Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisbabám, segítségem...

2 hetes a kisbabám, segítségem nincs, és nem tudom, jól csinálom-e?

Figyelt kérdés
valószínű, hogy a frontok miatt, de két napja nagyon sírós a babám.. mindent végignézek nála mindig, tiszta a pelus, evett jól, dajkálom, betakarom, kitakarom, máshogy fektetem.. de nem nyugszik meg, csak ha cicit adok neki. Valahol viszont azt olvastam, hogy nem jó, ha cicin alszik el, de máshogy nem megy.. illetve ahogy lerakom a kiságyba, máris kipattannak a szemei és sír, így sokszor velünk alszik, mert valahogy aludnia kell neki is.. Hogy tudnám megnyugtatni máshogy? vagy elaltatni.. segítsetek légyszíves!
2013. febr. 7. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Az az anya, amelyik szoptat és nem zavarja, ha cicin alszik el és esetleg ezt megszokja a gyerek, akkor az cicivel nyugtatja meg.

Az az anya, aki nem cicivel akarja megnyugtatni, nehogy rászokjon, az pedig megpróbálja megölelni, dajkálni, megpuszilni, beszélni hozzá, és ha ettől sem nyugszik meg a pici, akkor marad a cumi. Már akit nem zavar, ha cumizik a gyereke.

Illetve ha egyik sem válik be, de a cici vagy a cumi általában be szokott, akkor megvárja az ember, míg átmegy a babán ez az állapot.:)

2013. febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod, ne aggódj:)! A természet remekül kitalálta, hogy a kicsi cicin el tud aludni( a szopómozgás ritmikussága, az anyatejben levő "hatóanyagok" mind- mind arra vannak "kitalálva", hogy a lehető legegyszerűbb módon tudjuk a csecsemőt elaltatni).

Az együttalvás sem csinál semmi rosszat, feltéve, hogy biztonságosan csináljátok(nem középre, hanem csak magad mellé veszed, vagy az ágy mellé teszitek a kiságyat, bölcsőt). Az embergyerek teljesen önállótlanul jön a világra, mindenben a szülőjére van utalva. El fog jönni az ideje, hogy ne cicin aludjon el, annak is, hogy külön szobában aludjon, de egy két hetes picurkánál erről még nem beszélhetünk:)(természetesen vannak babák, akik másképp működnek de ők a kivételek).

Neki még Te jelentesz mindent, csak akkor érzi magát biztonságban ha mellette vagy:). És már Maslow is tudta, hogy a biztonságra való igény az alapszükségetek közé tartozik, ezt "megtagadni" egy kisbabától nem kell:).

Szóval jól csinálod, ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak, hallgass továbbra is a teljesen jól működő anyai ösztöneidre:)!

2013. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy ne fáradjon el túlságosan. Neki még elég, ha annyi ideig ébren van, amíg eszik (kb. 20-30 perc, amíg még ilyen kicsi, de ez is nagyon változó). Ha túlfárad, sokkal nehezebben alszik el. Kb. 2-3 óránként kellene ennie (ez is csak egy támpont, lehet gyakrabban is, vagy néha alhat tovább is), tehát a többi időt át kellene aludnia.

Sokan mondják majd neked, hogy biztosan fáj a hasa - hát, nálunk is mindig ezt mondták a családtagok, amikor nagyon sírt és felhúzgálta a lábát, aztán megszoptattam és már el is múlt a hasfájása...

A lényeg, hogy lakjon jól, lehetőleg büfizzen és már alhat is. Ha cicin alszik el, most még szerintem egyáltalán nem baj, csak először egyen eleget. Az én két kisfiam mindig bealudt ennyi idősen cicizés közben, így elég sokáig tartott egy-egy szoptatás, hát sokszor már nem tudtam, hol is tartunk - a szopi elején, végén, vagy ez már a következő szopi :/

Az sem baj, sőt, ha veled-rajtad alszik el, próbáld utána letenni vagy aludj vele te is, biztosan rádfér...

Ha kipattannak a szemei (nálunk is sokszor volt így), vagy éhes még, vagy nem alszik elég mélyen. Bugyoláld be jól és kicsit dédelgesd még.

2013. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem (és tapasztalatom) szerint teljesen jól csinálod. Az én babám az első hónapokban nagyon sokat volt cicin, mert csak ott nyugodott meg. Ez több okból is jó volt: rengeteg tejem lett, szépen fejlődött, és nem sírt sokat, pl. éjszaka csak cicire kaptam, és 5 perc múlva aludt is vissza, talán 2 olyan éjszakánk volt összesen, amikor hosszabb ideig sírt (kb. fél órát).

Persze hátránya is van, azóta sem alussza át az éjszakát, és csak cicin alszik el (15 hós), de engem nem zavar. Egy rövid, kb. 5 perces szopi után vissza alszik.

Szóval ha nem bánod, és nincs az elveid ellen, akkor adj neki cicit amikor csak szeretné.

2013. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ezen mindenki keresztulmegy. Kis pottomok! :) Probald meg ugy a karodra fektetni, hogy a hasa az alkarodon van. (remelem, erted)A kislanyom imadta. Es ha elaludt, akkor ne egybol tedd le, hanem vard meg, amig elhagyja magat. amugy vannak nehezebb napok, olyan jo, hogy ilyenkor magadhoz veheted es osszebujva megetetheted. Szerencses vagy!!! :)
2013. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

annyira nehéz.. a legjobbat akarom a babámnak tényleg, és nem tudom, hogy mikor mivel vagy hogyan tudok neki segíteni. Ártani sem szeretnék, vagy elrontani, de feleslegesen sírni hagyni sem..

Tényleg igyekszem! és még egyszer köszönöm nektek! :)

2013. febr. 8. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit javasolnék, hogy ha elkezd sírni, figyeld a babádat, hogyan sír, és mellé még mit csinál. Ha türelmes vagy, egy idő után már rá tudsz érezni, mikor mi a baja, vagy hogyan lehet megnyugtatni. Ne idegeskedj - ha nem kapod fel rögtön, amikor sírni kezd, csak fél perc megfigyelés után, attól még semmi baja nem lesz.

Bízz magadban! Mivel te vagy a legtöbbet a babával, te tudod (vagy érzed) a legjobban, hogyan viseld gondját. Ne hagyd, hogy mások beleszóljanak, vagy elbizonytalanítsanak! Olvasgass, hallgasd meg más tapasztaltabb anyukák véleményét, de ne akarj mindenkinek megfelelni - elég, ha a babádnak megfelelsz :)

2013. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!