Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok miket eszik...

8 hónapos babátok miket eszik egy nap? Mennyire adtok darabosat Nekik?

Figyelt kérdés

Rettentően félek a darabos ételektől!

Főleg a lányom anyatejet, pépes főzelékeket, tejpépeket és gyümölcsöt kap mixelve, reszelve.


Tudom, hogy kellene kapnia kekszet és hasonlókat, de nagyon félek, hogy félrenyel!!

Evett már kenyér héjjat, kiflicsücsköt, babapiskótát, kekszet, de annyira figyelem és izgulok, míg eszi, kész rémálom, míg a kezében a kaja...

Anyum nálam még jobban be van tojva és lehet Ő ragasztotta át rám ezt a dolgot, és tudom, hogy fogak nélkül is el tudja ezeket csócsálni és kell szoknia a darabos ételeket is, de valahogy húzom halasztom. :(

KÉt foga van amúgy alul. Ti miket adtok Nekik és volt már, hogy félrenyelt? Mit csináltatok?


Elvileg én is tudom mit kellene, de el sem tudom képzelni, hogy ha valóban elakad a nyelőcsőben egy falat, azt bármilyen ütögetéssel, és szakszerű fogásokkal is hogyan lehet kiszedni?? :(



2013. febr. 8. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos a legkisebbem.

Én 6 hónaposan kezdek hozzá táplálni. Ez a törpöm kezdettől nem fogadott el semmi pépeset (no meg a turmixom bicskája is beletört az első alma pürésítésébe), így ő csak darabos kaját eszik kezdettől.

Főtt répát, krumplit kap a miénkből, húst is, sonkás kenyeret, mindent szépen megrág az ínyével, soha nem nyelt félre semmit, talán egyszer köhögött kicsit, de azt hiszem akkor is inkább, mert a nővére nevettette, miközben tele volt a szája... :o)


Csináld úgy, hogy nem Te adod a szájába, és ha saját kezével eszi meg, nagyon ügyes lesz!


Az enyém automatikusan kiköpi, ha valamivel nem tud megbirkózni. (Vagy nem akar :D )

2013. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, és ez a mellényelés dolog nem csak babával fordulhat elő, nekem majdnem két éves volt a lányom, már rég szépen evett akkoriban mindent, amikor pizzáról mellényelt egy kukoricaszemet, ami meg is volt sülve picit, tehát jó kemény volt.

Hidd el, automatikusan jön, hogy mit kell csinálni, ha arra kerül a sor, viszont előre ettől rettegni nem érdemes!


A babák nagyon ügyesek!

2013. febr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


7 hós korától csak darabosateszik!Vajas kalács, répa krumpli, brokkoli...ezeket tudompuhára főzni!Ő szedegeti fel és eszi!


A kalácsotkenyeretmeg harapja!Mostanában 9 hós, túlmohó és a hippes babakekszből nagyokat harap!igyekszik kiköpni, de voltmár hányás, (bár ő eléggé hányós)De még csak fürdővizetnyelt félre! :)


Ne aggódj ha nemérett rá úgysem fogja elfogadni!Csak figyeld közben! :)

2013. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De volt már olyan többször is, hogy kicsit kerekedett a szeme, és öklendezni kezdett, meg vörösödött babapiskóta evénél. Lenyúltam a torkán, de ami ott volt, mintha lejjebb toltam volna és épp ki akartam venni az ettepszékből, de talán látta, hogy megijedtem és sírni kezdett és akkor már semmi baja nem volt.Lehet nem kéne közbeavatkozni, csak ha már tuti baj van? De az mikor van? Amikor kékül??? Jajjjjjjjj, olyan nehéz ez, és nem pánikolni. :(((
2013. febr. 8. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem nem érdemes babapiskótával kezdeni, az tök kemény és száraz.

Puha kenyérbél, vagy buláta/kölesgolyó, olyan, ami olvad.

Vagy egy darab banán, puhára főtt zöldség, alma, ilyenek.

Aztán ha megtanulta, jöhet a keményebb.

Én egyébként a háztartási kekszet előnyben részesítem (már csak azért is, mert nem adok tojást a 8 hónaposnak, de), első sorban az állaga miatt.

2013. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazad van a babapiskótával kapcsolatban, de szerintem a háztartási keksz talán még keményebb és törik is ha ráharap.

A puhára főtt dolgokkal kapcsolatban igazad lehet, ma is kapott nagyobb darab főtt krumplikat és szépen rágta, ette, nem köpi ki, semmi baja a darabossal, csak nekem. :D

Szóval ügyes és majd fokozatosan edzünk, de a félelmetes igazából tényleg az, hogy ennek a veszélye soha nem múlik el, mert egy 2-3-4 éves is félrenyelhet, de persze nem szabad ettől rettegni, mert az nagyon gáz...

2013. febr. 8. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a hippes kekszet szeretem,mert ha nagy is megy aszájába olvad gyorsan!
2013. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!