát, h többször tegye... És én is látom, h a felállás/elindulás lenne 1 új mérföldkő, mikor már nekem sem monoton minden és új dolgok jöhetnek porondra! :)
2013. febr. 7. 11:29
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Ezeket az oldalakat én is ismerem, végigmentem mindenen, de az én lányom megunja ezeket is, és másnap már nem "menő", ha ugyan azokat csináljuk... És nagyon tud unatkozni, nyekeregni, ha nem történik valami! :S

2013. febr. 7. 11:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 hónapos és én is érzem is nem egyszer. ^^ Valahogy őt a korának megfelelő játékok nem nagyon kötik le, pedig van neki sok féle, de ha valami nem sikerül akkor se perc alatt kiakad és földhöz vágja magát. Dackorszakban is rendesen benne vagyunk a tetejében. Alapvetően pakolni szeret a legjobban, ha találok neki valamit, ami lehet innen oda, és onnan ide pakolászni, akkor azzal jó ideig el tudja foglalni magát, de engem is, mert egyedül nem hajlandó lenni, ha más nem, akkor nekem hozza oda a dolgokat pl.
2013. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia. Teljes mértékben együtt érzek veled:) Lányom dettó ugyanez..nemsokára 11 hónapos, és csak azt szereti ha ölbe veszem, mutatja, hogy merre menjünk a lakásban és ha valamit meg akar nézni akkor mondja: "ööö, öööö". Hát már Én is kivagyok. Bár az elmúlt 2 napban kicsit enyhült a helyzet, mert ez a 3. hónap volt, hogy nem tudtam főzni csak ha aludt a lányom, mert rajtam csimpaszkodott egész nap mint egy kis majom:S ÉS néha Én is úgy érzem kevés vagyok neki...nagyon sok mindent játszottunk/játszunk, de néha akkorát ásít, hogy azt hiszem lenyel...pedig nem álmos, csak éppen unja azt amit játszunk:S Baromi érdeklődő, mozgékony, mindent tudni akar. Vannak ilyen idős babák akik simán elszöszölnek fél órát a fenekükön..de lehet, hogy Ők lassabban is fejlődnek mert nem annyira érdeklődőek. Kitartást neked, és el fog múlni hamarosan ez az időszak..megtanul járni és akkor rohanhatsz utána egész nap:D
2013. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlanám neked, hogy vidd őt gyerekek közé! Keressetek a közelben egy játszóházat és vidd el akár 2 naponta 1-1 órára! Nálunk ez nagyon bevált. Ha jobb idő lesz, akkor le lehet tenni a játszótérre is mászni megfelelő öltözékben. Kitartás!
2013. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A játszóház jó ötlet, nekem is már jutott eszembe, de nem kicsi még ő ahhoz? Mászó baba is jól érezheti magát? Egyébként elég betoji a lányom, nem tudom, h élvezné-e egyáltalán! :) De szerintem jöv. héten el is megyek vele, próba cseresznye!
2013. febr. 7. 13:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is mászik még és imádja a játszóházakat:) A legtöbb helyen van kisebbeknek való részleg is, ahol mászni tud. Az elején még lehet, hogy fél, de hamar belejön, ne aggódj.
2013. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!