Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 3 hónapos lesz...

A kisfiam 3 hónapos lesz február 19-én. És most jelenleg 8 kg. Baj ez?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 23:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
És mennyivel született?
2013. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%
Ez nagyon sok, még akkor is, ha esetleg nagyobb súllyal született. Kislányom fél éves, és még 7 kg sincs.
2013. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Lám, ekkora különbség van gyerek és gyerek közt az én lányom 16 és fél hónapos, 9 és fél kg. :) az enyémre férne még súly, a tiéd soknak tűnik, aztán lehet teljesen jó.
2013. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
0%
Azt mi így nem tudhatjuk, az biztos, hogy kövér és odakéne figyelni mennyit eszik. Lehet csak túl van etetve, de betegség is lehet a háttérben illetve okozhat betegséget.
2013. febr. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
A védőnő vagy doki nem szólt?igen egy picit mintha sok lene.a lányom 16.án lesz 4hónapos elég szép sullyal 3900gvel született és most 6750g
2013. febr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

"az biztos, hogy kövér és odakéne figyelni mennyit eszik. "


Hahaha.

És ha anyatejes, akkor hogy figyelsz rá okoska? Fogyókúráztatod? Jó ég. A kövérség nem csecsemőkorban kezdődik, ez a súlygyarapodás le fog lassulni. Lehet belőle kövér kisgyerek, de annak nem a pár hónapos korban felszedett kilók lesznek az okai, hanem a helytelenül kialakított táplálkozás.

Anyatejjel pl. nem lehet túletetni egy csecsemőt, még tápszerrel sem igazán, bár azzal könnyebb, mert ennyi idős korukban a babák ösztönből élnek, ha éhesek, esznek, stb. Ha alapvető szükségletet vonsz meg, akkor lesz egy sírós kiegyensúlyozatlan babád.


Beszélj a dokival, de nagyon ne aggódj. Láttam már babát 5 kilósan 3 hónapos korában, és láttam 8 kilósan is. 2 éves korára az egyik 12, a másik 12,5 kg volt.

2013. febr. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyatejes, akkor normális! Anyatejes babát ugyanis nem lehet túletetni. Az én Fiam 4 hónapos és 8 kg 70 cm (3230grammal és 54 centivel született). A Nővére 7 hónaposan volt ennyi (Ő 2980 grammal és 50 centivel született). Nem tudok mit csinálni, fogyókúráztatni nem lehet. Csak cicizik, még vizet sem kap mellé, 2,5-3-4 óránként eszik.

Ne izgulj, a fiúk mostanság ilyen hatalmasok, tapasztalataim szerint! De ettől függetlenül egészségesek, boldogok!

2013. febr. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3900 grammal és 55 cm-el született. 3 hónaposan 7,5 kg és 66 cm volt. Sem az orvos, sem a védőnő nem mondta, hogy kövér lenne. Persze nyilván nagy baba, de csoda is lett volna, ha kicsi lesz. Ehhez képest 6 hónaposan 9 kg és 73 cm volt, tehát jelentősen lassult a hízása. Nem kövér a Te fiad sem, Ő is nagy, majd lelassul, mikor elkezd mocorogni. Fogyókúráztatni nem lehet egy ilyen pici babát, ettől nem lesz belőle kövér kisgyerek.
2013. febr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez micsoda hülyeség...Anyatejest nem lehet túletetni?!A súly miatt van túletetve egy gyerek,nem attól hogy tejet vagy tápot kap-e...És igen,marha sok kg a gyereked.Az én lányom se kicsi,de 4hónaposan (mikor betöltötte) 7210gramm volt és 3400el született.És erre is azt mondta a védőnő,hogy jó sok kg,hiába vagy 67centi.És 90%-ban anyatejes.
2013. febr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

De anyatejes baba is lehet kövér csak akiknek kövér a gyerekük inkább ezt hangoztatják. Kövér gyerekeknél sokkal gyakrabban alakulnak ki pl idegrendszeri betegségek. Pl a legtöbb epilepsziás csecsemő kövér gyerekből lesz, ezt nem én találtam ki hanem a szakorvos akivel beszélgettem mikor más miatt kórházban voltunk a fiammal.

Nem kell annyi ideig szopni hagyni ameddig csak akar.

2013. febr. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!