Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom a hozzátáplálást?

Jól csinálom a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos korától kóstoltatom az anyatejes babámat pár kanálka pürével csak az ízek kedvéért. Most a kislányom 6 hónapos lett. És ma kapott uzsonnára először nagyobb mennyiségű barackpürét a szoptatás után. Az étkezésünk a következő:

6:00 - megszoptatom egyik mellből (sok van a ciciben)

10:00 - körül kel a másik ciciből kap (sok a tej még reggel)

13:00 - ebéd mindkét ciciből, így jóllakik

16:00 - mindkét cici, plusz a 60 gr-nyi püré

18:30 - fürdés után csak cici, de kevesebb tejem van estére, olyan 80 gr. Itt gondoltam, hogy majd pár hét múlva szoptatás után tejpépet kapna.

20:30 körül megszoptatom utoljára, kiságyba rakom, és alszik reggel 6-ig általában.

Napközben 2-3 kakis pelusa van, és vagy 6 pisis. Jókedvű, sokat forgolódik, mosolyog. Csak a súlygyarapodás lett kevesebb, mint az előző hónapban. Nem fél kilót hízik, hanem olyan 350 gr-ot.

Jól csinálom a hozzátáplálást? Sokáig akarom szoptatni, a reggeli-estit mindenféleképpen, ha a baba is úgy akarja.

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!


2012. dec. 20. 16:02
 1/1 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia!


Véleményem szerint nem kevés a tejed, ha alszik egész éjjel, azért ez egy fontos szempont.

Amit tudnék tanácsolni, hogy délelőtt kóstoltass, mert délután ha eszik szilárdat, lehet éjjelre bántanán a gyomrát..persze ez nem 100% de a védőnők így tanácsolják.

A 10:00-ás szopi után vagy előtt kóstoltasd gyümivel. Mi is 4,5 hósan kezdtük most 7 hós lesz 5 nap múlva mi már eszünk csirkehúst, rizst, glutén tartalmú ételeket. A babák ebben a szakaszban már nem híznak nagy ütemben, a 350 gr szerintem jó, az én babám is kereken ennyit hízott, a védőnő jónak találta, mert a kislányom havi szinten annak idején is kereken 500 gr-ot hízott havonta. Lassan jöhetnek már a főzelékek is.

Én már csak napi 3szor szoptatok, hajnalban, délben, este. A délit már eltudnánk hagyni, de én még mindig odaadom olyankor, illetve, ha nyűgös napközben valamiért, akkor cici a válasz :) A mi étkezéseink:

6:00 szopi

10:00 gyümölcs

12:30 ebéd (főzelék)

13:30 szopi

17:00 tejpép, rizspép, valamilyen gyümölcs+babakeksz

19:00 gyenge főzelék csak zöldségből

20:00 fürdés

20:30 szopi és alvás reggel 6-ig.

2012. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!